Modificare Motor 1.5 Dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificare Motor 1.5 Dci

    Salut! Intentionez sa realizez cateva modificari pe un motor 1.5 Dci 70 CP, 2007.
    astfel pe valva EGR sa adaus un sistem Pantone si sa modific circuitul de admisie prin adugarea unui amplificator de er.
    Este foarte probabil sa :
    1. nu se intimple nimc
    2. sa stric motorul.
    3. sa obtin un pachet compus din:
    - o reducere cu circa 20% a consumului,
    - noxe reduse
    - o crestere de putere de...( sa-mi spuna cineva) cat ar fi daca debitul aspitat de aer s-ar dubla - pe orice plaja de turatii?

    Are cineva schemele complete ale ansamblurilor filtru de aer,galerie admisie, intercooler,galerie evacuare, valva EGR, turbina, senzorii de pe acestea, functiile lor si parametrii de lucru?
    Deasemenea un eventual "constructor" este bine venit in echipa!
    Astept cu nerabdare!

  • #2
    Ce este ala sistem Pentone???

    Comment


    • #3
      Mai bine ii faci tu o resoftare si maresti presiunea in turbina si castigi 20CP si consumul mai scade putin,toate astea numai cu 600 ron.

      Comment


      • #4
        Bine ai venit printre noi... I-a legatura cu DOC... el te poate ajuta si explica mai multe

        Comment


        • #5
          Originally posted by Andrei21us View Post
          Ce este ala sistem Pentone???
          Pentru detalii privind sistemul Pantone cautati GEET si/sau SPAD pe google.E mult de spus dar in principiu se utilizeaza temperatura gazelor de evacuare intr-un fel de "catalizator" iar prin acesta se face admisia, rezultand un motor care se poate alimenta cu ceva combustibil si mare parte..apa!

          Originally posted by SUPERCAR View Post
          Mai bine ii faci tu o resoftare si maresti presiunea in turbina si castigi 20CP si consumul mai scade putin,toate astea numai cu 600 ron.
          Am folosit un Powerbox si un SFI de la Powetuning si am dat gata doua rezervoare in regim sportiv cu un consum de sub 4l/100 Km.Toata povestea costa cam mult si a trebuit sa le returnez, cel putin pana fac bani de a le cumpara din nou!
          Daca gasesc trei persoane interesate pot sa le procur la pret de dealer - circa 20% mai ieftin!
          Preturile de detail pe www.powertuning.cc!
          Last edited by Seba; 2 May 2008, 00:12.

          Comment


          • #6
            Originally posted by GGI78 View Post
            Bine ai venit printre noi... I-a legatura cu DOC... el te poate ajuta si explica mai multe
            Te rog fii mai explicit : care DOC si cum iau legatura cu el?Ai o adresa de email?Multumesc!

            Comment


            • #7
              Apasa aici Doc

              Comment


              • #8
                Merci!Insa "this user has not registrered and"...si asa mai departe!
                Cine e?
                Last edited by Seba; 2 May 2008, 00:14.

                Comment


                • #9
                  Incearca asta OBDtuning Dacia motorizarile 1.4L, 1.6L si 1.5dCI - preturi speciale

                  Comment


                  • #10
                    ??? No Thread specified. If you followed a valid link, please notify the administrator ???

                    nu mai da "quote" la ultimul post si nu posta consecutiv la intervale de timp mai mici de 10 minute. foloseste butonul "edit". mersi
                    Last edited by Seba; 2 May 2008, 00:15.

                    Comment


                    • #11
                      Vezi ca ai functia "cautare" scrii frumos resoftare si acolo o sa gasesti ce ti-am pus eu mai sus

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca asta era linkul: http://www.loganclub.ro/forum/obdtun...ciale-t60.html
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google