Sigurantele pentru usi cromate.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Desfaci fata de usa si le scoti de acolo.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Thanks man!

      Comment


      • #18
        Originally posted by Omega View Post
        Io vreau sa renunt la chestiile alea pt ca sunt inutile. cine poate sa-mi spuna ce trebuie sa demontez?
        daca doamne fereste ai un accident si sa zicem ca in spate ai usile inchise sau in toata masina , in fata le deschizi din interior dar in spate cum faci?

        sigpic

        Comment


        • #19
          Doamne-fereste! Ies prin portbagaj, acolo nu se blocheaza usile! in plus le pot deschide din buton.

          Comment


          • #20
            Doamne fereste dar eu unu nu as recomanda anularea acelor butoane , cei de la descarcerare nu pot ajunge la butonul din bord si in portbagaj stiu ca ai acele ``grinzi`` in ``X`` La masinile mai moderne care nu au acele butonase pe usi si au doar un led sau nu au nimic , comanda de deschidere au usilor se da de catre activarea air-bagurilor
            Last edited by SoNyKeL; 13 May 2008, 23:51.

            sigpic

            Comment


            • #21
              Nenea... am logan break, si de la bord la portbagaj n-am decat scaune pe care le pot plia foarte usor. nu exista grinzi in x. citeste cu atentie postul meu.

              Comment


              • #22
                Bine gata cum zici tu , nu ne mai contrazicem eu doar mi-am zis parerea...
                dar poate asa sunt eu mai prapastios , asa ca zic doamne fereste dar cum ajungi tu in spate cu picioarele prinse sub bord sau si mai rau fracturate...

                Ps. si eu am MCV ma bucur ca familia posesorilor de MCV se mareste

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Offtopic
                  io zic sa ne contrazicem pentru ca aflam lucruri noi. important e sa nu rabfneasca orgoliul si sa inceapa cearta.

                  si ca sa revenim la discutia anterioara, daca am picioarele fracturate sau prinse sub bord, inseamna ca masina e un pachet de fiare fara forma si atunci, cei de la smurd vor fi insotiti de pompieri, care vor taia masina in jurul meu in ambele situatii si tot ma vor scoate de-acolo, fie ca sunt usile blocate fie ca nu.

                  Comment


                  • #24
                    Da corect dar daca sa zicem ai lovit cu laterala un copac??? usa din dreapta se poate deschide lejer si paramedicul iti va acorda primul ajutor pana pompieri vor taia plafonul si te vor scoate dintre fiare...
                    dece zic toata astea? nasul unui prieten lucreaza ca sofer pe masina de descarcerari si ma ingrozit cate mi-a povestit si cate probleme au avut cu masinile modificate cu fete de usi schimbate si fara clante la usi si alte alea... plus ca am vrut sa-mi montez folie securizata pe geamuri(adica geamul devine aproape blindat se sparge dar muuult mai greu) si cei de acolo mi-au zis sa ma gandesc de 2ori inainte de a ma decide daca chiar vreau sau nu....

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      E... uite vezi! De aia vreau sa ma contrazic! Jos palaria! Am aflat lucruri noi! Maine imi dau jos folia de pe geamurile fata (e cu transparenta 100%, am puso doar pentru a nu se sparge geamul prea usor, in special de catre hoti)

                      Comment


                      • #26
                        Eu nu ma refeream la folia acea clasica ma referam la folia securit de la lummar care e transparenta si am inteles ca ptr a fi sparta trebuie un dispozitiv special ceva de genu (un cui cu arc) si dupaia mai dureaza vreo 5secunde pana sa poti face loc sa bagi mana inauntru...

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          De aia am.

                          Comment


                          • #28
                            Si cum e , obtureaza ceva din vizibilitate? se reflecta mai mult soarele in ea? eu unu mi-as pune pe urmatoarea masina ptr ca voi cara des ``valorii`` cu ea dar inca stau pe ganduri...

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              E scumpa . pe fata e transparenta, dar pe spate e neagra complet, abia se vede din interior in afara. de afara nu se vede nimic in interior nici daca e noapte si ai lumina aprinsa la plafoniere.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google