Inele Duster Bord Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inele Duster Bord Logan

    Deschid acest subiect ca sa stiu daca ar exista interesati de o chestie de design la bordul de logan. Stiti inelele de duster. Cum vedeti inelele de duster, se pot face mai subtiri,sa nu fie asa bombate,dar de aceeasi inaltime(adica distanta de la plansa de bord pana la geamul de plastic),ceva de genul cum sunt la megane 2 , adica mai finute decat cele de Duster. Sunt doritori de asa ceva,as gasi cumparatori?
    Pentru a monta noile inele voi face un tutorial pe youtube cu tot trebuie sa faceti, un pas f important, va trimit la pachet cu setul o piatra de polizat pt bormasina si polizati inelul care il aveti in plansa de bord,pentru ca el este turnat cu plansa, nu este lipit, deci trebuie sa il inlaturati ca noile inele sa incapa. Polizarea nu tre sa fie exacta dar sa nu aibe neregularitati mari pentru ca peste o sa vina noile inele care le veti lipi de plansa.
    Last edited by Raoulemilian; 16 August 2012, 22:20.

  • #2
    Pune si niste poze sa vedem despre ce e vorba, si s-ar putea sa fie doritori.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #3
      Intreb daca sunt doritori pentru ca vreau sa stiu daca merita sa construiesc de la 0 aceste inele, asa cum mi-am propus, din plastic. Bineinteles cu margine rotunjita. Si acolo unde ele se imbina cu plansa de bord, in partea inferioara, o sa fie mai late putin ca astea,nu o sa fie ca niste tevi, o sa fie putin mai bombate dar nici chiar ca la duster. ceva finut. Pretul de vanzare ar fi pe la 40-50 lei setul. Nu stiu exact deocamdata.
      Attached Files
      Last edited by Raoulemilian; 16 August 2012, 22:38.

      Comment


      • #4
        O schema simpla facuta repede in paint. Ce este cu albastru este defapt inelul vazut din perspectiva.
        Attached Files
        Last edited by Raoulemilian; 16 August 2012, 23:26.

        Comment


        • #5
          Eu zic sa arati ceva gata facut. Fa-l pentru masina ta si posteaza-l aici. Asa o sa stim cum o sa arate exact. Asa degeaba arati in paint.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #6
            ok. Voi monta asa ceva pe ceasurile mele,o sa fac poza si voi pune aici. Peste vreo saptamana ar fi gata.

            Comment


            • #7
              Asteptam cu interes pozele. Ideea este buna sa vedem rezultatul final.

              Comment


              • #8
                Am renuntat la ideea cu inelele, dar am inceput sa construiesc niste ace (indicatoare). O sa revin cu poze cand vor fi gata. Am renuntat la inele pentru ca trebuie aduse modificari si plansii de bord de la ceasuri, nu cred ca voi mai face asta. Acum voi lucra la ace.

                Comment


                • #9
                  la ace e simplu si sunt parca niste tutoriale ;
                  eu am ace de megane adaptate la bordul de logan si nu e mare inginerie de facut modificarea
                  spor la treaba !

                  Comment


                  • #10
                    Eu construiesc alte ace, nu ca le pun de la alte masini.

                    Comment


                    • #11
                      sa vedem ce construiesti

                      Comment


                      • #12
                        ok oameni buni veti vedea.inca cateva zile si vor fi gata.

                        Comment


                        • #13
                          In ce stadiu se afla lucrarea?
                          I HAVE A !sigpic
                          fara linkuri externe in semnatura

                          Comment


                          • #14
                            Sunt in sesiunea de toamna si nu prea am timp. Cam de pe 20 sept o sa ma reapuc, deocamdata este intr-un stadiu destul de avansat.

                            Comment


                            • #15
                              vre-o noutate?..
                              Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google