Alta Cutie De Viteze

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alta Cutie De Viteze

    Salut.Am citit in mai multe posturi ca loganul pe benzina nu are o cutie de viteze adaptata dupa el, adica masina nu da tot ce poate din cauza cutiei de viteze, care e "slabuta".
    Acum intrebarea e: Ce cutie de viteze s-ar putea pune pe un logan, dar fara n modificari, in asa fel incat masina sa mearga bine?
    sigpic

  • #2
    Cred ca una de clio 2 sau 3; sau una de clio symbol ar fi o "castana fermecatoare";

    Comment


    • #3
      Cutia jr3 de pe benzinarul tau scade performantele motorului tau pentru a mentine un consum scazut ... cutia jr5 e ceva mai buna dar te poti baga p cutia de clio 2 cum a zis taz sau de pe clio rs
      sigpicMy ride

      Comment


      • #4
        Si daca mias pune o astfel de cutie, ar trebui facute ceva modificari majore, sau potriveste perfect; si cam cat ar consuma masina dupa skimbarea cutiei?Oare mult mai mult?
        sigpic

        Comment


        • #5
          Daca esti interesat sa faci o astfel de manevra du-te la un service dacia-renault din apropierea ta----la inginerul-mecanic-auto il intrebi ce cutie s-ar potrivi--- dupa care nu il vei asculta ceea ce-ti va zice el--- iti va spune ca nu se merita si ca mai bine iti iei alta masina --- dupa care mergi la baiatu de la vanzari piese si il intrebi cat te costa cutia de care ai nevoie... si sa imi raspunzi si mie in PM ce ai aflat de la service

          Comment


          • #6
            Cred ca sar potrivi si cele de pe clio RS cuti de Whiliams si am impresia ca sunt si aspirate dar nu sunt sigur......
            sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

            Comment


            • #7
              Cutii aspirate? Cum vine aia? Cutie williams? Tu te referi la cutia de formula 1? Poi asa ar putea sa iasa mult mai ieftin cu o cutie de 1.6 pt raliu dar cu aia consumu i-ar sari la 18litrii/100km lejer...

              Comment


              • #8
                Originally posted by memphis_Taz View Post
                Cutii aspirate? Cum vine aia? Cutie williams? Tu te referi la cutia de formula 1? Poi asa ar putea sa iasa mult mai ieftin cu o cutie de 1.6 pt raliu dar cu aia consumu i-ar sari la 18litrii/100km lejer...
                nu sunt acele cutii care crezi u.....sunt cuti care sau folosit pe clio si rs
                sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

                Comment


                • #9
                  Poti sa imi explici mai EN-DETAIL KaTaLyn??? Poze? Detalii tehnice?

                  Comment


                  • #10
                    google taz google........si iti arata tot, daca stii sa cauti
                    Last edited by Seba; 21 April 2008, 20:12.
                    sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

                    Comment


                    • #11
                      n-am gasit... da tu vreo 2-3 linkuri...
                      Last edited by Seba; 21 April 2008, 20:12.

                      Comment


                      • #12
                        18 litrii/100?????????????Fereasca Dumnezeu de asa ceva.Cu care cutie iese asa consum enorm?

                        Cu cutia de 1,6 de raliu?
                        Last edited by Seba; 16 April 2008, 16:25.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Dar un short shifter ar ajuta mult la sprint?Si cam cat ar costa?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Short shifter-ul este defapt levierul din masina nu? Nu cred ca te-ar ajuta cu foarte mult maxim cateva fractiuni de secunda

                            Comment


                            • #15
                              Terminati mai cu cutia de clio williams ca veti obtine un sprint de 20s pana la 100 si cam atat. aia are alte rapoarte si motorul de logan nu are 170 de cai, ca sa duca acea cutie de clio rs...lasati-l cu asta a lui, ca merge bine. cutia de clio2 merge bine cu roti mici de 14, cutia respectiva cu rotile de tractor ale loganului e o mare dezamagire...
                              daca vreti consum mai bun in oras si adio sprinturi, cutie de diesel pe benzinar si cam atat. eventual tr5 de pe dci pusa pe cutia benzinarului, dar adio depasiri in tr5.
                              Last edited by Seba; 21 April 2008, 20:12.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google