Rovinieta

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rovinieta

    Salut,
    Am achizitionat de aproximativ 3 saptamani un autoturism nou si de 3 zile am inmatriculat-o. Astazi m-am dus sa platesc rovinieta si persoana de la benzinarie mi-a spus ca pt numarul meu exista deja rovinieta platita pana in decembrie (?!?!?).
    Eu n-am platit nimic. Sa fie de la ultimul posesor al numerelor? In cazul asta eu trebuie sa mai platesc?
    Daca ma opreste politia, iau amenda?
    Multumesc anticipat pt raspunsuri

  • #2
    cam trebuie sa puste numerele cu seria de sasiu, deci cumpara-ti rovigneta

    Comment


    • #3
      "....si persoana de la benzinarie mi-a spus ca pt numarul meu exista deja rovinieta ...." ,inseamna ca nu ai schimbat numerele de la masina.daca nici nu ai de gand sa le schimbi nu are rost sa platesti rovinieta.camerele de rovinieta filmeaza numerele masinii nu posesorul ei.

      rovinieta se refera la autoturism nu la cine o conduce.pana in decembrie poti foarte bine sa mergi cu rovinieta asta.in cazul in care nu schimbi nr de inmatriculare.

      Comment


      • #4
        Originally posted by seg View Post
        "....si persoana de la benzinarie mi-a spus ca pt numarul meu exista deja rovinieta ...." ,inseamna ca nu ai schimbat numerele de la masina.daca nici nu ai de gand sa le schimbi nu are rost sa platesti rovinieta.camerele de rovinieta filmeaza numerele masinii nu posesorul ei.
        Numerele le am de joi. Nu am mai avut alte numere inainte.
        Eu as fi platit dar persoana de la Petrom mi-a zis ca nu are cum sa-mi incaseze (doar sa patesc in continuare din momenul in care expira).

        Comment


        • #5
          seg, nu mai citi printre randuri!
          Nu are cum sa mearga cu rovigneta aia avand alta serie de sasiu. Cel putin legal nu are voie.

          Comment


          • #6
            Bun, deci trebuie platita.
            Va multumesc de informatii

            Comment


            • #7
              Deci trebuie sa mergi la CNADNR sa-ti treaca numarul corespunzator seriei tale de caroserie - se plateste o taxa de 25lei parca.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Cromatic View Post
                Deci trebuie sa mergi la CNADNR sa-ti treaca numarul corespunzator seriei tale de caroserie - se plateste o taxa de 25lei parca.
                Alta taxa?! Alte drumuri?! Ma doare capu...
                Cine e vinovat de aceasta situatie? Nu mi se pare deloc normal

                Comment


                • #9
                  Stiu ca ma lupt cu morile de vant, dar exista un Regulament care spune ca, mai intai, e indicat a se folosi functia Search, apoi se va deschide thread.
                  Se continua aici
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google