Nuca Schimbator Logan Faza 2 Pe Faza 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nuca Schimbator Logan Faza 2 Pe Faza 1

    Salut,

    Am fost astazi prin targul din Vitan si am vazut maciulie daia de schimbator, am intrebat daca mere si pe logan mai vechi(an 2005) mi sa spus ca da(am intrebat in 2 locuri daca merge). Totu bine si frumos, ajung acasa, surpriza, e foarte larg. A mai incercat cineva asa ceva sa schimbe de la faza 2 acea maciulie. In caz ca va intereseaza pretu a costat 25 lei, cel mai ieftin acet pret, el variind pan la 40 lei. Va rog sa ma ajutati si pe mine, prin a-mi spune cum sa il fac sa stea pe teava acea care este rotunda, si maciulia avand o gaura patrata

  • #2
    pai mai lipseste o piesa...care vine pe teava..si pe care vine maciulia un fel de cilindru din plastic
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      cum arata acea piesa...ai montat asa ceva..vreodata...mentionez ca.....tija de fier de la schibator este rotunda...iar interiorul capului de schimbator are inauntru ca un patrat, si in varful tije sunt niste striatii. ms anticipat

      Comment


      • #4
        SAlut.Ia vezi daca in vechea nuca de schimbator nu a ramas acea piese despre care-i vorba.Nu am o poza sa-ti spun exact,ce si cum.
        Dar se mai poate adapta o solutie,niste piele ceva infasurat pe levier si bagata nuca fortat.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          e un cilindru de plastic....de vreo 3-4 cm daca nu ma insel..are rolul de a face ca nuca sa se potriveasca cu tija...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            merci pentru raspunsuri..cred ca o sa invelesc cu un furtun si pun poxilina si sper sa se rezolve bine...ms inca odata.

            Comment


            • #7
              Vezi sa nu fi ramas acel cilindru fixat in vechea nuca de schimbator?
              Ai sa-ti dai seama despre ce-i vorba.
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                este o garnitura pe dispozitivul metalic de cauciuc care se baga sa nu fie larga maciulia, cauta si tu asa ceva si prindeo cu poxipol

                Comment


                • #9
                  Cel mai bine foloseste piele, nu furtun. Un avantaj al pielii este ca se muleaza foarte frumos pe levier, spre deosebire de furtun care e destul de rigid, iar noua nuca se poate monta fara probleme, fara sa-mpingi ca nebunu' in ea.
                  Check this out: CLICK. Am fost in aceeasi situatie.

                  Eine Runde Nordschleife mit Walter Röhrl

                  Comment


                  • #10
                    Banda izolatoare pe teava, Poxipol peste si la revedere

                    Comment


                    • #11
                      Ms pentru sfaturi baieti, am folosit niste leocloplast(sau cum ii zice) si a intrat putin fortat, pielea fake am facut-o cu un cornier de plastic, a mers brici.

                      Comment


                      • #12
                        ma bucur ca te-am putut ajuta.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #13
                          o nuca schimbator din piele, la ce pret ajunge?

                          Comment


                          • #14
                            Era in jur de 100 si ceva de lei, dar nu stiu daca se mai gaseste. Vorbeste cu silviu_79 de pe forum, poate iti face el rost.

                            Eine Runde Nordschleife mit Walter Röhrl

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google