Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Resoftarea calc.de injectie

    Am auzit ca se poate rescrie calculatorul de injectie cu un soft mai performant(tot renault),fara alte modificari,pentru ai "da"ceva cai putere in plus.Stie cineva de aceasta posibilitate?

    Comment


    • #17
      vezi chiptuning
      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

      Comment


      • #18
        Da un search pe forum inainte sa deschizi alt topic!!!
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #19
          Originally posted by andrei
          Da un search pe forum inainte sa deschizi alt topic!!!
          dragul meu,te-a deranjat faptul ca am mai deschis un topic sau simti nevoia sa te bagi in seama? pe viitor te rog sa incerci sa raspunzi la intrebarile care apar,daca ai habar,daca nu incearca sa-ti ocupi timpul cu altele...

          Comment


          • #20
            cred ca nu are rost sa fie deschise doua topicuri pentru aceeasi treaba, nu de alta dar cauti in doua locuri
            chiptuning creste putere cu pina la 10% max
            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

            Comment


            • #21
              @crisxx Daca mi-ai spune de unde esti..poate te-as putea ajuta cu o firma care sa iti softeze calculatorul...
              Pana atunci topicul acesta se uneste cu celalalt de "remapare"
              Cum ti-au zis si colegii mai sus...exista softuri...exista tot calculatorul cu alt soft...unele softuri sunt mai bune altele sunt mai putin bune...peformanta maxima la un benzinar aspirat(la logan vorbesc desigur) este de 10% .La diesel se scoate ceva mai mult
              Last edited by Cristi_Xp; 24 May 2007, 15:54.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                am optat in final pentru powerbox.l-am montat si am alta masina.accelereaza ca un benzinar.e nebunie.consumul nu scade in nici un caz.am avut doua valori pana acum la mediu,una de 9L,respectiv 6L.cert este ca s-a transformat intr-o sugativa.dar,probabil asta este pretul pentru caluti.am pus pe ea 205/60/15 dunlop sport 01,sta in curbe de parca are super glue pe gume,am intrat cu 130 in curbe cu indicator.am descoperit un mecanic care remapeaza,la mine in oras.am sa fac si o resoftare,apoi va spun de care dintre variante sunt mai fericit.voi face un filmulet cu bolidul dizelos,apoi am sa-l postez.e nebunie.multumiri pentru sfaturile primite si in mod special pentru dangeeman.
                Last edited by giovani; 25 May 2007, 07:32.

                Comment


                • #23
                  ce e ala powerbox?

                  Comment


                  • #24
                    denumirea de la tara pentru tuningbox.

                    Comment


                    • #25
                      Stiti pe cineva la Cluj care face remapare? Am luat legatura cu cei de la OBD, Dyno si mi-au spus ca ajung in zona doar daca sunt macar 3 masini de facut, daca nu, sa ma deplasez eu in Timisoara. E cam departe sa merg pana acolo, cam 700km dus intors, plus cei 250E pretul remaparii, ajung in 300E lejer. Nu zic, ma deplasez daca e cazul, dar nu pana in Tm, mai aproape undeva...Sau ar trebui sa ma apuc sa promovez serviciile lor pe aici prin zona pentru a le gasi clienti.....)
                      1,5 dci 70 cp, martie 2007, 5,2%

                      Comment


                      • #26
                        mai gaseste macar 2 camarazi .. trebuie sa fie prin cluj
                        http://i62.photobucket.com/albums/h1.../sticker_1.jpg
                        http://i62.photobucket.com/albums/h1...c_user_bar.png

                        Comment


                        • #27
                          e cam najpa...ca nu aveti pe cineva p-acolo...Daca ai ajuns in timisoara...e plin de astia care se ocupa cu asa ceva !
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by giovani
                            nu m-ai linistit.am discutat cu mecanici,care m-au sfatuit sa nu o fac.pe de alta parte firma pe care am gasit-o,ofera garantie pe o perioada de doi ani la:
                            GARANTIA se acorda pe urmatoarele componente:

                            a. Motor: blocul motorului, chiulasa, etansarea cilindrului, circuitul de ulei, baia de ulei, caracasa pentru filtrul de ulei, demaror, dinam cu regulator.

                            b. Managementul motorului:
                            De la instalatia de alimentare cu combustibil, pompa de injectie si duza de injectie, pompa de combustibil, carburator si turbina de supraalimentare (turbo), piesele electronice ale instalatiei de injectie (in afara senzorilor) si piesele electronice ale instalatiei de aprindere.

                            c.Transmiterea fortei motrice:
                            Cutia de viteza, caracasa cutiei de viteza, inclusiv toate piesele interioare, cruci si transmisii cardanice precum si orice alt dispozitiv sau piesa necesare transmiterii fortei motoare catre rotile autovehiculului.


                            eu am facut resoftarea calc de injectie de aproape 2 ani,acum are demaraj,fuge de jar mananca,nu mananca gram de ulei,testul ITP si reviziile le-a trecut fara probleme(Laureate 1,4)

                            Comment


                            • #29
                              Salutari.
                              Crisxx, unde ai facut resoftarea si cat a costat ? Cati caluti ai mai adunat sub capota ?
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Eu am vorbit cu mecanicii de la Dacia si m-au sfatuit sa nu resoftez nimic pt ca nu e bine. Si pe mine ma bate gandul dar sunt circumspect. Daca ar fi fost ok de ce nu l-au facut asa din fabrica, doar ar fi scos un motor mai performant, s-ar fi apropiat crdi-ul ala de 110 cai de la "accent". Ma gandesc si eu asa. Si mai treaba si cu consumul. Pai eu in oras nu depasesc 6,5 litrii la suta dar nu-mi sta nimeni in fata la cum merg cu ea.
                                Laureate 1.5 Turbo Diesel Intercooler

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google