Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi sa nu faci poze cu telefonul ca nu e omologat si nu se accepta ca proba in instanta!

    Deci, cum demonstrezi???
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Originally posted by Ivan Marian View Post
      Daca eu vin de trei ori la tine la usa si i-ti lipesc alea pe usa,,,apoi vad ca dispar,,si eventual mai fac si o poza..Cum e??
      Ce o fi frate asa de greu sa faci o poza respectivului sau locului unde ai fost sa lasi instintarea?
      Eventual daca individul devine recalcitrant mai chemi si politia la fata locului..o fi greu?
      Pozele sunt nule in fata instantei daca n-au fost facute prin anumite norme juridice.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Niki...cand oi ajunge in instanta tu personal sa i-mi spui si mie te rog,,,ce le zici judecatorilor ..nu mie ca mesager!
        Eu nu pot sa fac decat sa aduc la cunostinta cele intamplate..mai departe sa demonstrezi tu ca nu ai fost acasa si ca nu ai fost instintat,,,,In sala de judecata cand ti-o arata aia poza/pozele cu masina ta personala,,sa vedem ce mai zici...si mai apoi dupa ce platesti amenda,,,SA DAI TU FIRMA DE CURIERAT IN JUDECATA ca sa recuperezi eventualele daune..ca vorba aia ,,nu ma dai pe mine personal ca sofer curier in judecata,,ci firma intai.

        Comment


        • Si uite acum se va face asemenea desfasurare de forte din partea Statului ca si asa se plange ca sunt prea multi angajati bugetari ....si apoi, se lucreaza cu Posta Romana. Firmele de curierat sunt folosite in alte circumstante si de alt gen de "firme"
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Pai si io tot bugetar is!
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Mai grav,,,te gaseste mai repede in sistem si i-ti vine amenda la servici
              Sau salariul taiat cu 90% asa direct

              Comment


              • Mah pana acum nu veni nimic... si oricum nu e treaba lor!
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Originally posted by Ivan Marian View Post
                  Mai grav,,,te gaseste mai repede in sistem si i-ti vine amenda la servici
                  Sau salariul taiat cu 90% asa direct
                  Da, vezi sa nu
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • (3) ÃŽn cazul în care contravenientul nu este prezent sau, deşi prezent, refuză să semneze procesul-verbal, comunicarea acestuia, precum şi a înştiinţării de plată se face de către agentul constatator în termen de cel mult o lună de la data încheierii.

                    Art. 27. - Comunicarea procesului-verbal şi a înştiinţării de plată de face prin poştă, cu aviz de primire, sau prin afişare la domiciliul sau la sediul contravenientului. Operaţiunea de afişare se consemnează într-un proces-verbal semnat de cel puţin un martor.
                    @ http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_p...text?idt=28868
                    Deci,pana la urma gasesc ei martor un vecin,sau cine stie...

                    Comment


                    • Din 2001 ? Alta mai noua nu gaseai ?
                      Nu inteleg faza cu linkul, nu are nici o relevanta. Contraventie = amenda si am explicat de cateva ori in ce conditii se da o amenda. Nu exista dovada , nu se aplica amenda. Amenda nu se poate aplica fara a se fi adus la cunostinta si asta inseamna semnatura. Hai mah ce dracu, am explicat de mi-am tocit tastele. Daca nu treceam prin asa ceva mai intelegeam.
                      Last edited by darksid3; 1 October 2010, 15:28.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Da..Apropo,,Care a vazut la Tv acum vreo 3 zile ca diferite persoane din tara ,,de fapt mai multi ,nu au mai putut sa isi scoata banii dupa cardurile bancare pt ca aveau diferite taxe si amenzi de platit??
                        Li s-au blocat conturile direct si fara instintare prealabila,,,deci traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
                        Pe cine mai dai in judecata daca nu mai poti scoate bani din cont/card,etc??

                        Comment


                        • Zici ca vorbesc cu peretii...
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Pe aia la cererea carora banca ti'a blocat contul.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Adica statul si judecatorii,,,ca numai aia pot face asa ceva,,adica la ordin judecatoresc.

                              Comment


                              • Ma dark , las-o dreacu` ca pana la urma tot cum vrea fiecare asa intelege.Daca e din 2001,e vreo problema?
                                Uite si aici cam asta vrei tu sa zici.
                                Bun,e si ca tine,numai daca nu are chef statul sa stea dupa fundul tau cu procese si alte prostii.Daca ti-a bagat martorul pe gat in PV nu mai ai sanse,orice ai zice.
                                Hai ca iti accept si portita ta,pentru ca se poate;chiar daca sunt de 10 ori mai multe sanse sa platesti o amenda decat sa nu o faci.
                                Multumit acum?

                                Plus ca noi am deviat serios de cateva posturi incoa` si doar ne-am dat cu parerea. Inca nu stim cum va fii sanctionat proprietarul masinii in cazul rovignetei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google