Logan Concept RS100 made by Elia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Concept RS100 made by Elia

    Logan Concept RS100 made by ELIA!

    Suma cu care poate fi achizitionat noul Logan Elia RS100, prezentat in premiera mondiala la Salonul Auto de la Frankfurt este de 23.000 euro

    Puterea motorului este de 136 CP, obtinuta cu ajutorul unui turbocompresor, viteza maxima a masinii depasind 208 km/h.

    Dotari fata de loganul din fabrica

    In interior, scaunele sunt imbracate in piele, la bord si-a facut loc un sistem de navigatie cu GPS, iar jantele de 17" sunt dintr-un aliaj special.

    Evident, nu lipsesc aerul conditionat, ABS, geamuri si oglinzi retrovizoare actionate electric, kit de spoilere sport, excelent desenate, precum si elemente speciale de design interior, clantele exterioare si interioare ale usilor cromate.

    Inchidere centralizata cu telecomanda, alarma, scaune cu incalzire, computer de bord, faruri de ceata, esapament sport, masca cromata, sunt alte dotari menite sa sporeasca valoarea conceptului Elia.

    Nu este de neglijat faptul ca suspensia sport si sistemul de franare (discuri ventilate fata, discuri spate - deci se poate: alo, Dacia, aude cineva?) sunt in intregime noi si foarte performante, conform declaratiilor venite de la oficialii Elia. Adio spatii de franare mari sau discutii despre stabilitate.

    Masina arata foarte bine, asta e clar, ramanand cu o greutate in jur de 1000 kg, deci pot fi obtinute relativ fara efort performante destul de sportive la demarare si mai ales la reprize.

    Daca pretul pare (si este!) prea mare, Elia ofera si variante mai ieftine: modelul de baza costa "doar" 17 500 euro! In Romania va fi disponibil din 2006, Elia anuntand doar o serie limitata la 100 exemplare!


    Sursa: aici
    Attached Files
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Continuare cu niste poze
    Attached Files
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Imi place la nebunie Elia dar si pretul e pe masura.
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #4
        La cum arata masina si la ce dotari are pe ea eu zic ca pretul e ok , acu cine are bani si ii place loganu sa puna mana pe una
        Bart: I am through with working. Working is for chumps.
        Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

        Comment


        • #5
          Ar fi interesanta si una de 1.6 16v acum. vedem un logan de 150 cp!
          Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

          Comment


          • #6
            Frumos !!!! Dar si pretul pe masua nu gluma...
            nimeni nu moare virgin, viata ne .... pe toti
            mazda 3 / logan 1.5 dc

            Comment


            • #7
              Superba

              Comment


              • #8
                Eu cred ca la suma asta te aranjezi cu un motor+cutie de clio rs. frumosa masina oricum, insa nu prea face banu

                Comment


                • #9
                  Meserie
                  Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                  Comment


                  • #10
                    La bucata nu se vinde?

                    Comment


                    • #11
                      Topic postat in decembrie 2006, apoi reactualizat printr-un post in iunie 2007 urmand un sir de posturi total fara noima in martie 2008)

                      Comment


                      • #12
                        Asa, si?
                        numar secundele

                        Comment


                        • #13
                          Offtopic:complectat siru de postu tau
                          Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                          Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                          Comment


                          • #14
                            Si totusi un pret mult prea mare...La banii astia, sa fim seriosi
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • #15
                              Nush dece sariti ca e un pret mult prea mare.....
                              Unu nou cu tot cu transportu pana in germania ajunge la 10.000e
                              Deci sau investit 13.000 nu e chiar asa mult...Sa le luam pe rand.
                              1-jante + anvelope (cred ca ajung la 1.500e)
                              2-interior ful piele (in jur de 1.000euro)
                              3-Kit exterior(cred ca depaseste 1.000 euro)
                              4.La frane deja zic ca ajunge la(1.500e)
                              5.Compresoru (ajunge pe la 4.000e)
                              6.Si muzica inca 1.000e
                              7.Ca au contribuit destui ingineri etc (Care costa scump , ca mananca si ei )
                              8.Si sa nu uitam nu e un tuner oarecare deci se plateste si asta...
                              TOTAL 10.000
                              3.000 euro io nu cred ca e asa mult , la cat sa lucrat la masina , + firma care se respecta....
                              Daca credeti ca am exagerat cu vrut pret va rog sa imi spuneti.....
                              Last edited by GOLAN91; 25 May 2008, 17:21.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google