Radar In Miscare - Omologat Sau Nu ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    off topic :scuze pt ca nu vreau sa supar pe nimeni.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #17
      sorry ptr intamplarea ta! sigur erau intr-o margine de localitate la pescuit! asa am patit eu...
      ai ceva aici ce poate te-ar ajuta:
      Attached Files
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #18
        ms, frumos lucianlina.


        Oki... am mai intrebat in stanga si-n dreapta si nu prea am de ce sa ma mai leg decat sa neg locul in care m-au inregistrat, si anume ca nu era pe zona localitatii, iar din poze se vede clar ca eram pe maidan, si nu intr-o zona populata...nush o sa vad asta.

        in caz ca nu am ce face m-am gandit si ma dau batut, fac cerere catre comandant si dau din nou proba de sala sau ma duc cursuri (tb sa ma mai interesez) si imi iau permisul peste 1 luna, si nu 3.

        mai bine sa-l am suspendat cand vreau eu decat, sa ma taraganez prin tribunal, iar intr-o zi cand nu mi-ar pica bine sa aflu ca nu mai pot conduce.

        sincer...te bate sistemul birocratic, cat si neputinta cetateanului de a demonstra aspectele de care te poti lega. Ma refer desigur la verificarea metrologica, la instant-on, la faptul ca-s niste scarbe gaborii si amendeaza selectiv si cam tot ce se petrece. eh.. c'est la vie ...vad eu ce mai nascocesc pana pe 11 martie ^_^...

        va multumesc tuturor pt ajutor.

        Comment


        • #19
          hai ca iti spun eu, ca si eu am trait aceeasi experienta, de sarbatori, ca si tine! dupa ce se hotaraste ce si cum, daca iti iau permisul, trebuie sa te duci sa dai examenul "13 din 15" si daca il iei, si nu mai ai antecedente in ultimii 2 ani, pedeapsa se reduce de la 3 luni la o luna! daca nu il iei, pedeapsa se majoreaza de la 3 luni la 4 luni! ai voie sa dai examenul in fiecare saptamana o singura data de cate ori vrei tu pana cand "implinesti" 3 luni! Bafta !!! nu e greu...
          pe mine m-au luat la nici 25 m de la intrarea in localitate cu 128 km/ora! si le-am dat permisul... nu am mai comentat nimic...asta e!
          Last edited by lucialina; 10 February 2009, 22:03.
          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

          Comment


          • #20
            antecedente te referi la amenzi platite...neplatite sau doar suspendari de permis. un tovaras mi-a spus ca daca nu am mai avut permisu suspendat in ultimii 2 ani pot beneficia de oferta asta.

            cel mai probabil asa voi face... sunt satul de tribunaluri...si tot o sa pierd intr-un final.

            ms pt ajutor !


            P.S. bine ca n-ai avut 131....ca era alta belea...

            Comment


            • #21
              @lucialina pai din cate stiu eu sau vreau sa cred trebe sa ai 50 la ora din momentul ce ai trecutl de semnul cu localitate sau in dreptul lui ...ca tu aveai 128 la 25 metrii nu mi se pare ok ca poate pana in localitate ajungeai la 60 ora

              cred ca radaru ar trebuii sa stea la panda la 5-10 metrii la intrarea in localitate nu la 50 metri inaintea ei ca normal ca acolo nu o sa merg cu 50 la ora

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google