Vopsit Bari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am fost de curand in service in urma unui mic accident si am vrut sa imi vopseasca toate chestiile alea negre in alb.mi-au cerut 2.5 mil de bara si au zis ca la oglinzi etc imi calculeaza dupa ce le vopsesc...astia is nebuni dusi cu capu....pai cu trei milioane imi iau 10 sprayuri plus primer la greu si o fac cu mana mea.Si am o intrebare pentru cei care se pricep....aia de la service mi-au zis ca vopseaua folosita e cu lac e ceva mai special si de aia e asa scump...insa cand mi-am pus pleoapele le-am dat direct cu spray(2 straturi) si nunta era identica cu cea de pe capota...deci care e faza cu vopseaua speciala?

    Comment


    • #17
      Se pare ca pretul este aprox 4mil la vopsit.Am vb cu un vecin taximetrist si a spus sa-mi pun folie de culoarea caroseriei (albastru mineral) pe bari ca este mult mai ieftin si daca o face calumea nici nu se observa.Ce parere aveti?

      Comment


      • #18
        Nu e bine, ca se exfoliaza in timp si nici nu se pune asa usor.
        Tot mai bine e sa fie vopsita.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #19
          Shiftyasd,garantia e timpul si a trecut un anisor si ceva,a fost spalata de n ori cu turbojetul si prin spalatorii rapide gen tunel si arata ca noua vopseaua.......eu zic ca a facut treaba buna,mai ales ca la receptia lucrarii l-am intors .
          Ambition 1,5 DCI Sedan

          Comment


          • #20
            Originally posted by don_luigis View Post
            Shiftyasd,garantia e timpul si a trecut un anisor si ceva,a fost spalata de n ori cu turbojetul si prin spalatorii rapide gen tunel si arata ca noua vopseaua.......eu zic ca a facut treaba buna,mai ales ca la receptia lucrarii l-am intors .
            fain atunci,sa nu ai probleme nici de acum incolo

            Comment


            • #21
              Parerea mea...
              1. Cumparati o cutie de primer (45-50 RON), 400g vopsea pe calculator (in jur de 100 RON cu tot cu lac, intaritor si diluant)
              2. Apelati la un prieten sau cunoscut care se ocupa de vopsit masini si va costa manopera putin (Asta a fost in cazul meu, am avut spoilerul spate la Focus zgariat, l-am dat jos, l-am curatat si l-am matuit eu, de restul s-a ocupat vopsitorul. Am luat 200g vopsea si mi-a ramas destula. Pe un spoiler e nevoie de aprox 100g vopsea, deci 400g dupa parerea mea ajung pt 2 spoilere si pt oglinzi, chiar si pt manere. Toata treaba asta m-a costat o lada de bere si asta ca am vrut eu ))
              Nah faza e ca nu toti avem cate un prieten vopsitor , dar se gasesc si service-uri unde se lucreaza la negru si manopera este mult mai mica decat la reprezentanta...
              Bafta cu vopsitul spoilerelor...si daca v-am plictisit... mai cititi odata postul meu )

              Comment


              • #22
                Aberatie de aberatie , am trimis cu cateva zile in urma un mail prin care ceream info la autoeuropa/caroserie in legatura cu pretul unei vopsiri a partilor negre la masina si uitati raspunsul.
                Buna ziua

                Pt bara f si sp trebuie vopsita intreaga piesa
                Pt ornamente portiere, manere ext si oglinzi

                Total estimativ 1293 ron.
                Pret care mi se pare o aberatie.
                Last edited by blaze2k; 19 May 2008, 21:23.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by blaze2k View Post
                  Aberatie de aberatie , am trimis cu cateva zile in urma un mail prin care ceream info la autoeuropa/caroserie in legatura cu pretul unei vopsiri a partilor negre la masina si uitati raspunsul.
                  Buna ziua

                  Pt bara f si sp trebuie vopsita intreaga piesa
                  Pt ornamente portiere, manere ext si oglinzi

                  Total estimativ 1293 ron.
                  Pret care mi se pare o aberatie.
                  pretul pare astronomic,dar apropo ,anul trecut in toamna eram in Germania si din neatentie am parcat cu spatele peste o bucata de bara inalta de vreo 50-60 cm , am zgariat exact coltul din dreapta spate si m-am dus la o reprezentanta renault -logan ,am intrebat cat ma costa, iar HANT a sprecheit ca in jur de 100 euro ,iar la mine in RO.O fac cu 20 euro , m-am multumit cu un spray din OBI care a costat 8 euro si am dres-o......... Necazul ca cei de la reprezentante cer mult iar manopera cateodata lasa de dorit..........
                  http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                  Comment


                  • #24
                    salut. care sunte-ti din bucuresti si cunoaste-ti pe cineva care vopseste spuneti-mi si mie va rog. vreau si eu sa-mi vopsesc barile ,oglinzile.si bandourile de pe usi si am fost astazi la meridian sa ma interesez si mi-au cerut 2000 ron. nu e posibil asa ceva . daca stiti ceva va rog sa-mi spune-ti si mie. multumesc

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google