Despre Obligativitatea Anvelopelor De Iarna

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by D-FENS View Post
    De unde reiese?Ce pot eu sa-ti zic?Intreaba-i pe cei care au facut legea asta sau "sapa" mai temeinic.
    Stii de unde reiese?De la acel "SAU";daca ar fi fost "SI" era SI, SI dar asa e ORI,ORI
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Stii ce inseamna asta,nu?Legea e interpretabila!Daca politistul sau RAR-ul te prinde si ii spui de ORI,ORI ce sanse ai?
      Totusi,noi avem Logan,care-i pana in 3,5t...
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Stii de unde reiese?De la acel "SAU";daca ar fi fost "SI" era SI, SI dar asa e ORI,ORI
        Ma bucur ca in sfarsit este cineva care intelege la ce ma refer eu. Pana in prezent nici eu nu prea am citit prea bine aceasta lege(si probabil ca nici acum, dar incerc sa ma lamuresc), dar daca nu mai este altceva in afara de ce am gasit noi pe aici, mi se pare cam...revoltator ca un maxi taxi care transporta persoane sa nu fie obligat sa puna cauciucuri de iarna nici macar pe rotile de tractiune, iar pe noi sa ne amendeze ca nu avem 4 cauciucuri noi de iarna cu inscriptia M+S. Ce ziceti? Si nu o mai ziceti pe aia cu..Parlamentul! )
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by D-FENS View Post
          250 o janta de tabla?Cat de originala este?
          Cam atat costa in general una de 15 pt logan de tabla-otel. Se poate gasi si mai ieftin, dar eu am zis un pret des intalnit. Cele mai ieftine la 150 RON cum se gasesc prin Metro si alte magazine sunt dubioase, sunt facute daca nu ma insel la Iasi...si in general ce se fabrica acolo nu e durabil

          Comment


          • Originally posted by D-FENS View Post
            Stii ce inseamna asta,nu?Legea e interpretabila!Daca politistul sau RAR-ul te prinde si ii spui de ORI,ORI ce sanse ai?
            Totusi,noi avem Logan,care-i pana in 3,5t...
            Ceea ce spui tu cu legea este intepretabila...este corect...de aceea zic....hai sa o interpretam in favoarea nostra...totusi! Ca in fata "organului" cu cashcheta nu o sa avem sanse...iar cred ca ai dreptate...ca doar traim in Romania, dar pentru ca ne aflam in acest club tocmai pentru a discuta aceste probleme, mie nu mi se pare corect ca eu sa primesc amenda ca am ochii verzi, iar tu ca ii ai caprui sa nu primesti, intelegi? Am exagerat un pic, dar asa o vad si pe asta cu restul ...autovehiculelor....
            sigpic

            Comment


            • In ceea ce priveste eventuala targuiala in fata organelor de control va spun un secret;nu va fi deloc.Ei stiu exact cine si ce,doar noi avem impresia ca ii putem intoarce.
              Stiu ca suntem pe un forum despre Logan,dar suntem si conducatori auto si pana la urma nu strica sa mai aflam ceva in plus,nu cred ca doare...capul.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                Stiu ca suntem pe un forum despre Logan,dar suntem si conducatori auto si pana la urma nu strica sa mai aflam ceva in plus,nu cred ca doare...capul.
                Corect! Asta era si ideea mea! Deci: cine scapa si cine nu?
                sigpic

                Comment


                • Daca vreti sa nu va doara ... capul,nu va mai invartiti in jurul cozii si nu mai interpretati legea cum doriti.Asa ca,incaltati-va masinutele corespunzator si nu va mai doare nici...capul.
                  O noapte buna va doresc.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    Daca vreti sa nu va doara ... capul,nu va mai invartiti in jurul cozii si nu mai interpretati legea cum doriti.Asa ca,incaltati-va masinutele corespunzator si nu va mai doare nici...capul.
                    O noapte buna va doresc.
                    D-FENS, fara suparare, dar ...tu tii cu ursu? Sper ca stii bancul! Ideea era ca tocmai noi am zis ca...nu ne doare capul si nu vrem sa interpretam legea cum dorim, ci prin discutiile noastre de aici sa o interpretam si sa o intelegem cat mai corect! Sunt convins ca asta a fost si gandul celui care a deschis acest topic: pentru cei care nu ii doare capul!
                    Iti doresc o noapte buna si tie!!!
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by D-FENS View Post
                      Daca vreti sa nu va doara ... capul,nu va mai invartiti in jurul cozii si nu mai interpretati legea cum doriti.Asa ca,incaltati-va masinutele corespunzator si nu va mai doare nici...capul.
                      O noapte buna va doresc.
                      Asa repede?Gata?
                      Eu de abia m-am incalzit.
                      Mersi,si tie la fel
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by ham04 View Post
                        Cam atat costa in general una de 15 pt logan de tabla-otel. Se poate gasi si mai ieftin, dar eu am zis un pret des intalnit. Cele mai ieftine la 150 RON cum se gasesc prin Metro si alte magazine sunt dubioase, sunt facute daca nu ma insel la Iasi...si in general ce se fabrica acolo nu e durabil
                        Te contrazic, in tirg Vitan este 145 lei originala de Pitesti cu bon si 130 lei fara bon, asa am cumparat eu acum 2 saptamani

                        Comment


                        • Originally posted by ham04 View Post
                          Cam atat costa in general una de 15 pt logan de tabla-otel. Se poate gasi si mai ieftin, dar eu am zis un pret des intalnit. Cele mai ieftine la 150 RON cum se gasesc prin Metro si alte magazine sunt dubioase, sunt facute daca nu ma insel la Iasi...si in general ce se fabrica acolo nu e durabil
                          159 lei originale, in magazin, cam 120 cele de ASAM Iasi.

                          @ham04, in general ce se fabrica la Piatra Neamt e durabil sau te referi doar la jante, in ce priveste Iasul?

                          Comment


                          • La Piatra nu se fabrica nimic, dar Asam sunt varza si nu ca sunt din Iasi ci pur si simplu notiunea de calitate le lipseste. Si nici la 159 lei nu cred ca sunt atat de rezistente, eu unu nu mi-as lua.

                            Comment


                            • stie careva jantele alea de tabla care se vand pachet cauciucuri+jante logan la norauto unde sunt facute sunt unele argintii asa am luat si nu l-am intrebat pe baiatul ala unde sunt fabricate asa ca idee originale nu's cu siguranta! mai degraba chinezesti

                              Comment


                              • Pot sa fie si turcesti dar pot sa fie si romanesti by ASAM, ca am vazut pe site-ul celor de la Norauto ca mai comercializeaza piese facute de ASAM, capete de bara, discuri de frana, deci si jantele ar putea fi facute tot acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google