Intreb daca se poate sau a facut cineva asa ceva...pls help

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intreb daca se poate sau a facut cineva asa ceva...pls help

    Vreau sa-mi pun pe spate boxe de 20 cm . A mai pus cineva, ar merge montate ?
    : Sofer5: : Surf:

  • #2
    io zic ca ar merge....io am de 17 " ovale
    sigpic

    Comment


    • #3
      Si cum le-ai montat?Ai taiat tabla?Ma refer la cele din spate.Am auzit ca exista si alta solutie si fara sa tai tabla,niste inele de lemn...nu mai stiu.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #4
        si eu am pus ovale pe spate, am taiat din tabla, eu zic ca merge, nu cred ca sunt probleme.

        Comment


        • #5
          sa si eu am taiat din tabla si cred ca merg si mai mari numai ca trebuie sa tai mai mult. Oricum ca sa nu tai din tabla poti pune numai pe 13
          sigpic

          Comment


          • #6
            Cofirm si eu ca se pot pune boxe de 20 cm pe spate. Ovale sau rotunde, nu conteaza, ca oricum trebuie decupata tabla.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Cofirm si eu ca se pot pune boxe de 20 cm pe spate. Ovale sau rotunde, nu conteaza, ca oricum trebuie decupata tabla.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                iti spun cu cea mai mare sigurantza ca se poate ... la fel de sigur si sincer iti spun sa te abtii ... no sa reusesti un montaj klumea ... din cauza neplaneietatii tablei ... dufuzorul nu va etansa corespunzator ! ce ai sa castigi prin marimea difului ai sa pierzi prin etansare .... !

                incerca difuri de 17 cm ... cu modificari minime ... se aud multumitor!

                ps pentru 17 nu trebe taiata tabla ... si doar putin indoita !
                LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                LOCUL1 143.9dB (nCID)

                Comment


                • #9
                  multumesc celor care mi-au rasp pana acuma ,
                  Am coaxiale pe 17cm acuma, am decupat cam 1,5 cm din diametru ... e adv treba cu etansarea am vazut ca are ranforsari ceea ce nui permite ... ma duc la un service luni marti sa intreb ce sar putea face daca nu imi iau un sistem bunicel pe 17 !
                  : Sofer5: : Surf:

                  Comment


                  • #10
                    vezi numa sa iei pe 17cm , nu pe 17 toli, ca dorutz 17"=42cm...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      la 42 unde lea pus pe plafon ?
                      : Sofer5: : Surf:

                      Comment


                      • #12
                        csebalyne ....repede si u.....acum ....ce sa fac mai greseste omul asta e
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Eu miam pus ovale in spate si am taiat un pic din tabla si sunt ok,stau bine, bine leam facut cu un prieten mai meserias sa zic asa dar cat de greu poa sa fie sa tai un pic din tabla.
                          1.5 DCI 85 CP Chipuit, toba sport, neoane sub masina, la pedale, sub scaune si portabaj alaturi de lada de 800W RMS pure bass!!!

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google