Stroboscoape?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si TM -11 -EEA cu radaru pe el tot masina civila e ?
    sau vento alb EEI cu radar pe el tot masina civila e ?
    si radarul logan rosu cu numere de B din resita,tot civila e ?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #17
      M-a oprit azi-noapte tovarasu' militian de pe loganu' rosu cu numaru de inmatriculare B-??-CGU pentru simplu motiv ca aveam o masca pe fata, d-aia cum arata ala in scarry movie de-i omoara pe aia si ce capos nenea ala de m-a oprit.. Eu am la pozitii leduri albe siiiiii el le vedea albastre. A zis ca imi ia talonu.. Si i-am dat jos un bec care era alb imaculat. A zis sa plec si sa le dau jos, ca data viitoare o sa ma arda A, si sa nu mai port masca aia

      Comment


      • #18
        Originally posted by Cristi_Xp View Post
        Si TM -11 -EEA cu radaru pe el tot masina civila e ?
        sau vento alb EEI cu radar pe el tot masina civila e ?
        si radarul logan rosu cu numere de B din resita,tot civila e ?
        eu ma refer la DLX-ul ala care e masina civila, stiu din surse sigure, ma refer la un BORA negru (caravan) nu zic nr inmatriculare care tot civila e, fiindca e masina personala... In rest toate celelalte care tu le-ai precizat Cristi_Xp sunt masini ale politiei, cu "masca civila" ca sa nu fie detectate de ochiul uman asa usor...
        Originally posted by funky View Post
        M-a oprit azi-noapte tovarasu' militian de pe loganu' rosu cu numaru de inmatriculare B-??-CGU pentru simplu motiv ca aveam o masca pe fata, d-aia cum arata ala in scarry movie de-i omoara pe aia si ce capos nenea ala de m-a oprit.. Eu am la pozitii leduri albe siiiiii el le vedea albastre. A zis ca imi ia talonu.. Si i-am dat jos un bec care era alb imaculat. A zis sa plec si sa le dau jos, ca data viitoare o sa ma arda A, si sa nu mai port masca aia
        faza cu masca si eu am vrut sa o incerc oricum n-are ce sa-mi faca ca port o asemenea masca sau are? Da ce e nebun? Te-a pus sa dai jos becurile de la pozitii? Wow ce absurd

        Comment


        • #19
          Nu el m-a pus, daca o facea nu le dadeam. Eu le-am dat jos din propria initiativa, sa-i demonstrez ca sunt albe. Cand le-a vazut n-a mai stiut de ce sa se lege, mi-a zis ca nu aveam centura, aiurea, i-am zis ca nu avea el cum sa demonstreze lucru asta aveam o geaca neagra de piele si i-am zis ca aveam centura. Whatever

          Comment


          • #20
            Mda... Politia din ziua de azi... Bun hai sa revenim ON-TOPIC... Cine mai are intrebari sa le puna, am sa dau un report la acest thread ca moderatorii sa il inchida in 5 zile...

            Comment


            • #21
              Daca stoboscoapele alea intra la tuning imi pun si eu, jur ... ))) se poate muta undeva sau sterge altundeva? )
              sigpicMy ride

              Comment


              • #22
                Deluxe si daca stroboscoapele nu intra la tunning , unde intra? Au fost la discutii generale si eu le-am mutat aici...
                Oricum sugerez inchiderea omu sa lamurit si deja o dati in diverse cu garda cu amnezi cu leduri cu nebunii cu folii...

                Tuning inseamna tot ce e modificare mecanic , electric , tinichigerie...

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Ori vorbiti de stroboscoape...Ori il mut la Aberatii...
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #24
                    Poti sa-l inchizi, eu m-am lamurit ce am avut de lamurit multumesc co-forumistilor

                    Comment


                    • #25
                      Ultima lamurire pt tine: stroboscoapele din service care ajuta la reglajul avansului. Se folosesc la masinile cu aprindere prin delcou si stroboscopul lumineaza (fiind legat la delcou) fanta de la carcasa amreiajului, aia cu semnul volantului pe ea. Ei bine, stroboscopul va lumina tot timpul cand motorul are unul dintre piostoane in aprpierea pms (punctul mort superior), atunci cand da scanteie bujia. Reglajul avansului consta in modificarea pozitiri delcoului astfel incat blitul sa lumineze semnul de pe volant cand acesta se afla intre semnele carcasei ambreiajului. Daca avansul e mare, semnul apare deplasat spre dreapta, daca avansul e prea mic, semnul apare deplasat spre stanga (cazul daciei berlina).
                      aici inchidem topicul.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google