Tuning Dacia Logan - 2000€

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tuning Dacia Logan - 2000€

    Ce tuning vizual pot face la un logan cu 2000€ ?

    As dori cam asa : Kit + Jante 16/17" ... si daca se mai poate ceva in banii astia !

  • #2
    cu 2000 euroi poti sa faci multe la un golanel. Incepand de la jante pana la un kit exterior. Intereseaza-te la o firma de tunning.
    Ambition

    http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

    Comment


    • #3
      ps. pilot tunning are din cate stiu eu niste kituri de exterior incepand cu 600 euro.
      Ambition

      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

      Comment


      • #4
        thx

        aha....am strans 1000 pana acum...dar pana iau carnetul (1an mai am) voi face 2000 + de la parintii . 2000 pentru ca nu le schimb din an in an .

        Inca ceva.... Cam cat timp dureaza sa imi puna un kit pe logan ?

        Comment


        • #5
          Si o sa dai in bordura cu ea ca naaa esti incepator si o sa plangiiiii.......
          sigpic

          Comment


          • #6
            o sa puna pe casco tot ce modifica ,eu asa am facut ,si majoritatea de pe aici.
            Cel mai misto kit de tuning pe care poti sa il pui e ala de prostreet...costa in jur de 1000 euro.Suspensie sport...17-18 mil,niste jante frumoase nu cred ca depasesc 800 euro...si cam atat ,cauciucurile bune sar 3-4 mil bucata...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Sau cel de la Zender sa nu iei toate bordurile dupa ce il montezi.
              http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

              Comment


              • #8
                dar

                dar un "tuning la motor" cu 1000€ pe un Logan Prestige 1.5 dCi 85CP? Cam ce se poate ! Eu unul nu prea am treaba cu motoarele si va intreb : Chip+filtru sport +evacuare sport + toate astea mai ieftine duc la cresterea puterii ? Adica de la cei 85CP ajung la 100 cu toate astea ? Dar consumul care o sa fie in comparatie cu ce'l dp motorul stock Logan Prestige 1.5 dCi 85CP

                tata zice de niste compresoare pt motor,evacuare mai buna si nu stiu ce cooler pentru ca aerul rece are mai mult oxigen si motorul are nevoie mult oxicen si de mult aer nu affecteaza consumul.

                Comment


                • #9
                  aia vorbeste cu Felix si iti zice el ce tre sa modifici la un diesel pentru performanta...
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    filtrul de aer la masinile diesel nu au nici o treaba... in cel mai bun caz ai putea sa ii pui un chip stage 2 ... ca daca vrei sa schimbi turbina... trebuie si intercooler si cutie si ambreaj... si alte componente interne la motor... care deja te duc cu mult peste 2000 de euro

                    Comment


                    • #11
                      dar pana una alta mai vezi 2-3 nunti la care sa canti si te-ai scos de bani.
                      auzi, vijalie nu-ti place mancaiasi mustatili lui de cantacios talentat

                      Comment


                      • #12
                        Loganul Prestige 1.5 dCi vine cu bara aceea de MCV ? sau normal. Se poate sa-mi vopseasca masina in negru metalizat direct din fabrica ? sau din cate stiu eu pe prestige sunt doar culori metalizate adica +225E....nu se poate sa vina nevopsita sau macar o culoare nemetalizata..sa nu arunc banii pe fereastra

                        Comment


                        • #13
                          depinde de variant pe care ai alesa
                          din cate stiu doar modelu ful are bara si oglinzile ca la MCV

                          Comment


                          • #14
                            eu stiam ca doar kissFM are spoilerul de MCV la berlina...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #15
                              Toate DCI au bara fata de MCV.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google