Modificare Admisie (manifold Intake) 1.4,1.6(8v), 1.6 (16v)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Degeaba ai rupere termica daca aerul din admisie are 60 grade.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • auzi, voi traiti in sahara? priza de aer, reflectorizant(daca nu s efac galeriile din alu) si s-a rezolvat problema...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • sa vedem acum ce iese

        Sent from my Optimus 2X using Forum Runner
        Attached Files

        Comment


        • superb, cine face asta?

          Comment


          • cine a postat face

            @ cos_min te rog eu pune o platbanda cu doua gauri intre suruburile alea

            Comment


            • a mea o vreau la fel

              Comment


              • Felicitari!

                Comment


                • aia nu-i galeria de pe scenic model 90 si-un pic? ca prea seamana...apropo, are plenum-ul cam mic, nu vi se pare?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Senic ,megane 1.6e....
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • Originally posted by Seba View Post
                      aia nu-i galeria de pe scenic model 90 si-un pic? ca prea seamana...apropo, are plenum-ul cam mic, nu vi se pare?
                      este de megane da. plenumul este mic tevile sunt lungi si subtiri si cu toate astea masina trage grav cu admisia asta + axa.
                      raspunsul la acceleratie este tulburator

                      Comment


                      • diametrul tevilor este acelasi ... doar ca cea de megan/scenic este putin mai lunga ... plenumul pare sa fie de acelasi volum ... nu l-am masurat si nici nu prea am cum ... la logan cea de plastic are o forma putin ciudata ... un perete despartitor intre 4-3 si 2-1

                        Alesandro ai uitat sa adaugi in ecuatie corpul clapeta de 65 mm care are un rol important in raspunsul acceleratiei

                        Sent from my Optimus 2X using Forum Runner

                        Comment


                        • tevi lungi + plenum mic + clapeta mare = raspuns electric

                          Comment


                          • am pus 2 saibe mai mari ... e imobilizat acolo ...

                            Comment


                            • cosmine, cand iti aduc la facut admisia aia? rugineste pe balcon

                              Comment


                              • aluminiul nu rugineste razvane poate oxideaza .......
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google