Elucidare Dilema Referitoare La O Intersectie - Partea A II-a

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Elucidare Dilema Referitoare La O Intersectie - Partea A II-a

    Pentru cei care vor sa-si improspateze memoria referitor la dilema prezentata poate citi AICI

    Am redescis Thread-ul pentru a lamuri partial acea dilema prezentata mai sus.

    Am facut o adresa oficiala catre Inspectoratul General al Politiei Romane - Directie Politiei Rutiere in care am prezentat situatia acelei intersectii.

    Raspunsul a fost unul prompt in care sunt informat ca:
    acea intersectie este dirijata necorespunzator si ca se vor lua masuri pentru a se remedia situatia

    Partial acea dilema a fost rezolvata. Acum astept cel de al doilea raspuns in care sper ca voi lamuri daca am voie sa patrund pe culoare rosie in intersectie pentru a vira la stanga. Rog un moderator sa nu inchida acest thread pana nu voi primi raspunsul de la Politia Rutiera si astfel voi face lumina in intersectia asta.
    My ride

  • #2
    ai facut un lucru foarte bun. respect.

    Comment


    • #3
      merci. sper ca am procedat corect si ca nu voi fi injurat de toti pietrenii cand vor monta acolo un indicator de interzicere la stanga...oricum corect ar fi sa scoata placuta aditionala de la semafor si atat.
      My ride

      Comment


      • #4
        Ai o gramada de timp liber prietene, te invidiez!

        Comment


        • #5
          BRAVVOOOOOOOOOOOOOOOOOO....sincer iti spun. Daca ma ascultai de la bun inceput....
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • #6
            Originally posted by vasile78 View Post
            Ai o gramada de timp liber prietene, te invidiez!
            Sa stii ca am...lucrez la propria-mi firma de proiectare (arhitectura, instalatii) si cum romanii nu prea mai cosnstruiesc, cel putin in perioada rece, la care s-a mai adaugat si criza imobiliara, mi-am gasit ceva timp sa compun in 5 minute o scrisoare si sa o trimit pe mail catre politie.
            Sa stii ca e destul de simplu sa trimiti un mail si sa mai stii ca orice scrisoare oficiala trebuie sa primeasca un raspuns. Asa sunt legile in Romania.
            Sper ca acum ca a venit primavara si ca am inceput sa inregistram o usoara crestere economica iti voi da satisfactia de a nu mai posta din lipsa de timp. Sper ca se va intampla lucrul acesta ca sa pot economisi banii necesari pentru a sta si iarna viitoare pe net cautand intersectii bizare si solutii pentru acestea.
            My ride

            Comment


            • #7
              Nu-mi oferi nici o satisfactie daca postezi sau nu postezi, pe alta parte e bine sa ai probleme simple, ramane creierul odihnit pentru perioada cand o sa ai nevoie de el.
              Repet, te invidiez.

              Comment


              • #8
                Am primit raspunsul de la Politia Rutiera.
                Au spus ca nu se poate intra in intersectie pentru a vira stanga pe culoarea rosie dar au mai afirmat ca intersectia este prost dirijata si ca se vor lua masuri de remediere a situatiei.
                Concluzia e ca se poate inchide thread-ul.
                My ride

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google