Ridicare Permis Suspendat

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ridicare Permis Suspendat

    Va salut,
    Am si eu o intrebare, de unde imi ridic permisul suspendat?
    Firul evenimentelor este urmatorul: am mers cu masina firmei mele ( un papuc ) si am fost oprit de RAR in Localitatea Buda, la intrarea in localitate pe dreapta e o rampa facuta special pentru asa ceva. In urma expertizei aveam un pivot dus. Am vb cu tipul de rar daca se poate face ceva, el a spus ca rupe cacatul ala de foaie numai sa ma inteleg cu politistul. Am incercat sa ii explic ca e papuc si ca nu se simt chestiile astea, ca ma duc 50 m mai in fata, unde era un service, si ca o fac. vin cu factura si banii de amenda ii dau lui numai sa ma lase in pace ca ma omoara daca raman fara permis. el ca nu, nu se poate asa ceva. o tinea pe a lui si cand am vazut ca nu cedeaza deloc am zis bine fie da-mi amenda. intr-un moment de furie nebuna il intreb daca are impresia ca uniforma il face mai destept, la care el imi replica ca imi da amenda pe firma, eu ii spun sec : sti macar sa o completezi sau esti la fel de prost ca palaria pe care o porti? sa se inteleaga faptul ca nu am nimic cu politistii, dar daca ma ofer sa imi repar masina sa ii dau si bani si el tot vrea sa imi faca rau atunci, ce pot sa spun? In fine, am invatat si am luat acel test pentru reducerea perioadei la 30 de zile. Intrebarea mea este urmatoare, de unde mama naibii imi ridic permisul?

  • #2
    daca ai domiciliul in Bucuresti il iei de la SRPCIV (Pipera) ca nu stiu daca le mai duce la Udriste. Daca a fost emis in alt judet trebuie sa te duci acolo de unde a fost emis
    sigpic
    Ambition 1.5 dc

    Comment


    • #3
      De la sediul purtatorilor de basca cu dunga alba.
      soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

      Comment


      • #4
        Originally posted by mocanuba View Post
        De la sediul purtatorilor de basca cu dunga alba.
        asta inseamna pipera?)

        Comment


        • #5
          il ridici de la udriste
          http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=18685

          Comment


          • #6
            cauta numar de telefon politia rutiera pe google si intrebi la ei vad ca se contrazice lumea p-aici...
            Casa moara fetilii!

            Comment


            • #7
              Permisul daca ai ramas fara el pentru ca ai incalcat regulile se ridica de la udriste . de la drpciv se ridica doar cand esti admis la scoala de soferi. ps.. ieri am ridicat permisul de la udriste dupa ce am terminat perioada de suspendare..

              Comment


              • #8
                Originally posted by dani030669 View Post
                daca ai domiciliul in Bucuresti il iei de la SRPCIV (Pipera) ca nu stiu daca le mai duce la Udriste. Daca a fost emis in alt judet trebuie sa te duci acolo de unde a fost emis
                Din Pipera iei permisul pentru prima oara sau daca ai absolvit un examen de categorie. Pentru permise retinute in Udriste !
                La fel si pentru taloane, cele noi inmatriculate sau preschimbate in Pipera, cele retinute in Udriste. Valabil doar pentru Bucuresti. Pentru Ilfov, cele noi Pipera, cele retinute in F-ca de Glucoza !

                Si ca regula generala, pentru cei din provincie, cele noi(taloane si permise) de la sediul SRPCIV, cele retinute de la sediul politiei rutiere !
                Last edited by leutzul; 20 March 2013, 11:20.

                Comment


                • #9
                  raspusul corect: udriste. va multumesc mult pt ajutor. m-am dus la fix.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google