Help Me !!! Kit Tunning Megadrive

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help Me !!! Kit Tunning Megadrive

    salutare tuturor ! mi-am cumparat alalteri un kit tunning faruri+stopuri megadrive si sincer ma c-am "bate" montarea farurilor ( nu stiu unde se monteaza cele 2 fire, verde si negru , cu 2 cleme de aluminiu in capat ). Acu nu stiu sigur daca imi trebuie neaparat kit xenon la el ( pentru cele 2 fire ) deoarece au venit impreuna cu becuri , atat pe faruri cat si stopuri , ca nu ma pricep , de ce sa va mint .... Am rugamintea la voi , daca stiti pe cineva care este din bucuresti sau daca este vreun loganist de pe forum care se pricepe sa faca treaba asta, sa-mi spuneti si mie ?? Astept pm sau raspuns de la voi si imi cer scuze moderatorului daca nu am postat unde trebuie , multumesc.
    era sa uit , mai jos aveti atasat poza cu kitul.
    Attached Files

  • #2
    offf , nu ma poate ajuta nimeni ?? Am sa incerc sa " imi prind urechile " singur , daca nu gasesc pe cineva pana la urma
    Imi puteti spune daca imi pot pune leduri in locul becurilor normale de pe stopuri si la faruri cele de semnal si pozitie ? Ma gandesc sa nu afectez stopul sau farul , din cauza lor , sa se ingreasca de la caldura degajata de ele .... Daca da , ce fel de leduri imi pot pune , ms ?

    Comment


    • #3
      Iti poti pune leduri fara nici o problema, deoarece acestea nu degajeaza caldura absolut deloc.
      Singurul defect este ca sunt destul de scumpe cele de calitate.
      Fa si tu o poza la toate mufele/firele de la faruri, pentru a vedea despre ce e vorba.

      Comment


      • #4
        Salut Razvan. Am gasit pe cineva care sa m-i le monteze in bucuresti.
        La faruri nu am decat " conectorul " care intra si la farurile de pe stock si inca 2 fire , am inteles ca sunt firelele de la pozitie,semnal si angel eyes ... i-am facut proba la far si daca mufez conectorul cu cel de pe masina m-i se aprind doar ( faza scurta + lunga ) nu si pozitia,semnalul si angel eyes-ul ...
        Ceea ce trebuie sa fac sa functioneze si astea , este sa fur curent de la pozitii si sa le mai montez un kit de xenon pe H1 pe faza scurta sa bata mai binisor
        Daca nu poti inchide tu thread-ul , rog un alt moderator sa o faca , multumesc !

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google