Muzica Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Muzica Logan

    Buna tuturor ...am si eu o intrebare pt voi ...vreau sa-mi pun muzica pe logan si tinand cont ca am comandat de pe be-loud si nu sunt deloc multumit de ce mi-a recomandat tipul acela ...suna ca o troaca in masina (mp3 alpine CDE-9870R / RM iar ca boxe Alpine Type-E SPE-13C2) totul mi se pare un carton presat...o sa le trec acuma in iunie pe casco si asta este...intrebarea mea este daca imi puteti recomanda ceva calumea care sa se auda bine sa nu sara de 2-3000ron mp3 boxe statie +tub si ce mai trebuie pe acolo ca nu ma pricep deloc...va multumesc



    post moderat: incearca sa scrii corect si fara limbaj mirc!


    Last edited by crististreulea; 29 April 2008, 08:43.

  • #2
    Problema la tine nu este mp3-ul,cii boxele care sunt praf.
    Pune 4 http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...teme/GZRC_16X/ si iti garantez k o sa ai un sunet superb..nici nu o sa mai ai nevoie de sub pt au un bass de il simti in piept(tablele de la usi + tablia mare din spate trebuiesc pregatite bine pt ca tabla de usi o sa oscileze cam 3 cm in fata si in spate )
    Daca mai vrei sa pui si un sub,si o sa ai o masina de facuta masaj.
    Last edited by crististreulea; 29 April 2008, 08:07.

    Comment


    • #3
      Ok dar eu am gauri de 13 alea sunt de 16.5 aici e problema

      si cu ce sa le insonorizez poti da detalii te rog ms....apropo dac stii pe cineva care face fete de usi la comanda anuntama si pe mine
      Last edited by dannyel87; 31 March 2008, 12:45.

      Comment


      • #4
        Ia vezi aici...http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?T=3684
        Panouri Usi Model Nou
        Last edited by crististreulea; 29 April 2008, 08:08.

        Comment


        • #5
          Si ce crede domnul marian ca se poate face cu niste fete de usi noi? Nu va mai dati cu parerea aiurea, solutia este izolarea fonica
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • #6
            o sa o izolez si fonic eu vreau fete de usi noi pt ca vreau sa imi pun geamuri electirce si oglinzi electrice si sa imi pun comenzile pe fetele de usi, asta ma intereseaza ....geamuri electrice am gasit la o firma din pitesti cu 5 milioane fata spate. mai am de gasit oglinzi si sa vad cine face fete de usi
            Last edited by crististreulea; 29 April 2008, 08:44.

            Comment


            • #7
              Iti dau eu oglinzi electrice, daca vrei... Eftine. Da-i un PM lui Dsign de pe forum, el le are.
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • #8
                nu stiu cum sa dau pm. am contu de vreo 3 zile. lasa un nr de telefon si o sa-l sun. ma intereseaza si maneta aceea de comanda
                Last edited by crististreulea; 29 April 2008, 08:45.

                Comment


                • #9
                  Suna-ma pe nr din semnatura...

                  Cit priveste muzica, colegii mei au dreptate mare: fara izolatie profi nu faci treaba, poti sa-ti iei scule de mii de wati, nu faci decit sa le strici.

                  Recomand scule de calitate, difuzoare amplificate bine, reglaje corecte la amplifuri. Trebuie multa rabdare si multi bani. Daca vrei doar niste galagie, da 3 mil pe un tub JBL, apoi inca 2 mil pe o statie noname si gata, bubuie strada.

                  Ia-ti macarale bune, de origine, pt geamuri.
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Alpine suna bine in general INSA trebuie sa sti cum sa le configurezi...nu orice difuzor reda corect semnalul unui Alpine!Trebuia sa te documentezi despre Pioneer sau Clarion!Astea au o calitate a sunetului si mai buna si nici nu sunt asa pretentioase la difuzoare!...Ar mai fi Bose dar prin Romania nu prea s-a auzit de marca asta!Pe Logan am cas. Pioneer. 2 dif. Pioneer pe fata si 2 dif. ovale Alpine pe spate si se aude foarte bine!Am si Bose pe Corvette si sincer alea rup multe instalatii scumpe de la alte firme!

                    PS: Pioneer au modele mai diverse si mai recente decat Clarion, in Romania!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Dannyel,difu de carton are 13 cm..dar daca scoti difu + carcasa lui de plastic ramane o gaura de 16 cm.

                      Comment


                      • #12
                        ok, de acord cu tine, pe fata pot lua mai mare dar pe spate am tabla...cum fac gaura mai mare ...are cineva o idee cat costa o insonorizare buna
                        Last edited by crististreulea; 29 April 2008, 08:45.

                        Comment


                        • #13
                          O insonorizare buna duce pana la 400-700 ron de firma,iar in legatura cu taiatul tablei in spate,poti sa duci la orice firma de montare boxe-sisteme audio pt masina.Nu cred k te costa mai mult de 30 ron.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Alex21 View Post
                            Dannyel,difu de carton are 13 cm..dar daca scoti difu + carcasa lui de plastic ramane o gaura de 16 cm.
                            degeaba scoate ornamentul de plastic si difuzorul de 13cm, ca sa pui de 16cm pe logan fie ca e pe spate sau pe fata, iti trebuie niste distantiere din MDF ca altfel nu o sa stea nici cum boxele,la fel si pe spate daca vrei ovale,se rezolva cu niste distantiere tot ovale din MDF
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              WTF e MDF ?!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google