Se Poate Lua Carnetu La 17 Ani Sau Nu?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Poate Lua Carnetu La 17 Ani Sau Nu?

    am auzit mai nou ca se poate lua carnetu de l a 17 ani dar sa mergi cu insotitor pana la 18 ani...stie cineva ceva?la pro tv parca am auzit stirea...dar nu am prins tot....si nush daca sa aprobat sau urmeaza sa fie aprobata

  • #2
    Din ce am auzit vreau sa introduca aceasta lege, deoarece se considera orele care le faci la scoala insuficiente!

    Comment


    • #3
      Decat sa se aprobe legea asta, mai bine si-ar baga parlamentarii un bat in c*r! Sunt incapabili la 18 ani dar la 17...
      Y!M: alexut.style

      Comment


      • #4
        Si mai ales pitzipoancele care primesc masina cadou si o busesc in primul stalp ca nu stiu sa mearga in marsarier 10 m darmite sa faca o parcare laterala. Toate femeile se astepta in trafic sa le lasi tot timpul in fata dar cand tu ai probleme si trebe sa ajungi repede nu te lasa in ruptul capului. Nu vreau sa se inteleaga ca sunt misogin dar si ele trebe sa realizeze ca si tu poti avea probleme si trebe sa ajungi repede nu doar ele cand intarzie la coafura.

        Comment


        • #5
          aici aveti fiecare dreptatea lui )

          Comment


          • #6
            NU SE POATE !

            Comment


            • #7
              si nici SA NU SE POATA !
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #8
                o sa fie tragedie. poti sa iti iei masina si sa conduci de la 16 ani fara permis. ce e drept, masina se cheama micro car, dar poti prinde 60 km/h cu ea.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  Originally posted by bogd@n21 View Post
                  am auzit mai nou ca se poate lua carnetu de l a 17 ani dar sa mergi cu insotitor pana la 18 ani...stie cineva ceva?la pro tv parca am auzit stirea...dar nu am prins tot....si nush daca sa aprobat sau urmeaza sa fie aprobata
                  Ai inteles gresit. Vor ca sa de-a voie unui minor sa poata conduce un autoturism pe drumurile publice, numai insotit de un adult cu permis de conducere........nu si permisul la 17 ani.
                  Un episod de la Top Gear a fost filmat in Finlanda.....acolo, de la 12 ani inveti sa faci derapaje controlate, curse de macadam organizate....si abia, la 18 ani daca iti da permisul.......conditia este sa stapanesti masina fff bine. Cautati pe youtube eipisodul.
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • #10
                    Vad ca aici e toata lumea impotriva acestei legi). Ar trebui sa vedeti partea BUNA a acestei propuneri (inca nu e lege)....si anume ca minorul de 17 ani are voie sa conduca un autoturism pe drumurile publice NUMAI insotit de un Adult. In cazul asta lucrurile s-ar schimba mult decat atunci cand ar merge SINGUR de la 18 ani...dupa parerea mea. Si inca ceva...multi din cei care au permis de 2-3-4-5-....10 ani pot fi mult mai incapabili de a stapani o masina decat un pusti de 17 ani...asta o spun in cunostinta de cauza
                    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                    Comment


                    • #11
                      Dupa parerea mea ar fi ceva bine deoarece ... cand copilul sau persoana respectiva ia ajunge la varsta legala adica 18 ani are deja un grad de experienta ridicat ... iar daca va conduce alaturi de un instructor este si mai bine se va asigura de 2 ori mai bine cand va conduce. Parerea mea ar fii ca este un lucru bun.
                      http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

                      Comment


                      • #12
                        Ce-i atata galceava aici sunt mai buni americanii care pot lua permis de la 16 ani?! In romania e vorba de foarte multa prostie din partea copiilor care vor permis si platesc bani si gata au permis ! Se poate si de l 17 ani numai sa fii corect!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Teoretic ar trebui sa fie luat "pe bune" si nu pe bani...atata timp cat examenul se cere a fi filmat si sustinut pe masina de politie.
                          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by B 83 RMJ View Post
                            o sa fie tragedie. poti sa iti iei masina si sa conduci de la 16 ani fara permis. ce e drept, masina se cheama micro car, dar poti prinde 60 km/h cu ea.
                            decat o masina ca asta mai bine scutter
                            http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

                            Comment


                            • #15
                              Exact cum a spus colegul de mai sus;). Sunt adulti incapapibili sa conduca. Credeti ca cei de 25 de ani sunt altfel decat aia de 17 ani? Va inselati ;). Esti atent la volan cand ai o familie acasa in rest puteti sa imi spuneti orice ca nu va cred. Am vazut atatea cazuri si cred ca si voi asa ca... hai sa nu comentam aiurea. Daca se aproba bine daca nu nu. Daca ai 17 ani nu inseamna ca nu stii sa mergi cu masina. Punct.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google