Schimbare culoare logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare culoare logan

    Vreau sa schimb culoarea masinii, din rosu pasion in alb.Care sunt pasii cu omologarea RAR si cam la ce bani m-ar duce actele si vopsirea?

  • #2
    va fi un alb special? sau albul de pe logan? vopsirea nu stiu cat te costa..iar cu omologarea din cate stiu e destul de simplu..anunti ca ai schimbat culoarea si schimbi talonul...sper sa nu gresesc.

    Comment


    • #3
      Nu stiu cat costa . Trebuie sa o vopsesti apoi sa te duci la RAR pentru omologare . Trebuie sa schimbi culoarea in carte si apoi la militie sa schimbi talonul . Rar-ul si schimbarea de talon te vor costa foarte putin comparativ cu vopsitul .

      off topic : si la colantare completa trebuie mers la Rar . Dar nu stiu daca si la militie .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #4
        Costa doar vreo 3000 de euro o vopsire completa in service. Deci o nimica toata...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Eu cred ca scapi mai ieftin. 2000 euro
          http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

          Comment


          • #6
            oricum ar fi mi se pare o investitie mult prea mare. Cu banii astia mai bine faci altceva mai bun la masina
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • #7
              Originally posted by mihai.gigi View Post
              Vreau sa schimb culoarea masinii, din rosu pasion in alb.
              Ce ti-a facut?De ce vrei s-o schimbi?
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                daca ai casco,zgarie cu cheia toata tabla!!!si vopsirea o sa fie gratis.Vb cu baietii de la service si le dai si lor o atentie si ti-o fac ei.
                Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                Comment


                • #9
                  stuke, nu-l invata prostii. daca-l vede vreun "binevoitor" ? daca "se prind" aia de la asigurari, sau politia, risca dosar penal...
                  @mihai.gigi, sper sa iei o decizie care sa reflecte diferenta de varsta dintre tine si stuke. fara suparare stuke, dar ai dat un raspuns negandit, sau daca l-ai gandit si asta a fost rezultatul, mai gandeste-te o data...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by D-FENS View Post
                    Ce ti-a facut?De ce vrei s-o schimbi?
                    Am vrut alba dar nu am gasit la banii care ii aveam si la optiunile dorite!Am avut visinie si fosta masina (ticaloasa la spalat). Mana de lucru nu m-ar costa ci doar "ingredientele" si actele.

                    Comment


                    • #11
                      o varianta buna si ieftina ar fi colatarea..undeva la 6 mil ai rezolva treaba... ...bineinteles nu arata precum vopseaua dar e mult mai ieftin...numai bine...
                      0.9 tce SL plus

                      Comment


                      • #12
                        in pitesti te costa 45 de mil (in care intra si dezasamblarea-asamblarea masinii)

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google