Raspuns RAR Privind Foliile Pe Geamuri, Becurile Xenon Si Schimbarea Culorii Autoturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • electirule, folie anti-efractie poti pune, chiar si folie UV, cu transparenta mare!
    Razvan, golanu' meu e din 2005 si am geamurile cu tenta.

    Comment


    • de acord cu tine. eu ma refeream la loturile care au sticla clara la geamuri.
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • Astazi am pus folie Sun-Gard pe logan.
        Am uitat sa cer si copia dupa cetificatul de conformitate al foliei emis de importator (Clinica de Parbrize) catre firma montatoare. In Declaratia de Conformitate este completat cu pixul numarul Certificatului RAR al foliei omologate;
        La control cere si aceasta copie a Certificatului de Conformitate ?
        Detin din partea firmei montatoare:
        -stickere Sun-Gard sub folie;
        -in original: Declaratie de Conformitate si Certificat de garantie;
        -bonul fiscal.
        -copie dupa Autorizatia Tehnica eliberata de RAR (cu valabilitatea in termen).
        De asemenea, firma figureaza pe site-ul rarom.ro la unitati autorizate, Bucuresti,sectorul 3,pozitia 6. Are si site:foliiautobucuresti.ro, Adi,tel.0761628738.
        Folia aleasa Sun-Gard 4% transparenta,tip Black Pearl HP 04,garantie 10 ani, pret 230 ron laterale spate+luneta.Mai avea si Sun-Gard HP 22;SolarZone,garantie 7 ani,pret 180 ron,5,20% transparenta;Llumar,garantie 5 ani,gama basic AT,pret 200 ron,transparenta 7,15%.Folia pe luneta a fost decupata in dreptul lampii stop interioare, la limita conturului negru.De asemenea au mai fost demontate si chederele orizontale de deasupra fetelor de usa,fara demontarea acestora,pentru aplicarea foliei cat mai jos.
        Sunt foarte multumit de lucrare si de cum arata.Revin cu poze cu proxima ocazie.

        Comment


        • Poze cu folie Sun-Gard transparenta 4%:
          Baiatul a vrut sa-mi puna si la parbriz cu 20 ron,dar am inteles cu nu e legal parasolarul,chiar daca nu depaseste latimea parasolarelor originale ale masinii.
          Attached Files

          Comment


          • Daca aveti xenon folositi 4300 k si este cel mai bine,legea spune sa aveti lumina alla!!)))
            ...sau dece nu galbena pentru ceata!!))
            Concluzia o trageti singuri,daca aveti xenon si gasiti un politist incapatanat schimbati xenoul cu becurile vechi si...teapa nu are ce sa faca...DAR NU UITAT CEI CARE POT CONSTATA MODIFICARILE SUNT CEI DE LA R.A.R!!! In rest..drum bun!!

            Comment


            • poate cineva sa-mi scrie ca la tampiti cu pasi ( 1,2,3,4,5 ) ) de unde iei folii, cum le omologhezi si asa mai departe? unde ma duc, ce intreb si ce verific?

              Comment


              • 1. te duci la unul dintre aceste ateliere.

                Comment


                • Te duci la un centru care monteaza folie omologata, ti-o monteaza, dai banii si pleci acasa fericit!
                  Iei iti dau toate actele de omologare, nu este necesar sa mai mergi in alt loc.
                  MY CLA

                  Comment


                  • intrebare noobeasca:
                    vreau sa pun folie pe geamurile spate, insa vreau doar sa ma protejeze de razele solare care incalzesc interiorul...
                    se merita transparenta 70-80%? sau nu voi obtine efectul dorit si imi recomandati transparenta minim 30%?
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment


                    • du-te la un atelier mai mare si de obicei au panouri unde sunt expuse pentru exemplificare foliile de diferite transparente. parca pe la valoarea solicitata de tine abia se cunoaste.

                      Comment


                      • eu am mers pe 50% transparenta si sunt multumit, dar daca vrei ceva mai inchis, mergi linistit pe 30% transparenta.
                        geamurile vin din fabrica cu transparenta 82%

                        Comment


                        • @mariannn: Mai multe detalii despre folie aici.
                          Plus câteva poze!

                          Comment


                          • Originally posted by mariannn View Post
                            intrebare noobeasca:
                            vreau sa pun folie pe geamurile spate, insa vreau doar sa ma protejeze de razele solare care incalzesc interiorul...
                            se merita transparenta 70-80%? sau nu voi obtine efectul dorit si imi recomandati transparenta minim 30%?

                            exista folie cu transparenta mare care este facuta special pentru ce vrei tu

                            Am pe 2 masini deja, pe geamurile din fata.
                            Dpdv legal intrunesc toate conditiile in configuratia asta.

                            Ca si efect : nu te mai arde soarele daca tii mana pe usa, langa geam.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Am intrat in legalitate

                              Last edited by kkhheelloo; 30 May 2016, 19:19.

                              Comment


                              • Hai ca.i tare! De la unul din montatori am primit raspuns ca nu se mai dau autorizatii pentru geamurile fata..La ITP mi au zis acelasi lucru..
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google