Finala Sport Carub Japan Style

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Finala Sport Carub Japan Style

    doresc sa achizitionez una .. Stie cineva cat de galagioasa este cu silencer ? Are cineva pe masina ? poate face un film cu silencer ? Precizez ca am gasit una noua la un pret bun si de asta doresc sa o cumpar.
    Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
    http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

  • #2
    aici sa vezi cum arata ..filmulete cu silencer nu stiu ..oricum reduce zgomotul cu 50%
    Attached Files

    Comment


    • #3
      salut finala carub japan style am eu pe logan motor de 1.6 16v se aude frumos mie imi place...cu silenceru pus nu se aude aproape deloc numa chiar cand bagi picoru in ea daca megi normal pana 3000 3500 nici nu iti dai seama ca ai...dar in schimb fara silencer huruie tare...am eu pe profil in albuml my car poze cu ea(cu silenceru pus) eu o am de 6 luni daca ar fii sa cumpar iar cu siguranta as alege-o iar) film nu pot face pt ca nu am aparatul acasa...pm daca mai vrei detalii *cos_min_i niciuna din tobele din poza ta nu sunt japan style... sunt carub dar alt model...uite o poza cu ea astea sunt invelite intr-un strat de aluminiu colorat...
      Attached Files
      MY CLA

      Comment


      • #4
        in cele 3 poze am vrut sa arat cum este montata japan style ...

        Mult mai buna este Carubul mare fata de cea invelita in diverse culori ...cea mica face mai mult zgomot

        Comment


        • #5
          am auzit mai multe finale carub dar mi se pare ca japan style se aude cel mai incet dintre toate oare din cauza motorului? ca ii mai mare/mai mic?
          MY CLA

          Comment


          • #6
            crede-ma ca am auzit tot felul de tobe si in toate combinatiile (cu traseu din aluminizata,din inox ,cu sau fata catalizator ,cu galeria stock sau cu serpi) ...
            La sunetul tobei in primul rand conteaza toba ,apoi traseul ,apoi cat de buna este intermediara ,ce lungime are (difera de la 1.4, 1.6 , 1.616v in functie de an din cate am vazut eu) ,in ce stare este catalizatorul sau nu mai este ...

            On Topic pentru motoruro , ia ce vrei tu si ce-ti place ,e plin forumul la MyRide de exemple , de 2 aspecte sa tii cont : nu vopsita neagra si sa o incerci cu magnetul

            Comment


            • #7
              Carub daia mica si roz are un prieten pe masina,vreau sa zic ca pe plaja de turatii 1500- 3500 iti rupe urechile.Precizez ca are decat finala schimbata pe partea de evacuare iar catalizatorul e in stare buna masina fiind din 2010 si are in jur la 20mii km.
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • #8
                bai fratilor stiti ce nu inteleg eu? cum ziceti voi ca iti sparge urechile??? eu am de 6 luni toba masina este din iulie 2007 si nu mi se pare ca se aude tare...doar cand urci un deal si o calci carub 3 cu iesire de 100 se aude mai tare cu silenceru pus decat a mea fara... sincer acum nu am dc sa mint dar nu inteleg...
                MY CLA

                Comment


                • #9
                  Pe 16v are alt sunet, are intermediara mai mare care reduce mult din zgomot(conteaza f mult dimensiunea tobei intermediare la tonalitatea sunetului, cu o intermediara mica sau deloc va rezona la anumite turatii sau in frana de motor, pe cand cu una de dimensiuni mai mari se va auzi mult mai conturat, mai uniform si evident mai incet)+ca e si puterea masinii care o scoate din anumite turatii unde se aude mai tare.
                  Pune la un 1.4 cu gpl si 4persoane in ea, o toba de dimensiuni mici si urca o panta cu a3a sub 3000rpm, cu acceleratia calcata mai tare sperand sa urce si sa vezi cum se aude..
                  Last edited by al!n; 31 January 2012, 23:25.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • #10
                    in sfarsit un m care-mi da dreptate pe 1.4 nu stiu cum se aude asta dar stiu pe cineva care are una mai mare si se aude dublu fata de a mea
                    MY CLA

                    Comment


                    • #11
                      deci .. am luat-o pe cea roz ))

                      defapt chiar e roz am luat-o cu 150 ron .. are 2-3 zgarieturi .. e practic noua nu cred ca s-a mers mult cu ea ... vanzatorul zicea ca e noua .. va fi montata pe un motor 1.6 8v ..
                      Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
                      http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

                      Comment


                      • #12
                        a mea ii albastra:P pune niste poze cu ea montata...
                        MY CLA

                        Comment


                        • #13
                          toba mi-a luat-o un prieten si este inca la el .. urmeaza sa ma duc sa o iau si sa o montez .. saptamana asta am facut multe ...si nu am avut timp
                          Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
                          http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

                          Comment


                          • #14
                            eu stiam ca japan style e un stil auto precum JDM EDM etc adica un mod de a aseza toba sub masina. shantalie intr o parte

                            deci cum e ? stil estetic de montare sau insusi designul tobei ?

                            Comment


                            • #15
                              Sunt de aceeasi parerea cu alessandro. Japan style nu e modul cum are Subaru Impreza asezata toba?
                              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google