Cine Are Faruri Angel Eyes Primul Model (storm Street) ????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine Are Faruri Angel Eyes Primul Model (storm Street) ????

    salutare

    am neaparat nevoie urgent de o copie dupa omologarea si certificatul de conformitate de la un set de faruri angel eyes street storm... prima versiune cum sunt cele atasate in imagine, cu pleoapa sub sticla....

    va rog frumos sa faceti un efort si sa imi trimiteti si mie pe mail la euromarketro@gmail.com un scan sau pe fax la 0332811541... am ITPul si mi-au dat revenire tocmai din cauza asta ((

    va mutumesc anticipat
    ionut - organizator LC Iasi
    Attached Files
    IS 10 LNC Facebook

  • #2
    Daca ai un astfel de certificat, nu mai ai belele cu politia?
    sigpic

    Comment


    • #3
      exact, daca ce pui pe masina este omologat nu iti comenteaza nimeni..... de obicei au insemnele EXX unde xx e o cifra de la 1 la 27 parca... si reprezinta tara in care au fost omologate
      IS 10 LNC Facebook

      Comment


      • #4
        si io am street storm si nu am primit certificat de omologare....
        beat me if you can !!!

        Comment


        • #5
          me too ! dar poate sa citeasca pe ele..ca scrie..
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • #6
            Pai si daca scrie sa zicem in partea de jos. Te pune sa dai farul jos?

            Nu merge sa cumperi ceva omologat care sa aiba acel mic abtipild albastru?
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by euromarket View Post
              salutare

              am neaparat nevoie urgent de o copie dupa omologarea si certificatul de conformitate de la un set de faruri angel eyes street storm... prima versiune cum sunt cele atasate in imagine, cu pleoapa sub sticla....

              va rog frumos sa faceti un efort si sa imi trimiteti si mie pe mail la euromarketro@gmail.com un scan sau pe fax la 0332811541... am ITPul si mi-au dat revenire tocmai din cauza asta ((

              va mutumesc anticipat
              ionut - organizator LC Iasi
              De curiozitate ce au scris pe raportul de ITP ? Daca spun ca nu sunt omologate, sa citeasca pe ele,ca sunt trecute niste insemne,si un inspector ''destept'' stie ce inseamna .Daca te-a respins pentru reglajul pe inaltime, in caz de greutate,nu ai ce face trebuie sa le dai jos .Nici pentru aceste faruri nu exista certificat de omologare recunoscut de RAR,datorita acelui reglaj.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • #8
                salut ! Daca tot ai sa faci rost de acel "certificat" nu o sa aibe valoare : in primul rand tu ai faruri de la Mega Drive si aceastea nu au trecut pe faruri jos seria lor,in schimb cele de la Storm Street au acea serie si in al doilea rand nu au acel abtipild "RAR" si stampila de la ei ! Cel mai bine e sa le dai jos ,sa le pui pe cele vechi si gata ! Nici "prajitura" nu au cum sa o ia pentru ca trebuie sa faca poze !

                Comment


                • #9
                  va multumesc pentru informatii.....
                  IS 10 LNC Facebook

                  Comment


                  • #10
                    cel mai simplu si mai eficient este sa le dai jos pe astea, le pui pe cele originale, treci RAR-ul si dupa aia le schimbi iar... macar esti sigur 100% ca merge!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      La fel si la mine, tre' sa le dau jos, le pun pe cele originale, fac ITP-ul si pun angel eyes la loc....doar atat si scapi de atatea tampenii si cretinatati...in fine!
                      sigpic
                      Maică, ce mafioți de treabă !!!

                      Comment


                      • #12
                        eu nu am avut probleme la itp cu angel eyes street storm.
                        Ambition

                        http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                        Comment


                        • #13
                          o intrebare chiar daca sunt putin offtopic. Cum se desfac farurile astea? Vreau sa schimb ledurile din Angel. merci
                          Ambition

                          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                          Comment


                          • #14
                            nu trebuie sa se desfaca geamul ci doar sa le dai jos de pe masina.Are niste gauri pe sub ele ( acoperite cu niste "dopuri "de plastic) si prin ele poti scoate usor becele..
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • #15
                              pai daca nu ma insel tu ai steet storm nu??eh atunci mai bine vb cu jockeru...ca modelu cu 2 lupe se desfac extrem de usor...alea steet storm se desfac mai greu...da din ce stiam la steetstorm nu e nevoie sa desfaci faru ca sa schimbi ledurile...parca se schimba cumva pe sub ele au un loc de unde pot fi scoase...repet nu stiu exact daca asa e....asa am observat eu la un prieten....
                              low....&.....slow

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google