Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @mikebike72: Da, asa e, nu are voie sa ceara rovigneta fara un angajat AND langa el.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #92
      Chiar vreau si eu sa stiu niste preturi daca stie careva pe 1saptamana 1 luna etc.
      drive with speed than you die fast

      Comment


      • #93
        Haos

        Am venit la mare cu un prieten pe care l-am avertizat de amenda posibila in caz de lipsa a rovignetei.
        A cautat-o de la Buzau pana la mare, prin mai toate benzinariile de pe drum. Niik!
        Pe langa C-ta, la un peco, amuzat, un om de acolo ne-a spus ca venise cineva tocmai din Arad care toooot cautase pe drum hartia aceea.
        Deci, vorbe in vant.
        Lipsa de coordonare; aceasta denota inca o data ca statul e cel mai prost administrator.
        Dupa ce impanzeai benzinariile cu acele hartii, dupa ce erai sigur ca intr-adevar ele exista acolo, de-abia atunci treceai la sanctiuni (desi nu cred ca va fi cineva sanctionat acum...); atatea parale colectate pentru starea drumurilor si inca se mai produc accidente grave datorita "ulitelor romanesti".

        Cumva stim de cineva care a gasit aceasta hartie dupa 1.08.2008, dupa mult trambitata campanie?
        Merci anticipat!
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #94
          Presupun ca preturile au ramas aceleasi ....
          sper sa nu ma insel dar cum e romania cand scoate ceva mai "avansat" imediat creste pretu
          drive with speed than you die fast

          Comment


          • #95
            Da, preturile sunt aceleasi. Numai forma aitbildului difera.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #96
              Si eu am cautat acum vreo doua saptamani si n-am gasit, ca sa aflu dupa aceea ca se gasesc la posta.Cine este interesat sa caute la oficiile postale ca au rovignete la greu numai ca sunt modelul vechi.

              Comment


              • #97
                Rovinieta.........Nu cred ca are rost decat asa sa fie ....Eu nu m-ai folosesc de ani.....
                JUST ME.....30-rdd......

                Comment


                • #98
                  N-o avea rost dar asa am zis si eu in privinta controlului celor de la RAR impreuna cu Politia rutiera, asta pana cand am vazut caz concret la Gura Ialomitei.Dupa aia stai si te gandesti cate nu puteai tu sa faci cu banii pe care i-ai dat pe amenda.

                  Comment


                  • #99
                    Eu am fost in Serbia weekendul trecut, si normal ca nu am gasit rovinieta in timisoara am zis ca poate gasesc la granita acolo au cei de la administratia drumurilor au ghiseu ...Si ma duc cer rovinieta petru un an cica nu avem doar pentru 7 zile sau 1 luna(10 euro parca dar pe an 28 :| ) si intreb eu unde pot sa gasesc si cica incercati la posta poate au.Si sa mai primesti amenda(si sal bati pe ala cu amenda lui dupaia)?

                    Comment


                    • Ai si tu dreptate dar cum unde-i lege(buna sau rea) nu-i tocmeala........

                      Comment


                      • Originally posted by Cromatic View Post
                        N-o avea rost dar asa am zis si eu in privinta controlului celor de la RAR impreuna cu Politia rutiera, asta pana cand am vazut caz concret la Gura Ialomitei.Dupa aia stai si te gandesti cate nu puteai tu sa faci cu banii pe care i-ai dat pe amenda.

                        Dar tu nu vezi cealalta fata a medaliei : Cate nu puteai sa faci cu banii dati pe rovignete in atatia ani si nu te-a intrebat nimeni de ea. Mie imi da de gandit balanta asta.

                        Comment


                        • De acord si cu tine dar gandeste-te ca o amenda face cat 5 ani de roviniete si de obicei astea vin cand ti-e lumea mai draga.

                          P.S.
                          Daca ma crezi, cunosc pe cineva care nu plateste nici RCA-ul, probabil cate nu face el cu banii aia.Pana cand?
                          Last edited by Cromatic; 5 August 2008, 19:05.

                          Comment


                          • E periculos fara rovigneta. Am un prieten care a fost la Iasi, cu treaba si a scapat ca prin urechile acului, ca avea rovigneta expirata. Desi e mafie ca zic ca nu au decat pentru Euro 2, desi Loganul meu are Euro 4, e bine sa avem. Pentru orice eventualitate.
                            ABS Plus Preferance 1.4 MPi

                            Comment


                            • Tocmai ce s-a prelungit termenul in care se poate circula fara rovinieta pana la 1 septembrie. Cica Petromul le tine sun tejghea pentry ca vrea comision mai mare. SURSA

                              Comment


                              • Numai interese in tara asta de 2 lei, daca tot tre sa dam banii aiurea pe ele macar sa ne faca si drumuri.
                                No, apoi blana
                                Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                                ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google