Parcare Politie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parcare Politie

    Salutare, am un vecin nou care efectiv sta la panda si urmareste locurile libere si muta masina cand se elibereaza unul seara. Nu ma deranjeaza, stiu ca cine nu are loc platit nu are unde parca in zona, DAR NU LASA NR DE TELEFON. Asta e problema mea mare. Momentan nu ne-am intersectat dar eu cateodata vin si la 02 noaptea acasa si nu imi doresc sa am locul platit la ADP de 25 de ani ocupat.

    Care este numarul de telefon de la Politie pt asa ceva? Stau in sectorul 2.
    Mai e valabila mentiunea ca doar noaptea sunt rezervate proprietarilor? Am inteles ca s-a renuntat si sunt rezervate proprietarilor mereu.

    Multumesc mult si astept un raspuns cat mai rapid pt ca vreau sa i-o fac intr-o seara. Se muta pe toate locurile si nu lasa numar, asta mi se pare nesimtirea mare.

  • #2
    Ai contract? Vezi ca scrie acolo.

    De sunat, suni la polutia locala sect. 2, daca e cazu', da' nu la doo noaptea.
    Last edited by Kojak; 24 April 2019, 22:35.

    Comment


    • #3
      Pai aia e problema, ca uneori vin la 23, la 02

      Comment


      • #4
        Tocmai la 02:00 noaptea poti sa suni, dar trebuie sa-i astepti sa vina ca sa le arati contractul si chitanta de plata la zi.
        Eu stau in sect. 3 si la 02:40 am sunat, au venit in cca 30 minute si dupa ce le-am aratat documentele au inceput sa faca pozele de rigoare.
        Nu stiu de ce, dar cam de la intamplarea aceasta nu mai gasesc locul ocupat fara telefon in geam.

        Comment


        • #5
          Bine de stiut

          O sa fac poza la contract si chitanta sa le am in telefon, sau vor sa vada orighinalele?

          L.E. Acu' mi-am amintit ca nici n-am chitanta...am platit online parcarea.

          Totusi, in sect 4 cred ca nu e nevoie sa faci dovada contractului si platii la zi atat timp cat la inceputul anului am primit un card pe care se afla cica toate informatiile de care au astia nevoie, card care e lipit in parbriz si datele de pe el pot fi oricand verificate (doar de ei).
          Last edited by Kojak; 25 April 2019, 23:00.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google