Modificarea Sistemului De Franare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • care vreti abs pe masina ca vine iarna si va trebuie :P luati legatura cu mine-oferta de sarbatori 500 de euro cu totu
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • Hai ca imi aduci aminte de o faza tare atunci cand am cumparat masina, vroiam neaparat laureate plus dar dealerul nu avea decat laureat , asa ca mi-a zis ca-mi pun ei pe masina dupa cumparare ABS
      Acu legat de ABS iarna , daca nu ai cauciucuri adecvate, traiesti niste senzatii !

      Comment


      • Este un lucru arhicunoscut ca pe timp de iarna si implicit pe zapada sau gheata,distanta de franare pana la oprire cu sistemul ABS creste. In schimb in aceste conditii ABS-ul ajuta sa "ramai pe drum" si sa poti controla masina evitand impactul,ceea ce mi se pare mult mai important decat distanta de oprire.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • pe zapada batatorita bine distanta de franare este mai mica cu ABS. pe gheata polei zapada afanata nonABS franeaza mai bine

          @ iancumic 150 180 grade sunt niste temperaturi foarte mici. le atinge orice lichid de calitate inferioara. ATE SL.6 fierbe la 265 grade ATE Racing la 280 iar RBF urile de la motul fierb la 312 respectiv 325 grade.

          Comment


          • Discutam despre Logan si sistemul acestuia;Dacia recomanda DOT4,la care temp.min.de fierbere e 150grade.Desigur la orice consumabile,putem folosi si game de varf,dar asta e recomandarea, cel putin la masinile noastre.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • ATE SL.6

              de ce nu ar merge la Logan ? este low viscosity, este DOT4 este special pentru ABS si ESP. si fierbe la 265 grade.

              Comment


              • De ce sa nu mearga,daca e DOT4, sigur ca merge.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • In fata mea, s-a rotit un mercedes c class si a cazut cu fundul in sant. Avea cauciucuri de iarna ajunse la martorul de uzura. Pe jos era zapada batatorita si depasea pe toti cei care mergeau cu 50km/h. Nu a ajutat nici abs , nici esp nici toate literele alea sa ramane pe sosea asa ca .. prudenta si un set de anvelope ok fac mai mult decat toate mega optionalele.

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    De ce sa nu mearga,daca e DOT4, sigur ca merge.
                    merge si RBF ul sau ATE Racing dar producatorul nu recomanda. au vazcozitati foarte mari

                    Comment


                    • De aia merg masinile de la mine de la serviciu cu ATE Racing Blue? Ca nu le recomanda producatorul?
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • iar revin si zic ca in manual scrie ca vascozitatea maxima recomandata pentru Renault / Logan dotate cu ABS este de 750 mm2 / secunda

                        ATE Racing are 1400 mm2 / sec si fierbe la 280
                        ATE SL.6 are 700 mm2 / sec si fierbe la 265 de ce sa pun Racing ?

                        la Renault mi au spus in mod expres sa nu pun lichide vascoase gen Motul RBF.
                        cei la importatorul motul mi au zis acelasi lucru. RBF nu este recomandat pentr ABS. de ce ?
                        impiedica valvele din grupul hidraulic sa se inchida si sa se deschida la fel de repede cum o fac cu un lichid low viscosity

                        Comment


                        • salutare

                          Am un logan 2007 1.5 dci laureat fara abs ma bate gandul sa-i pun abs dar intrebarea e daca a mai facut cineva asa ceva si cam ce costuri sunt
                          ym! dorinu2005@yahoo.com
                          BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                          Comment


                          • daca citesti 5 6 posturi mai sus o sa vezi cu cine trebuie sa vorbesti

                            Comment


                            • Mi-ai raspuns la niste intrebari, mersi
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • cu placere

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google