Remapare ++ La Dacia Service

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Remapare ++ La Dacia Service

    Am fost ieri sa imi fac revizia de 15000 Km si ma dus meseriasu meu la "baiatu cu compu"(cum spune el).L-am intrebat de remapare si o inceput al meu.........se poate costa 250 RON si daca punem si injectoare de 1.6 si o mai zis ince ceva dar sufla la injectoare si nu am auzit nah in fine dupa toate astea o zis ca ajung la 90 CP(original am 75).Ii bine ca fac si acolo remapare dar deja am vb cu csebalyn si am inteles ca injectoarele de 1.4 si 1.6 sunt identice acuma poate so cam laudat "baiatu cu compu" orcum tre sa intreb care era a treia chestie ca nu mai tin minte.
    www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
    si
    www.PS3OnlineStore.tk

  • #2
    la motoarele k7j, k7m si 710, injectoarele sunt bosch ev14;asa "zice" manualul de service; adica 1.4 si 1.6 mpi au aceleasi injectoare
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      era de la AE baiatul ?
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Confirm si eu ca sunt la fel injectoarele pentru K7J 710 si K7M 710, au acelasi cod.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Cristi_Xp View Post
          era de la AE baiatul ?
          Habar nu am de unde era......vb cu unu sub o masina )

          DADADADA acelasi injector.........mare pacat
          www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
          si
          www.PS3OnlineStore.tk

          Comment


          • #6
            la service ma refeream...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              si vreau sa zic ca o sa iti ajunga de la 75 la 90cp in KIL... esti norocos daca iti va modifica ceva cu adevarat... abia daca ajungi pe la 80cp cu o admisie si cu o evacuare plus un soft pe masura...
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by Ghost Driver View Post
                Am fost ieri sa imi fac revizia de 15000 Km si ma dus meseriasu meu la "baiatu cu compu"(cum spune el).L-am intrebat de remapare si o inceput al meu.........se poate costa 250 RON si daca punem si injectoare de 1.6 si o mai zis ince ceva dar sufla la injectoare si nu am auzit nah in fine dupa toate astea o zis ca ajung la 90 CP(original am 75).Ii bine ca fac si acolo remapare dar deja am vb cu csebalyn si am inteles ca injectoarele de 1.4 si 1.6 sunt identice acuma poate so cam laudat "baiatu cu compu" orcum tre sa intreb care era a treia chestie ca nu mai tin minte.

                Doar din remapare nu ajungi in 95 ( in cel mai FERICIT caz vei ajunge in 82-83 ) . Si injectoarele ti le schimba aiurea-n plop .
                B -X X - DDF x 2

                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                Comment


                • #9
                  Stiu de injectoare ca sunt aiurea dar sa vad cat de bune e remaparea lor..........de aia is eu curios(daca ii buna remaparea ar trebui sa ajung la 82cp).

                  @Cristi_Xp dadada la AE am fost.


                  @dsign ti-am trimis un mail in legatura cu niste leduri SMD..........
                  www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                  si
                  www.PS3OnlineStore.tk

                  Comment


                  • #10
                    io zic sa stai flexat,astia is de aia ce fura softuri ,plus ca ala nu e soft facut de dacia...si nu ofera nici o garantie pentru el...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      asa am auzit si eu, cum zicea si cristi_xp...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Da asa ii dar chiar is curios sa vad ce stiu "mesterii"(chiar f curios) in cel mai rau caz pierd 250 si dupaia merg la jeff
                        www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                        si
                        www.PS3OnlineStore.tk

                        Comment


                        • #13
                          Si remaparea banuiesc ca se face in service? Ca daca e asa si ii prinde cineva, o cam incurca...
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            ) habar nu am andrei........daca ii prinde asta este.....macar sa o faca bine
                            www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                            si
                            www.PS3OnlineStore.tk

                            Comment


                            • #15
                              cred ca in service, ca doar n-o sa-l scoata pe client la un suc in oras... andrei, te mai miri de dacia?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google