Tapiterie Logan !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tapiterie Logan !!!

    Mi-am patat cu ulei de sevro bancheta din spate, s-a varsat in portbagaj intre scaune si vreau sa-mi schimb tapiteria de pe bancheta tot ca acea care a fost sau sa schimb pe toata masina ...

    Unde gasesc tapiterie originala sau un service care se ocupa cu asa ceva sa-mi faca ? Am vazut ca tapiteria nu e pusa ca o husa e cusuta de bancheta deci ... trebuie la cineva care se pricepe
    Daca e cieva care a schimbat sa lase niste preturi si unde sa ma duc...
    : Sofer5: : Surf:

  • #2
    Numai cea de pe spatar se poate schimba. Altfel, bancheta se schimba cu totul si costa 50 euro.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Incearca la silviu_79 de la noi de pe forum
      0.9 tce SL plus

      Comment


      • #4
        Andrei: Unde gasesc bancheta la 50 de euro ? Spatar + sezut cu tapiteria pe ea ?
        : Sofer5: : Surf:

        Comment


        • #5
          Cum sa dai atatia bani pe tapiterie,ia legatura cu Silviu si iei de Prestige si o schimbi la toata masina,eu asa am facut,da te anunt sa fii calm ca te apuca toti dracii sa bagi toate copcile alea sa stea intinsa ca din fabrica.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #6
            Originally posted by Matryx View Post
            Unde gasesc bancheta la 50 de euro ? Spatar + sezut cu tapiteria pe ea ?
            Doar sezutul cu tapiterie pe el costa 50 euro.
            Dar mai bine ia toate husele de la silviu_79.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Nu ma intereseaza husele vreau sa rezolv ce am stricat sa zic asa.... o sa iau bancheta + tapiteria de pe spatar sa vad pe la cine o gasesc aceasi culoare... pe care am inteles ca nu e cusuta pe burete e doar intinsa cu ajutorul clemelor.
              De unde pot cumpara bancheta ?
              : Sofer5: : Surf:

              Comment


              • #8
                Zic eu ca de pe la dealer, daca o vrei noua, daca nu, cauta "dezmembrez logan" pe google
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Matryx View Post
                  Nu ma intereseaza husele vreau sa rezolv ce am stricat sa zic asa.... o sa iau bancheta + tapiteria de pe spatar sa vad pe la cine o gasesc aceasi culoare... pe care am inteles ca nu e cusuta pe burete e doar intinsa cu ajutorul clemelor.
                  De unde pot cumpara bancheta ?
                  Daca citeai mai sus vedeai ca eu am spus ca este tapiterie nu huse,o dai pe a ta jos si montezi tapiterie noua,nu gasesti tu bancheta la culoare si sa fie si curata.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #10
                    Da, e tapiterie gen husa, adica exact ca aia originala, se pune cu cleme de armatura scaunului.
                    Si sunt vreo 250 ron toate la Silviu, deci merita.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Salut..o intrebare..cum se demonteaza bancheta spate?

                      Comment


                      • #12
                        Pai sezutul bagi mana in spate de tot si tragi in sus... miscarea trebuie sa fie din spatele masinii spre botul masini, deci bagi mana intre sezut si spatar si tragi in sus-fata de sezut, ca sa dai spatarul jos, vezi ca ai 2 suruburi mari in care se prinde spatarul, le desfaci dupa care ridici in sus de spatar si ai terminat... pentru mai multe detalii cauta in cartea tehnica a masinii, sau chinuie-te dupa cum ti-am spus eu...

                        Comment


                        • #13
                          Dar daca ai tetiere pe spate e recomandat sa le dai mai intai jos si pe urma sa faci cum a zis colegu mai sus
                          CT-42-SMC doar un logan mai galagios

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google