Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

    a facut cineva remapare la 1,5 dci.am gasit o firma de tuning care sustine ca poate duce motorul in 92 cai.ce parere aveti,va fi o uzura prematura a motorului datorata cresterii turatiilor,sau este ok.consumul va creste,asta este sigur,dar nu ma deranjeaza.important este sa stiu daca va fi rau pentru motor.astept informatii.multumesc.

  • #2
    stai linistit ca nu pateste nimic,o sa imi fac si eu la vara

    Comment


    • #3
      nu m-ai linistit.am discutat cu mecanici,care m-au sfatuit sa nu o fac.pe de alta parte firma pe care am gasit-o,ofera garantie pe o perioada de doi ani la:
      GARANTIA se acorda pe urmatoarele componente:

      a. Motor: blocul motorului, chiulasa, etansarea cilindrului, circuitul de ulei, baia de ulei, caracasa pentru filtrul de ulei, demaror, dinam cu regulator.

      b. Managementul motorului:
      De la instalatia de alimentare cu combustibil, pompa de injectie si duza de injectie, pompa de combustibil, carburator si turbina de supraalimentare (turbo), piesele electronice ale instalatiei de injectie (in afara senzorilor) si piesele electronice ale instalatiei de aprindere.

      c.Transmiterea fortei motrice:
      Cutia de viteza, caracasa cutiei de viteza, inclusiv toate piesele interioare, cruci si transmisii cardanice precum si orice alt dispozitiv sau piesa necesare transmiterii fortei motoare catre rotile autovehiculului.

      Comment


      • #4
        este posibil ca in aia 2 ani masina sa nu pateasca nimic si nu va pati nimic,doar ca la fel ca orice componenta care este folosita la maxim se reduce perioada de viata a motorului...
        Ce firma,de unde?Cum se numeste...cat costa?
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          chiptuningmunchen,este din timisoara.remaparea costa 300 euro plus tva.sunt singuri care lucreaza cu un contract,cel putin din cei pe care i-am contactat eu si sunt din zona mea.

          Comment


          • #6
            Garantia oferita este inclusa in pret, sau trebuie sa platesti ceva extra?
            Pe de alta parte, as fi curios cum pot mecanicii respectivi sa vada ca tu ti-ai facut chiptuning. Ca si uzura, nu ai de ce sa-ti faci griji, exista mii de masini in tzara cu chiptuning de foarte multi km, si nu au aparut probleme de genul asta. Eu pot sa-ti fac aceeasi operatiune in bani mult mai putini. Pentru detalii, www.flashtuning.ro sau suna-ma, 0745316775, Jeff. Tot in Timisoara.

            Comment


            • #7
              garantia intra in pret.

              Comment


              • #8
                totusi nu e prea mult 300 euro?Cand o resoftare la un diesel..e in jur de 200 euro?
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  hm,asta remarcasem si eu.acum,nu stiu daca cei 150 de euro in plus inseamna mult pentru garantia de care pomenisem anterior.poate daca am sa vad un contract de garantie am sa stiu mai multe.oricum,dupa remapare am sa merg la un test pentru a confirma sau infirma existenta cailor in plus.pana atunci mai astept pareri de la voi si mai ales de la cei care au executat o astfel de remapare.

                  Comment


                  • #10
                    nu prea ai unde sa o pui pe dyno aici in zona.Din cate stiu cel mai apropiat e prin ungaria...
                    Probleme rar de tot s-au intalnit...oricum 2 ani perioada de garantie suna ok,la cati suporti de motor o sa schimbi in aia 2 ani de la caii in plus
                    Last edited by Cristi_Xp; 17 May 2007, 01:52.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      Suprotii sigur se schmba pe garantie daca ma ai. Daca nu, asta e...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        cristi,daca e corecta locatia si vrei sa iti faci si tu remapare,poate,daca ai drum si timp ii vizitezi pe cei de la chiptuning-munchen.se poate sa te incante rezultatul si imi comunici si mie.
                        multumesc.

                        Comment


                        • #13
                          Eu mi-am facut pe benzinar de la DimSport...am din octombrie anul trecut .oricum mi se pare prea mult 100euro in plus doar pentru garantie
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            pe ce motorizare?sa inteleg ca pana acum nu ai avut probleme?

                            Comment


                            • #15
                              pe benzina 1.6 8v
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google