Va Rog Ajutati-ma Cu Cateva Raspunsuri Am Avut Un Conflict Cu Politia!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    buna asta cu benzina, dar cred ca cea mai tare a fost aia cu stupul de albine. auzi, ce sa ia ei spaga... dar au si "cazut". asa ca pe viitor ia macar niste borcane cu miere ca sa fii pregatit.

    Comment


    • #47
      @ionut.stavar macar puteai sa taci si sa-i dai sarumana in fiecare zi lu garcea ca ai scapat de ridicat placute, talon si banii de amenda cu doar 10 litri de gaz.

      Comment


      • #48
        eu zic sa iti faci un blog sa postezi intamplarile acolo )
        sigpic

        Comment


        • #49
          Adevarul e undeva la mijloc in povestea de la inceput. Ma refer la partea cu luat cheile din masina. Asa cum a spus si Ivan Marian inainte de orice lege stiu ca politistii sunt obligati prin orice mijloce sa opreasca un incident iminent.
          1. O gasca de tineri veseli si aburiti de alcool
          2. O masina cu cheile in contact
          3. Nimeni nu recunoaste masina.

          Politistul putea sa faca 2 chestii:
          1. sta si pazeste masina pana apare propietarul (adica nu isi mai face patrula)
          2. imobilizeaza masina prin mijloacele avute la indemana ( ia cheile si incuie masina ).

          @Dark acum vin si te intreb pe tine. Masina ta preferata cu cheile in contact, langa ea vreo 3-4 colorati, apare un local, rural dinasta si observa situatia, ce preferi sa faca???
          Sa isi bage piciorul si sa plece sau sa iti ia chieile din contact si sa incuie masina?
          sigpic

          Comment


          • #50
            Io nu inteleg ceva: ce cauta masina IN PARC?

            Politia a procedat gresit si asta tine de proasta lor pregatire.

            Nu inteleg cu zmeul care a deschis threadul si-a inghitit limba la intrebarea: A CUI E MASINA? Faci, dregi, iti asumi raspunderea. Era la mintea cocosului ca acea masina nu a ajuns singura acolo.

            Comment


            • #51
              mr.K, nu cunosc Galatiul, dar in Timisoara te pot duce in parcuri in care intri perfect legal cu masina (fiindca nu ai nicio interdctie in acest sens) si nu se ia nici dracu de tine.
              "Zmeul" care a deschis topicul, sigur s-a speriat de atitudinea pulitistilor, dar nu el singur e de blamat, ci toata trupa din parc, care nu a fost in stare sa ia atitudine in fata unui abuz.
              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

              Comment


              • #52
                Originally posted by yrman View Post
                Adevarul e undeva la mijloc in povestea de la inceput. Ma refer la partea cu luat cheile din masina. Asa cum a spus si Ivan Marian inainte de orice lege stiu ca politistii sunt obligati prin orice mijloce sa opreasca un incident iminent.
                1. O gasca de tineri veseli si aburiti de alcool
                2. O masina cu cheile in contact
                3. Nimeni nu recunoaste masina.

                Politistul putea sa faca 2 chestii:
                1. sta si pazeste masina pana apare propietarul (adica nu isi mai face patrula)
                2. imobilizeaza masina prin mijloacele avute la indemana ( ia cheile si incuie masina ).
                Foarte corect; totusi nu gasesc postul lui Ivan, in acest topic.

                @mr.k
                Este un parculet in apropierea scolii, langa sosea; sigur masina era stationata sfidator in fata acestuia pe carosabil.
                Astazi am dat niste telefoane(cunosc bine zona si oamenii de acolo); asa cum am zis lucrurile stau altfel; politia are de munca in acea zona cu... tovarasii.
                Last edited by IancuMIC; 5 June 2012, 11:57.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #53
                  mr.K, nu cunosc Galatiul, dar in Timisoara te pot duce in parcuri in care intri perfect legal cu masina (fiindca nu ai nicio interdctie in acest sens) si nu se ia nici dracu de tine.
                  Foarte rau ca se poate intra cu masina in parc. Eu as interzice si bicicletele unde nu sunt alei mai largi.
                  "Zmeul" care a deschis topicul, sigur s-a speriat de atitudinea pulitistilor, dar nu el singur e de blamat, ci toata trupa din parc, care nu a fost in stare sa ia atitudine in fata unui abuz.
                  Or fi avut motivele lor sa taca. Sunt satul sa vad masini parcate chiar langa terase, sa fie vazuta rabla de "tovarasi". Ce mai des am observat aspectul asta in Constanta. Facand asta demonstrezi ca ai coaee, esti cineva in fata tovarasilor. Uite ca asta n-a putut demonsta, ca era in culpa (masina neinmatriculata pe numele lui in termenul legal, parcata aiurea, bautura la "bord"). De aia pulitistii au speculat.

                  O masina a nimanui nu poate fi lasata la voia intamplarii, deci pana una alta, gaborii gasesc acoperire legala.
                  Last edited by mr.K; 5 June 2012, 12:00.

                  Comment


                  • #54
                    Si inca o data: chiar daca omul a gresit, politia trebuia sa procedeze ca la carte ca sa-l arda, nu sa intimideze.
                    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by IancuMIC View Post
                      Foarte corect; totusi nu gasesc postul lui Ivan, in acest topic.

                      @mr.k
                      Este un parculet in apropierea scolii, langa sosea; sigur masina era stationata sfidator in fata acestuia pe carosabil.
                      Astazi am dat niste telefoane(cunosc bine zona si oamenii de acolo); asa cum am zis lucrurile stau altfel; politia are de munca in acea zona cu... tovarasii.
                      Era parcata pe ulita aceia din fata de la leagane nu pe margina soselei. Oricum destul de tare ce ati postat aici)
                      Mai penal e ca daca va spun ca masina nu se inchide : )) si telecomanda de la inchiderea centralizata nu o mai am nu mai spun de cheia de rezerva)
                      Last edited by divinul; 5 June 2012, 12:14.

                      Comment


                      • #56
                        In locul politistilor tampiti, chemam o firma de tractare sa ridice masina si gata galagia.

                        Comment


                        • #57
                          Pai m-au intrebat daca nu am surubelnita sa dam numerele jos,iar eu le-am zis domnu sef n-am surubelnita dar poate ne intelegem,poate nu aveti si voi benzina stiu ca nu prea aveti buget pentru combustibil.Nu a carait nimic,m-a chemat la portbagaj si mi-a dat sticlele.De atunci m-au mai oprit de vreo cateva ori dar ma intrebau doar daca am consumat ceva si ma puneau sa le suflu in fata.Ultima oara venisem de la un gratar de peste,mujdei de usturoi si alte nebunii,nu bausem.I-am suflat in fata, s-a retras repede,n-a comentat nimic dar parca i se umezise ochii.

                          Oricum in nici un caz sa nu ii minti,mai bine spui adevarul si daca stii ce te intreaba raspunzi.Daca ii minti se intoarce foaia
                          Last edited by john Q; 5 June 2012, 12:37. Reason: Automerged Doublepost
                          "light up the darkness" Bob Marley

                          Comment


                          • #58
                            @Iancu, al tau era postul dar i l-am atribuit lui Ivan, nu cred ca se supara si nici tu nu cred ca te superi pe mine
                            @Mr.K cunoscut f bine situatia de la Constanta ca doar ma lovesc de ea ...
                            @JREwing - in sate se merge mai mult la intimidare pentru ca oamenii sunt saraci si oricum nu au de unde sa plateaca amenzile
                            @divinul - tu oricum nu ai inteles nimic din ce am zis eu, si din pct tau de vedere esti ofuscat ca ala te-a facut in fata prietenilor.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Tu iesi cu scuter neinmatriculat, mai si bei la volan si tot tu esti ofensat
                              Daca iti vezi de treaba nu are nimeni treaba cu tine.
                              Cum crezi ca par cativa tineri in parc, consumand alcool ?
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • #60
                                a draq militienii astia ! vor ei sa te faca sa respecti legea auzi !
                                sa nu mai bei la volan , sa nu umblii cu scutere neinmatriculate , sa nu mai bei bauturi alcoolice in parcuri si cate altele ai omis.

                                mai bine te "umflau" si-ti faceau dosar penal pentru ultraj , conducere sub influenta alcoolului si alte cele ...

                                tinere mai gandeste-te la ce faci.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google