Pipa Fluier Toba - Turbo Whistler

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pipa Fluier Toba - Turbo Whistler

    A folosit cineva pipa fluier " Turbo Whistler " ? Se monteaza foarte usor la finalul tobei si ei spun ca iti redau sunetul ca unei masini turbo. A folosit cineva aceasta pipa ? O sa am probleme cu politia ?

    aici l-am gasit: http://www.*******.ro/magazin/blow-o...-id-33366.html

    astept pareri. mentionez ca am logan 1.6 benzina

  • #2
    uita-te pe youtube si o sa vezi ca o sa iese un kk. o sa scoata doar un sunet enervant ca de soierici dintr-ala cumparat din bîlci.
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • #3
      Am luat eu si nu se auzea nimic , se auzea motoru mai tare cand o turam in loc sa se auda "turbo"
      ABS+ 1.6

      Comment


      • #4
        multumesc. o sa ma lipsesc de ea atunci . chiar ma miram sa isi faca treaba la 75 roni

        Comment


        • #5
          eu gasisem la 25 lei
          ABS+ 1.6

          Comment


          • #6
            am avut si eu asa ceva,in ture mari se aude ceva-ceva,dupa 3500-4000,dar in rest...,dai banu degeaba...!

            Comment


            • #7
              am si eu montat asa ceva pe logan 1.4 este adevarat ca efectul de turbo il ai dupa 3000 de ture dar parerea mea efectul este garantat cel putin la mine

              Comment


              • #8
                walker,nu mai bine montezi asta? asa imbini si utilul si placutul

                uite si o oferta
                Last edited by boly76; 2 December 2011, 21:37.
                Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                Comment


                • #9
                  eu am montat de mai bine de un an, sunetul nu ma enerveaza, doar ca la ture mici se aude un fluierat, enervant pentru unii, sunetul de turbo il scoate in ture mai mari!
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    efectul "de turbo" e cand te impinge masina in scaun la acceleratie brusca...in afara de "mult zgomot pt nimic", la ce va ajuta sunetul ala?
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      seba are dreptate, am uitat sa mentionez, doar se aude turbo, nu trage turbo
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Una dintre cele mai proaste inventii impreuna cu compresorul electric si vortexul de pe admisie

                        Comment


                        • #13
                          se poate monta si pe logan diesel 1.5 ? cel de la magazin a zis ca nu e sigur ca se poate monta :-?

                          Comment


                          • #14
                            pai pentru ce sa mai montezi daca tu deja ai turbo pe masina?)) fa-i un traseu de evacuare calumea si ai sa ai un sunet frumos, nu iti trebuie porcarie din asta...
                            DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Eu mi`am luat "teapa" cu el. Am fost prostuts si am dat banu pe el aiurea. Nu se merita deloc.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google