Vopsire Interior Far&stop

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsire Interior Far&stop

    Dupa intalnirea de saptamana trecuta, si lipsa de ocupatie a domnului Paul....i-ata ca baietii au inceput a-si demonta farurile tuning si stopurile, pentru a le vopsi pe interior, fiecare cu,culoarea care o doreste.
    Pe langa asta, domnu Paul, a montat reglajul farurilor de pe cele originale pe cele cu angel eyes. Functioneaza perfect.

    Masina domnului Paul.
    Attached Files
    Last edited by Cristi_Xp; 11 April 2009, 20:39.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

  • #2
    nu arata rau,important e sa ai angelyes.... cred
    sigpic

    Comment


    • #3
      nu ne explciati si noua cum ati pus reglajul de la stock pe astea?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Interesant,daca se poate ceva informatii m-ai pe larg,poze,multumesc.

        Comment


        • #5
          Si eu sunt interesat de subiect...si daca mai aveti cumva idee ce as putea sa fac cu ledurile de la angel ca imi falfaie unu...am modelul cu 2 lupe.Multumesc anticipat si foarte interesant ce a reusit.
          1 point 6 litre 8 vsigpic

          Comment


          • #6
            E tare asta cu reglajul ochiilor angelici !!!!
            Mai multe date va rugam...
            Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

            Comment


            • #7
              Originally posted by iamagi View Post
              nu ne explciati si noua cum ati pus reglajul de la stock pe astea?
              Si eu sunt curios sa aflu,eu momentan ma chinui cu doua motorase de Ford,dar merg suruburile alea greu,si nu prea duc motorasele.Daca intradevar a facut aceasta lucrare este OK,sa ne dezvaluie si noua cum a facut.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • #8
                How to...

                Vopsire far/stop interior:
                -se demonteaza farul/stopul de pe masina. Cu un pistol cu aer cald sau un feon puternic, se incalzeste marginea farului/stopului, si se desprinde usor.
                Se curata partea cromata cu putin smirghel fin sau cu o carpa inmuiata in acid de baterie. Se acopera zonele in care sunt amplasate becurile, se curata bine de toate mizerille, apoi se aplica stratul de vopsea . ATENTIE, folositi numai vopsea tip spray.
                Aplicati 2-3 maini, lasati sa se usuce, apoi aplicati un strat de silicon sanitar incolor pe marginea sticlei de far/stop, si lipiti. Verificati apoi sa fie etans, pentru a evita fenomenul de aburire.


                Pt montajul reglajului farului angel-eye, mai trebuie asteptat. Vorbele lui Paul:"trebuie platit patentul"....
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • #9
                  Cristi, te rog zi cum ai facut exact la reglaj si cum ai desfact stopul
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google