Best woofer & exhaust underground - Arad, 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Best woofer & exhaust underground - Arad, 2009

    in 10 mai 2009 la Arad va avea loc a treia editie a evenimentului. Pentru cei interesati de detalii le stau la dispozitie in masura in care pot sa le raspund.

    Poate cu aceasta ocazie ne vom revedea mai multi din zona.
    Attached Files
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

  • #2
    ar fi interesant sa ne strangem. Cat tine evenimentul ?

    Comment


    • #3
      in ziua respectiva ... anul trecut a tinut de pe la ora 9 cand au venit primele masini pana pe la orele 16 daca imi amintesc eu bine. Dar atunci a fost doar evenimente de woofer si exhaust, si putin "expo" de masini tunate. Acum va fi asa:
      Concursuri :

      1. BEST WOOFER –concurs de muzica - consta in masurarea decibelilor produsi de instalatiile audio din masinile concurentilor. Se vor premia locurile 1,2 si 3.

      2. BEST EXHAUST –concurs de sisteme de evacuare a gazelor- consta in ambalarea motorului pe loc si in mers, pt obtinerea unui sunet de evacuare cat mai bun. Se vor premia locurile 1,2 si 3.

      Taxa participare 15 lei

      3. BEST ENGINE -concurs pt. motorul cel mai modificat- consta in stabilirea de catre un juriu avizat, a motorului care a fost modificat cel mai eficient. Se vor premia locurile 1,2 si 3.

      Taxa participare 10 lei

      4. BEST LOOKING CAR -concurs pt masina care este modificata cel mai frumos d.p.d.v. vizual -consta in organizarea unei tombole pt public,astfel incat biletul de tombola sa aiba rol de buletin de vot pt alegerea masinii castigatoare. Se vor premia locurile 1,2 si 3.

      Taxa participare- 20 lei

      5. BEST DRIVING SKILLS -concurs care consta in parcurgerea unui traseu format din jaloane ,intr-un timp cat mai scurt.Masinile participante trebuie sa fie cu inspectia tehnica la zi , pt. desfasurarea in bune conditii si respectarea masurilor de siguranta. La acest concurs vor putea participa cel mult 40 de masini. Clasamentul se va face in functie de timpii de parcurgere a traseului,care vor fi stabiliti cu aparatura de cronometrare performanta (fotocelule). Se vor premia locurile 1,2 si 3.

      Taxa participare- 30 lei

      6. BEST BURNOUT-concurs care consta in patinarea rotilor motoare si deplasarea in linie dreapta fara intreruperi, pe o distanta de 5m. Intreruperile se depuncteaza. Se vor premia locurile 1,2 si 3.

      Taxa participare- 10 lei

      7. Miss- Best woofer&exhaust underground-


      Din motive de siguranta si incadrare in timp, la proba de indemanare limita maxima de masini inscrise va fi de 40. Organizatorul isi rezerva dreptul de a selecta masinile care vor fi inscrise.

      Cronometrarea va fi asigurata de catre Tristan (presedinte Racing Syndicate).

      Cam asta se vrea a fi ... accesul publicului este gratuit.

      Publicul va putea participa la o tombola cu premii oferite de Armonia Center si Bricostore, singura conditie fiind sa specifice pe tichetul de tombola masina considerata ca fiind cea mai frumoasa (BEST LOOKING CAR).

      E greu oricum sa aproximezi cat o sa dureze, dar cred ca va dura ceva. Daca spre exemplu la best woofer se baga 10 masini concursul ala va dura cel putin 1 ora jumate. La exhaust la fel. Miss'ul va dura in functie de public probabil
      Iar indemanarea iarasi va dura foarte mult.
      Deci eu zic ca va fi o zi plina.

      Cei care vor sa vina ii invit sa se treaca pe aici si pe cat posibil sa vina impreuna. Daca sunt mai multi doritori si din alte zone voi incerca sa fac oficiile de gazda, si eventual poate sa obtin o "zona" de grupare a clubului in care sa parcam masinile. Dar pentru asta va trebui sa stiu din timp daca si cati vin.


      LE uitasem filmuletul promo al evenimentului (anul trecut s-a desfasurat la locul de intalnire al LC Arad - fara nici o legatura cu noi sa nu se faca confuzii )
      FILMUL PROMO - http://videos.streetfire.net/video/p...a-9b48005cc491
      Last edited by bubu_vasile; 15 April 2009, 08:31.
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • #4
        Hmmm... Pe mine ma tenteaza foarte tare sa ma inscriu la Best Driving Skills, in speranta ca voi putea imbunatati locul II obtinut la TransportAR, insa ma cam demoralizeaza acea precizare conform careia organizatorul are dreptul de a selectiona masinile participante La ce "reiseri" vor fi acolo, nu ma vad pe mine si Maty concurand.

        Completare: Deja imi imaginez comentariile variate de genu' : "A venit si asta cu imitatatia aia de masina sa se dea smecher..." si alte variatii in ceea ce priveste masina. Eventual daca as sti ca intrecerea se face pe categorii in functie de cilindree, atunci as mai avea o sansa la podium, dar daca o sa fim toti la gramada atunci nu prea cred ca se merita din prisma faptului ca nu ma pot pune cu o masina cu 100+ CP si eventual si 4x4.
        Last edited by MAVERICK_SS; 15 April 2009, 16:18.
        sigpic

        Comment


        • #5
          ma indoiesc ca selectia se va face in functie de "raceri"
          in primul rand selectia se va face daca se va depasi numarul de 40 de masini doritoare de competitie pe segmentul respectiv, plus acele masini care nu corespund tehnic.
          Asa ca in primul rand daca crezi ca vrei trebuie sa te inscrii.
          Ca si o parere personala, nu cred ca daca esti inscris in primii 40 si masina e ok (si din cate stiu eu este) or sa te refuze

          LE la completarea ta: anul trecut au participat la anumite sectiuni si "coaje" fata de care a ta arata beton si nu a avut nimeni de comentat nimic. Si mai este o idee: in primul rand trebuie sa participi ca sa poti sa iti faci o idee unde te situezi fata de ceilalti. Crezi ca toti care au 100+ de cai stiu si sa conduca ??? Daca din 40 de participanti iesi in primii 10 eu zic ca e super. Te-ai uitat la sibiu unde a concurat sibianul la liniute, ce masini au fost ? Trebuia si el sa zica: "nu ma duc acolo ca au alea nu 100+ ci 200+" ?
          Last edited by bubu_vasile; 15 April 2009, 16:27.
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • #6
            Am sa ma mai gandesc pana in mai, dar pot sa spun ca postul tau a picat foarte bine. Sunt ceva mai optimist si cred ca daca totul va fi OK pana atunci ma voi inscrie cu siguranta, mai ales ca voi avea si galerie (sau cel putin eu asa sper ).

            Chiar m-am gandit inainte sa postez, la eveniment o sa am nevoie de un portbagaj de Logan deoarece ma gandeam sa dau jos de pe Maty tot ce e in plus (trusa scule,medicala, roata de rezerva, etc) sa vad cum se comporta cu 10-20 de kg in minus. Asta e inca tema de gandire si calcule pana atunci.


            Oricum, sper ca nu vom fi numai noi, aradenii, prezenti ci ca vom avea si vizitatori din TM si Deva, cel putin, daca nu si de mai departe.
            sigpic

            Comment


            • #7
              si eu sper asta. in cazul in care ne strangem mai multi o sa vreau sa solicit, dupa cum am mai spus, un loc doar pentru noi
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #8
                bubu_vasile poate ne vedem .te sun sa-mi explici pe unde e!trimite-mi nr.pe PM

                Comment


                • #9
                  Alex, in caz ca nu ai primit inca pe PM indicatiile, cum vii dinspre Deva, dupa ce ai trecut de sensul giratoriu de dupa Real/Obi, faci dreapta pe centura si o tii spre Nadlac si nu ai cum sa ratezi centrul comercial Armonia, pe stanga. Daca stii pe cand ajungi aproximativ in Arad, poate rezolvam sa te astepte cineva la intrare in Arad. (Daca ajungi mai devreme de 10, vin eu sa te astept, nu de alta dar pe 10:30 - 10:45 eu trebuie sa fiu deja in Armonia ca sa imi iau fisa de inscriere pt Driving skills).


                  Stima.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    multumesc pt indicatii.inca nu stiu sigur daca vin,dar as vrea....mai vedem.bafta!daca ajung mai repede poate ma inscriu si eu

                    Comment


                    • #11
                      Cateva poze, astept impresii.

                      1- ecuson
                      2- @MAVERICK_SS
                      3- utilajele concurentilor printre care si ale lui @Christian86, @mareom, @MAVERICK_SS
                      4,5,6- Lada 1500 zisa si pufoasa rozalie
                      7,8- Oltcit Lambodoors
                      9,10- A6 stratificat cu fibra, colant mat, aur, maro metalic
                      11- fiesta gaurita
                      12- pink1
                      13,14- broasca nichelata
                      15- civic fibros
                      16,17- tuning feminin
                      18- passat ss-ist
                      19- instalatie audio cu reactie!
                      20- pink2
                      21- pink3 smart one
                      22,23- GTI V
                      24- colt cu femeie la bord
                      25- vette
                      26- si rivalul viperin
                      27,28- BMW 1310 (zisa si Daciana)
                      Attached Files
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • #12
                        Si ceva filmulete cu acrobatiile mele nu sunt ? Ca de obicei, pozele sunt superbe, evenimentul a fost OK, masini puternice, fete frumoase, fiecare avea de unde alege.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          sunt... dar mai tarziu, ca ******* de la iutub (you tube) fac fitze! ba ca depaseste filmul 10 minute - dupa ce ca isi fac reclama ca mai nou se pot incarca si din astea cand incerci constati ca nu se poate (are 19 min) ba ca inca se incarca si la final da eroare...
                          sigpic

                          207 noir obsidien

                          Comment


                          • #14
                            Super faine pozele Sorine, daca mai ai, mai poti sa pui ca nu te cearta nimeni D
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              super tare evenimentul de la arad sper sa ne intilnim si la urmatorul eveniment de la oradea
                              Powered by LSS
                              http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google