Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da...acuma asta e...daca face RAR-ul razie cred ca 90% dintre masini au pus-o...Oricum...parerea mea e ca RAR-ul ar trebui sa verifice mult mai bine masini care sunt un adevarat pericol pe sosele,fara frane,ruginite,fara lumini...adica decat sa se ia de stopurile mele care lumineaza super bine pe frana sa se ia de Daciile de acum 20 de ani care nici macar nu mai au stopuri sau le au de forma (era sa ma urc recent pe unu cu dacie care nu avea stopuri pe frana)...aia e...usor usor ne descurcam noi si supravietuim si cu o modificare mica pe la masina,mai de Doamne-ajuta,ca daca te iei dupa normele lor europene de omorat porcu cu curent si gaina cu dinamita nu mai faci nimic...te transformi in robotel...ai dracu nu zice niciunu ca e interzis sa muncesti ca bou peste program si sa nu fii nici platit pentru asta!...acolo e bine!
    Ma scuzati dar mi s-a pus pata...daca se ia vreun politist de farurile mele ii zic ca de mic imi doresc bmw cu angeluri si n-am reusit sa strang la pusculita suficient...asa ca am pus pe logan ca asta e!
    Felicitari pentru masina Dan Gutu!!! Are un look deosebit!Ai fost un izvor nesecat de inspiratie pentru mine cand mi-am modificat farurile!Sunt multumit de ce a iesit!Intoarce lumea capul pe strada dupa masina!LOGAN POWER!!!!
    sigpic

    Comment


    • la pagina 14 "NEOREAL" spune ca are hartiute lamuritoare ....... daca reuseste cineva sa ia legatura cu el sa ne ajute si pe noi amaratii ..... care am montat sau vrem sa montam asa ceva.
      alea cu 2 lupe nu sunt bine inchise. la spalatorie unul s-a aburit si au intrat 2 picaturi de apa in el.in rest noaptea se vad foarte bine si fara xenon si aspectul este criminal.... toata lumea se uita si murmura "beton..ce faine is ..." si asa mai departe

      am intrebat la RAR de faruri si au zis ca trebuie sa fie omologate pe masina pe care se monteaza... daca umbli la instalatia electrica si pe aia la fel adica la xenon ma refer... cica iti ia masina foc in trafic si devii pericol public.... instalatia electrica de la logan nu a fost conceputa pentru xenon asa ca .... pe muschii fiecaruia... cat stii sa-l trombonesti pe politai sa nu-ti ia talonu sa te duci la RAR dupa el....
      parerea mea este ca la RAR o sa montezi vechile faruri la loc apoi ceva bani cheltuiti si ok poti sa o iei de la capat......

      in arad este un dealer dacia care are faruri cu lupa doar pe scurta (tot angels) si ti le si monteaza pe masina si iti dau si ceva hartii la mana.... ei sustin ca sunt in regula, omologate, produs autentic, de origine ..... bla bla bla ....
      la magazinele de piese auto am intrebat daca in cutiile in care vin farurile sunt ceva hartii de conformitate sau altceva si nu sunt.
      ale cu doua lupe sunt de doua modele cu un singur loc pentru semnalizare sau cu doua unul mai mic nu stiu pentru ce...
      Last edited by GEORGE.VISAN; 11 April 2009, 04:08. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Farurile angel eyes si kituri xenon exista si in ofertele dealerilor Dacia (sau cel putin la Dacoserv in Bucuresti exista). Asa ca eu, desi nu le-am montat la ei, tin oferta in torpedou. Nu m-a oprit pana acum pentru faruri Politia, dar daca e sa ma opreasca, le bag oferta sub nas si sunt curios de comentariile ce or sa le faca. As rade sa ii aud ca se duc sa-si puna si ei pe Loganelul alb cu Siguranta si Incredere colantat pe usi .....
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • Pai cum sa le omologheze pe Logan,daca nu exista nici un model cu reglare pe inaltime in functie de greutate .Sa zicem ca aveti ''hartii'' doveditoare,eu nu am vazut nici una credibila,cand ajungeti la ITP sau sunteti in trafic,si sunteti controlat la reglajul farurilor,cum faceti daca aveti greutate in spate si masina este ridicata de bot ??????
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • pui greutate si pe bot
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Am si eu o problema la angel...am detectat in seara asta,imi falfaie unul sau doua leduri de la un inel de angel...care ar fi problema si ce as putea sa fac in privinta asta?
              Daca se poate sa primesc niste sfaturi scrise sau chiar ajutor de la cineva ...ar fi vis!
              Multumesc anticipat.
              1 point 6 litre 8 vsigpic

              Comment


              • daca iti falfaie..inseamna ca sunt pe duca. Asa mi s-a intamplat si mie. Sper sa gasesti lamuriri de la cei care au far , modelul 2 lupe !
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • Cand falfaie,gata,este in moarte clinica .Asta este problema acelor leduri,sunt facute sa reziste la 12v,pe cand masina cu farurile aprinse scoate si 14,5v,cel putin asa am masurat eu.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • Pai si solutia care ar fi,sa inlocuiesc ledurile...?
                    1 point 6 litre 8 vsigpic

                    Comment


                    • dap..la inceput falfaie apoi se ard direct...n-am tinut minte cine dar a zis bine...sunt in moarte clinica..saptamana asta le dau si eu jos sa vad daca pot schimba ledurile daca nu ma gandesc sa le las pe cele Stock......

                      Originally posted by Dragman View Post
                      Cam asa au iasit farurile pe masina...inca nu am mers noaptea sa vad daca bat aiurea sau nu...
                      Le-ai vopsit tu negre in interior???? si cu ce sa le vopsesc sa tina..vreau sa le fac negre..:P tks
                      Last edited by DadySinaia; 12 April 2009, 15:01. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • care e durata de viata a ledurilor din angel ?

                        Comment


                        • La mine vreo 2 luni de zile,oficial mi s-a ars un led...
                          1 point 6 litre 8 vsigpic

                          Comment


                          • @DadySinaia-le-am vopsit cu spray negru mat dupa ce le-am matuit cu smirghel fin...sper sa reziste.
                            Eu am pus si un condensator pe pozitii...cica protejeaza ledurile.Sper sa nu se arda asa repede...mai mare daraua sa dau iar alea jos...oricum am in plan sa le inlocuiesc cu inele CCFL...dar alti bani alta distractie...ca sunt si alea ceva bani...
                            sigpic

                            Comment


                            • mai puneti o rezistenta, ca am inteles ca oricum a trebuit modificata instlatia electrica pentru farurile cu angel.

                              Comment


                              • Ar fi o idee asta cu rezistenta,dar habar nu am cum sa o pun,si de care sa pun...daca stie cineva poate ne ajuta cu niste scheme...merci!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google