Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite si de la mine ceva util si din surse sigure......
    Attached Files
    Fara Semnatura.

    Comment


    • O intrebare: Ce inseamna km 12+450 de exemplu?
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Asta nu mai stiu......sa intreb sursa de la care am primit.important e ca se stim pe ce rute le gasim.
        Fara Semnatura.

        Comment


        • km 12 si 450 m

          Comment


          • Inseamna ca am dedus corect numai ca vroiam sa fiu sigur . Multam
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • 450 sunt metrii dupa km 12 spre km 13 (km 12+450m)

              Comment


              • Originally posted by Vip3R View Post
                km 12 si 450 m
                Dreapta sau stanga? Sau cititorul e amplasat pe axul autostrazii? Ma refer daca citeste ambele sensuri, si spre si dinspre Cernavoda?

                Comment


                • sunt 2 camere...pentru ambele sensuri.

                  Comment


                  • in dimineata asta am auzit la radio cum ca au inceput sa trimita amenzile acasa..in cateva zile 500.000 de soferi au fost prinsi circuland fara aceasta taxa!amenda minima este de 340 sau 360 ron,nu am retinut!deja au crescut vanzarile cu 50% fata de anul trecut....se poate si la noi!sper sa se aplice la sange aceasta regula/lege si nu numai!

                    Comment


                    • Eu sper sa se reflecte si in calitatea drumurilor...
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • si eu,cica au scos 200 de milioane de euro!!!pfffff,doar din rovigneta!sper sa faca si drumuri!important este sa platim taxa si apoi sa le sarim in cap!si cu sistemul asta o sa fie greu sa mai pacalesti

                        Comment


                        • Ne pacalesc ei, nu e problema
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • la ce preturi gasesc ei la un km de autostrada cred ca trebuie sa platim 10-15 ani pentru portiunea cernavoda-constanta

                            Comment


                            • Acolo sunt alte interese printre care si externe. Problema e la astuparea gropilor, asfaltul "manarit", rosturi de dilatatie (8000 euro o reparatie/bucata), etc, cu preturi exorbitante gratie contractelor paguboase...fireste ca n-au bani de infrastructura. Din pacate, oricat am vrea noi sa fim in randul celor civilizati, doua lucruri ne trag in jos: mentalitatea generalizata si raptul din banul public, cel din urma avand legatura cu mentalitatea, ca doar cei din Stat tot din randul nostru sunt.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • asa este....poate intram in spatiul shenghen si cumva sa fie obligati sa faca minimul necesar pentru o tara cu "pretentii"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google