1,6 16v compresor/turbo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1,6 16v compresor/turbo

    a montat cineva o turbina sau un compresor pe 1,6 16v ? eu i-am facut resoft dar tot nu sunt multumit.

  • #2
    din cate stiu, nimeni inca. sunt prea multe de modificat si prea costisitoare pt multi ca sa se apuce de facut ceva ca la carte. deoarece, contrat filmelor de pe iutub sau seriei fast and furious, nu e chiar atat de simplu sa arunci o turbina si gata, ai 40 de cai in plus.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      vide masina si vezi la sh ceva mai potent.la ce bani trebe bagat in ea nu prea ai alta solutie.vezi ca erau pe aici axe cu came la 830 euro parca.ceva magari cred ca se castiga da tot trebe sa umbli adanc in motor.mai era pe aici pe forum si un fel de electro....un fel de uscator de par care cica dadea motorului aripi si costa putin.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        Nu prea vezi astfel de modificari pe 1.6 16v datorita spatiului restrans din compartimentul motor. Am cautat pe web astfel de modificari pe K4M la Clio sau Megane dar tot n-am gasit nimic interesant, doar "zvonuri".
        Cam asta poti face pe K4M fara Turbo/Compresor:
        sigpic
        ^Logan turbat (WIP)^

        Comment


        • #5
          se pare ca se va incerca pe un 1,6 fara 16v montarea unui compresor http://www.loganclub.ro/forum/kingpi...-t14011p5.html
          vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

          Comment


          • #6
            ...

            fratilor as dori si eu sa imi trimiteti un mail cu sasiul unui logan...daca se poate.....adica o poza pe mail...vreau si eu sa inteleg cateva chestii....de exemplu....daca indoi putin un prag ce se intampla....mersi anticipat...

            Comment


            • #7
              mai frate, dar mai potoleste-te cu sasiurile celea pana nu iei vacanta. ai cerut o data, hooo. gata...asteapta raspuns. nu sari ca baba-n carje, ca s-ar putea sa te ranesti
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google