Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E bine ca ai spus ,,inca``, ar da mai bine niste leduri albe, daca nu vrei sa te complici cu separarea de lumina pentru zona rosie In fine, oricum e frumoasa serigrafia.

    Comment


    • Urmeaza sa le schimb candva Mai am si alte modele, dar asta imi place cel mai mult!

      Comment


      • Imi cer scuze ca sunt putin offtopic dar am si eu o dilema : mi-am montat leduri sub bord , legate la + permanent al plafonierei , le am pe buton , insa as vrea sa le fac sa se aprinda odata cu deschiderea usii si aprinderea plafonierei pe pozitia de temporizare , dar sa pot pastra si optiunea de a le aprinde cand vreau , fara a aprinde si plafoniera la aprinderea lor , cum trebuie sa leg un releu pentru a obtine ce vreau?
        I changed her oil , she changed my life
        sigpic

        Comment


        • Pai o parere este ca ai putea alimenta ledurile la plafoniera, exact ca si cum ai trage cablaj pentru a monta o a doua plafoniera si astfel vor functiona ca si plafoniera, iar ca sa le pot stinge cand vrei tu chiar daca plafoniera e aprinsa, pe traseul pana la plafoniera montezi un intrerupator care vrezi tu pe unde il integrezi sa dea bine.

          Comment


          • Ideea e alta , eu vreau sa functioneze simultan cu plafoniera numai la deschidre usii si cat timp plafoniera este aprinsa pe pozitia din mijloc , dar sa pot sa le aprind si independent de plafoniera .
            I changed her oil , she changed my life
            sigpic

            Comment


            • Atunci o alta idee ar fi urmatoarea: Sa folosesti in intrerupator cu 2 pozitii, pe pozitia 1 sa legi firele de la plafoniera si pe pozitia 2 sa tragi fire de la un + permanent, si atunci cand pui pe pozitia 1 sa mearga simultan cu plafoniera si cand vrei sa le aprinzi separat si plafoniera e stinsa pui pe pozitia 2. Doar ca ai de tras fire din 2 locuri. Ori poti folosi 2 intrerupatoare separate si sa alimentezi banda direct cu 4 fire, dar asta nu e prea ok ca daca uti aprins intrerupatorul de + permanent si ala de plafoniera in acelasi timp o sa fac poc poc. Cel mai bine sa cauti un intrerupator cu 2 pozitii care sa aiba pozitia 0 adica stins de tot, 1 care sa i-a curent dintr-o parte si 2 din alta parte. Sau cauti alta solutie.

              Comment


              • Nu face poc pentru ca tot 12 sau 14v o sa aiba pe ea , nu se aduna tensiunile , +ul vine de la aceeasi baterie. Vreau totusi ceva pe releu , dar nu e o idee rea cea cu intrerupatorul cu 2 pozitii , mersi frumos!
                I changed her oil , she changed my life
                sigpic

                Comment


                • Acum vezi tu ce solutie alegi sau ce gasesti, sa ma anunti si pe mine cum alegi sa faci ca sunt curios Bafta.

                  Comment


                  • Originally posted by MishuOT View Post
                    Asa arata al meu fara folia de laminare care stralucea foarte mult!

                    Sent using Forum Runner
                    si cat ar fi una din asta pentru diesel ?

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      si cat ar fi una din asta pentru diesel ?
                      Pai ajung la 75 de lei fara transport. Dar deocamdata trebuie sa-mi fac timp sa la trimit la Bucuresti sa la printeze Numai bine!

                      Comment


                      • Va salut,domnilor.Sunt fff nou pe forum,dar inteleg ca scopul este de a ne ajuta.Fara a face reclama,ca simplu cumparator,va prezint o solutie,zic eu extrem de simpla si ingenioasa pt leduri butoane si climatizare pe care tocmai am procurat-o:userul pcblayouter pe okazii,*********,unde oamenii sunt f multumiti.Repet,nu fac reclama,dar chiar e bine sa o studiati.Cer scuze daca incalc ceva regula,primordial cred ca e sa ne anuntam cu orice ne ajuta.Multumesc de intelegere.

                        Comment


                        • Daca curat zonele portocalii dupa folia de la climmatizare si ramane decat albul acela care este si pe fata,lumineaza alb ? Daca da se poate curata cu diluant zonele portocalii ? Multumesc!
                          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                          Comment


                          • Becul original din climatizare este cu filament, deci alb cald...nu o sa ai o lumina alb rece, deci trebuie sa cureti folia si Antentie! nu cu diluant pentru ca este prea puternic...si nu numai ca o sa stergi si vopseaua alba o sa stergi si pe cea neagra si strici folia ... nici acetona prea puternica nu e indicata ... e indicat ceva cu putin alcool, de exemplau deodorant spray care contine alcool, pulverizezi pe un betisor de ureche si stergi cu grija, indicat e sa folosesti cate un betisor pt fiecare simbol. Dupa ce cureti folia trebuie sa pui leduri de care culoare vrei tu ... daca stergi si albul de pe folie, lipesti foaie de calc sau si foie A4 peste simboluri ... ca sa se vada lumina uniform. Despre cum sa pui leduri acolo s-a mai tot discutat. Daca te intereseaza da-mi un pm cu adresa de yahoo messenger si te ajut acolo. Numai bine!

                            Comment


                            • Originally posted by Alex Matei View Post
                              Daca curat zonele portocalii dupa folia de la climmatizare si ramane decat albul acela care este si pe fata,lumineaza alb ? Daca da se poate curata cu diluant zonele portocalii ? Multumesc!
                              Poti sa obtii orice culoare vrei la consola de climatizare daca stergi vopseaua portocalie cu deodorant STR8 (...usor si cu grija...). Trebuie apoi sa montezi un modul cu leduri de culoare alb rece in locul becului. In cazul in care se sterge vopseaua alba de sub cea portoclie poti sa o refaci cu un marker de culoare alba de la kaufland (10 lei) dar nu este neaparat necesar ... merge si fara. Spor la treaba...

                              Comment


                              • Multumesc pentru sfaturi!Am gasit intre timp un tutorial pe site-ul colegului nostru cristi si o sa fac la fel ca el,doar ca eu nu o sa inlocuiesc nimic si nu o sa pun nimic,MOMENTAN va ramane becul original si atat.
                                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google