Cineva Poate Afla Daca O Persoană Anume Are Amenzi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cineva Poate Afla Daca O Persoană Anume Are Amenzi?

    Salutare!
    Am şi eu o întrebare mai ciudată. Cineva poate afla dacă am amenzi? Pt că am o amendă, nu am bani să o plătesc acum şi tocmai vreau să mă angajez să lucrez în weekenduri ca şofer (dubă) şi mă întreb dacă angajatorul ar putea verifica dacă am amenzi.
    Dacă ar fi după mine nu ar fi ceva care să mă împiedice să angajez eu pe cineva, adică depinde de numărul lor, dar oricine mai ia o amendă. Am luat-o aiurea că eu de obicei chiar merg în limita legală dar chiar am avut un moment prost (la cap, am de vreo 2 luni de fapt) şi am mers vreo 20 de secunde cu viteză peste limită în Bragadiru noaptea pe la 3 jum dimineaţa şi aia a fost, eu tocmai redusesem când am realizat că mergeam prea tare şi mai încolo era radarul... Culmea că eu ieşisem de pe o straduţă şi voiam să o iau spre Bucureşti şi am zis să fiu corect şi să nu tai linia dublă continuă aşa că am luat-o în sens opus spre un sens giratoriu, dacă tăiam linia continuă probabil nu mai luam nicio amendă
    http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

  • #2
    Informatiile fiscale despre contribuabili sunt disponibile doar institutiilor abilitate ale statului sau administratiilor locale (AF, DGF etc.).

    Politia stie de amenda dar nu urmareste daca a fost sau nu platita (prin a urmari ma refer la verifica efectiv daca banii au fost virati; ei doar stiu daca duci tu o copie dupa chitanta, cum spune legea).

    Prin urmare, oficial, alti terti decat cei amintiti mai sus nu au cum sa afle astfel de informatii.

    S.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • #3
      Mă gândeam eu, mulţumesc!
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • #4
        Originally posted by ionescu liviu View Post
        Salutare!
        Am şi eu o întrebare mai ciudată. Cineva poate afla dacă am amenzi? Pt că am o amendă, nu am bani să o plătesc acum şi tocmai vreau să mă angajez să lucrez în weekenduri ca şofer (dubă) şi mă întreb dacă angajatorul ar putea verifica dacă am amenzi.
        Dacă ar fi după mine nu ar fi ceva care să mă împiedice să angajez eu pe cineva, adică depinde de numărul lor, dar oricine mai ia o amendă. Am luat-o aiurea că eu de obicei chiar merg în limita legală dar chiar am avut un moment prost (la cap, am de vreo 2 luni de fapt) şi am mers vreo 20 de secunde cu viteză peste limită în Bragadiru noaptea pe la 3 jum dimineaţa şi aia a fost, eu tocmai redusesem când am realizat că mergeam prea tare şi mai încolo era radarul... Culmea că eu ieşisem de pe o straduţă şi voiam să o iau spre Bucureşti şi am zis să fiu corect şi să nu tai linia dublă continuă aşa că am luat-o în sens opus spre un sens giratoriu, dacă tăiam linia continuă probabil nu mai luam nicio amendă
        De amenzi nu poate sa afle daca le-ai platit sau nu, dar poate sa-ti ceara sa-i aduci un cazier auto si in acel cazier se trec toate abaterile din momentul care ai obtinut permisul prima oara !

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google