Navigatie In Bord La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Exista si modele 1 DIN.
    Aici un exemplu.

    Comment


    • #17
      Daca tot iti iei 1 DIN mai bine iei din ala cu ecran retractabil sa si vezi ceva pe navigatia aia.
      Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

      Comment


      • #18
        Intr-adevar.
        Dar pe de alta parte e mai fragil, se strica mai usor. O solutie mai buna (si un pic mai costisitoare), e un DVD cu navigatie 1DIN si un ecran LCD mai mare fixat pe parasolar, sau un parasolar cu ecran LCD incorporat.
        Oricum, ecranul de 3,6 inchi propriu al unui DVD 1DIN e apropiat de dimensiunile ecranului unei navigatii standard.
        E o solutie care e usor de aplicat si nu implica modificari ale bordului.

        A montat cinva 1 DIN? Niste poze?
        Last edited by andy_x3m; 14 February 2010, 02:18.

        Comment


        • #19
          eu am montat un dvd cu gps, ecran de 7,si merge f bine .mie unul imi place cum se aseaza in bord.merge f bine si pe drumurile de tara cu multeee denivelari.
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Super!
            Ce marca? Cat a costat? Detalii montare (cablare, montare antena GPS)?

            Comment


            • #21
              in primul rand se monteaza f usor si nu necesita modificari.eu aveam pe masina cd player-ul stock si cum masina este in garantie am fost cu ea la dacia sa-l schimbe.asa ca electricienii de acolo l-au scos pe cel stock si l-au montat pe cel nou.mufa de alimentare se potriveste este mufa standerd iso.in afara de asta mai mult timp l-ea luat sa traga firele de la antena gps si cel de la antena tv.unul e tras pe partea dreapta -(tv) si cel din stanga pt gps.amandoua antenele le-au tras prin stalpii de la parbriz ,de fapt au scos plasticul de pe stalpi si au pus firele pe acolo.asa ca unde se termina plasticul ies si antenele.am cumparat din magazin ,,arici,,si am lipit pe parbriz o bucata iar cealalta pe antena gps ,se unesc si ..gata .am pus-o in coltil parbrizului in partea de sus ,iar antena de tv deocamdata o tin pe parasolrul din dreapta . tot montajul a durat cam 15 min.aparatul vine cu antena gps cu cablu de 3metri,cea de tv la fel,telecomanda.eu l-am cumparat de pe e-bay,si ma costat 230e.acum depinde de vanzator pt ca preturile variaza.pt mai multe informatii http://cgi.ebay.es/GPS-Car-DVD-with-...item45f0dfecbc

              Comment


              • #22
                si eu am 1 DIN, de montat e ca la un cass normal, numai firele trebuie inmufate unde trebuie, si trase pe unde e loc, la mine in spatele casetofonului am 2 manunchiuri imense care o iau in laterale in jos inspre spate...daca vrea cineva sa-mi smulga cassu din locu lui, ori rupe tot bordu, ori rupe cablele de nu-l mai poate folosi
                are de toate, gps, dvd, card reader, usb, 2 iesiri aux, 2 iesiri video, 2 intrari video, iesiri separate 4 boxe + woofer, pe langa mufa ISO, bluetooth, car kit, intrare de IPod si cam atat
                e luat acum cam un an jumate, si am dat atunci 950 lei pe el
                Attached Files
                Last edited by bolo; 16 February 2010, 01:20.
                Life is short...play more!
                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                Comment


                • #23
                  Bolo, al tau ce marca e si de unde l-ai luat?

                  Comment


                  • #24
                    al meu e no name
                    PLAYBOX NITRO se numeste, l-am luat de la un magazin din medias de la mine, dar se gaseste si pe net, da cautare asa dupa nume, si asta iti apare cu pret si de unde sa-l iei etc
                    Life is short...play more!
                    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                    Comment


                    • #25
                      Mersi pentru info!

                      Comment


                      • #26
                        vand sau modific consola central logan PH1 pentru dvd auto 2din.butoanele raman pe consola .Detalii contact . misu_calin76@yahoo.com

                        Comment


                        • #27
                          vand sau modific consola logan PH1 pentru dvd 2din . detalii la misu_calin76@yahoo.com

                          Comment


                          • #28
                            Ar trebui sa postez la bursa anuntul cu modificarea pe care o faci tu, nu aici !
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Mishu 365,ce mi-ai trimis tu mie,poza cu consola,care o ai tu pe masina,nu are nicio legatura cu consola originala,ce ai tu pe masina este acea rama 2din facuta din cea mai proasta rasina,eu te-am rugat sa imi trimiti o poza cu rama de origine modificata.
                              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                              Comment


                              • #30
                                Poate o cautare pe gogu rezolva dilema ... "rama 2din logan" ...https://www.google.ro/search?q=rama+...w=1200&bih=625
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google