Decolantare Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Decolantare Logan

    Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste idei pentru decolantarea unei dacii Logan? Multumesc.

  • #2
    Treaba e simpla daca colantul nu s-a "copt" sau ciupit de la caldura ... important este ca masina sa nu fie in soare cand dai colantul jos daca vrei sa nu iti ramana muuult lipici pe elemente ! Pentru degresare sunt spray-uri speciale , iei stratul gros cu benzina si dupa dai cu acel degresant si la sfarsit polish (daca este nevoie) !

    ai nevoie de :
    1. fheon industrial
    2. Degresant
    3. lavete de bumbac
    4. si ... multa rabdare
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • #3
      Daca colantul sa copt de la soare cum se mai poate inlatura ? Ma puteti ajuta ?
      http://www.loganclub.ro/forum/profile.php?do b03buz

      Comment


      • #4
        nu exista o reteta speciala. cu multa munca si cu multa atentie sa nu julesti vopseaua. cu fheonu evident si cand se rupe bucata te iei de alta ...
        eu recomand sa stea o vreme in soare . se desface mai usor si nu se ia lacul de pe vopsea. cu lipiciul ramas te descurci dupa ...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          Originally posted by buzdugan81 View Post
          Daca colantul sa copt de la soare cum se mai poate inlatura ? Ma puteti ajuta ?
          eu cand am fost nevoit sa dau colantul jos de pe capota fata, m-am ajutat de lama de la cutter (evident ca vopseaua am zgariat-o, dar nu prea ma interesa ) .

          Faza e ca unde e copt, s-au facut niste mici taieturi si numai poti dezlipii o bucata mai mare, doar bucatele foarte mici ! Bafta si spor la treaba !
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #6
            Decolantare Taxi

            salutare!
            am un logan mcv care a fost pe taxi din 2006-2007 si colantul de pe ea este acelas de atunci si vrea sa stiu parerile voastre despre cum as putea sa fac decolantarea mai usor. comantul, mai ales pe capota si plafon, este crapat in unele locuri, decolorat este practic 'copt' de la atata stat in soare

            va multumesc o seara buna

            Comment


            • #7
              Se va vedea siferenta de culoare. Vopseaua de langa autocolant e mai decolorata decat cea unde a fost colantul.

              Comment


              • #8
                Ce te costa sa il scoti, pana la urma daca este copt / crapat tot trebuie sa il scoti. Incet si cu rabdare il dai jos si in functie de cum va arata masina ii mai dai un polish professional . Succes

                Comment


                • #9
                  asteapta sa se incalzeasca afara ca acum nu prea ai sanse plus ca ai nevoie de un feon profesional. cu atentie si daca nu au fost piese revopsite inainte de colantare o sa iasa bine. lipiciul ramas se curata cu motorina

                  Comment


                  • #10
                    cun fhon industrial faci treaba altfel ... va fii munca in zadar !
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • #11
                      Azi mi-am decolantat si eu masina. Reteta: rabdare si tutun. Daca e prea calda folia, tot lipiciul ramane pe masina. Daca nu e destul de calda, atunci o dai jos cm patrat cu cm patrat.
                      1.5 dci 2008; 1.2 16V GPL 2014

                      Comment


                      • #12
                        Buna ziua !!! imi permit sa pun ceva poze cu consola centrala construita de mine !!! Si as dori sa stiu ce pareri aveti si ceva sugestii.va multumesc
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Da o poza normala nu ai?

                          Altfel, cea mai frumoasa consola de pe logan! Si originala
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            adica o poza dreapta?

                            Comment


                            • #15
                              merci mult

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google