Schimbare Permis In Alt Judet?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare Permis In Alt Judet?

    Anul asta trebuie sa imi schimb mai multe documente. Daca pentru buletin stiu ca e musai sa ma duc in judetul de resedinta, voiam sa stiu daca trebuie sa fac acelasi lucru si pentru permis.

  • #2
    toate actele se fac in judetul unde ai adresa din buletin, nu stiu sigur daca e valabil si la certificatul de nastere

    Comment


    • #3
      certificatul de nastere se schimba acolo unde ai fost luat in registru atunci cand te-ai nascut. ca asa poti sa fii nascut la "iasi" si sa ai buletin de 'bacau"....
      Sse elibereaza la oficil starii civile din acel oras, sau daca e comuna/sat , la primaria respectiva.
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • #4
        Certificatul de nastere se schimba?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          da cand se afla intr-o stare de degradare foarte mare ;), iti dau eu un ex. cand mi-a luat foc casa in 2008 matuse-i mele i-a mai ramas jumate din certificatul de nastere dupa incendiu , si sa dus si la schimbat

          Comment


          • #6
            Intr-adevar se schimba....pt degradare, pierdere, schimbare nume copil.
            In aschimb certificatul de deces, se elibereaza in orasul in care a decedat persoana respectiva. gen esti din focsani, si ai murit la iasi.......acolo se elibereaza acest act, la iasi.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #7
              Alea sunt cazuri speciale, dar nu se schimba pentru ca expira sau "iti schimbi" locul nasterii.
              Am inteles ideea.
              Last edited by vitriol; 8 January 2013, 22:25.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google