Un moft pentru Logan: Cornering Lights (home made)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    ...Desigur Cristi a filmat acel tutorial noaptea.
    desi nu pare, deja se intuneca si oricum senzorul atarna undeva in partea de jos a bordului. pentru el era intuneric bine
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • modulul o sa functioneze doar pe becuri sau si pe xenon montat in proiector

      Comment


      • in mod normal, trebuie sa functioneze pe orice fel de consumator, insa nu stiu cum se comporta xenonul la efectul de fade...
        solutia: dar se dezactiveaza fade-ul pentru cei cu xenon...simplu.

        mai e ceva la care nu sunt stapan, xenonul se aprinde oarecum slab la inceput, dupa cateva minute(sau exagerez cand zic minute), se aprinde la intensitatea sa normala.
        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

        Comment


        • De o zi sunt si eu posesorul unui logan cu cornering, multumita lui Cristi
          Foarte tare, recomand produsul.

          Comment


          • felicitari!
            Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

            Comment


            • mama mama ce fu*** mi-a mai tras intrarea asta de viteza... nu m-am chinuit la detectie directie atat cat m-am chinuit la intrarea de viteza...
              mai ramane proba practica care daca nu trece, renunt la info_viteza...
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • Poate te ajută asta
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • sigur sunt frecventele bune?
                  in sensul ca ce am eu, sunt cam triple ca valori...
                  nu-mi ramane decat sa testez fizic cu un montaj provizoriu...

                  ia uite ce am eu:
                  Semnalul este dreptunghiular. Pentru
                  10km/h - 13.85Hz,
                  20-27.75
                  30-41.65
                  40-55.55
                  50-69.4
                  60-83
                  70-97.2
                  80-111.1
                  90-125
                  100-138.85
                  110-152.75
                  120-166.65
                  130-180.55
                  140-194.4
                  150km/h-208.3Hz
                  cu mentiunea ca sunt preluate de pe forumul celalalt.
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • Cam liniste pe aici de la o vreme ... de muuuulta vreme... vreme trece, vreme vine... ce vremuri dom'le...

                    o sa fiu off-topic dar i-am promis lui mariannnnn (n-am stiut niciodata cati de nnn are) ca o sa fac propria mea varianta de geamuri cu impuls si iata ca avem primul prototip 100% functional.
                    Schema si softul sunt facute in intregime de mine de la zero, nu furate de la altii, ceva total nou fara releele alea mari fara rezistentele alea de putere, foarte mic si compact asa cum imi place mie sa fac montajele.



                    DSCF1821.JPG

                    p.s. intre timp am mesterit si la semnalizarea cu impuls pentru logan ... defapt doar am scos niste piese din confort blinkerul meu pentru golf, am comentat cateva linii din soft si cam aia a fost este in probe pe masina unui prieten
                    sigpic
                    limitarile mele ma fac sa fiu creativ

                    Comment


                    • Felicitari!
                      Drept rasplata, n-am sa mai merg la somn in seara asta
                      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                      Comment


                      • chiar imi place cand vad ca se avanseaza in domeniu elctronicii ptr logan
                        live to ride

                        Comment


                        • Pai sa stii ca Dacia a cam tinut cont de ce s-a reclamat pe forumuri...bineinteles, in limita bunului simt...
                          Drept dovada, am avut din fabrica unele chestii care userii loganclub si ********* le-au facut acasa..primul exemplu care-mi trece prin minte, stergerea parbrizului la spalare...

                          Acuma nu te gandi ca vei gasi pe Dacie cornering laiț, ca se supara...mi-ati furat ideea....
                          Mi-e leha!
                          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                          Comment


                          • se vede ca n-ai dormit azi-noapte ... eu n-am sustinut niciodata ca ar fi ideea mea , ideea este a celor de la VW-AUDI sau BMW , eu zic de d'astia ca tine care fura montajul facut de altcineva si il vand fara nerusinare. eu chiar as fi mandru sa vad corneringul meu implementat de fabrica pe logan.

                            unu din Hong-Kong crede ca blinkerul meu este pus chiar de Audi pe masina lui

                            I think my 2012 Audi A6(C7) is installed your product by Audi Company.
                            I already watch the video, but my car is start by pressing switch, not by key, please help, thankyou so much!
                            於 2015/2/16 7:22 下午,"Tehnic" <bobby@*******.ro> 寫道:

                            si da, sunt sigur ca aia de la dacia urmaresc cu mare interes forumul si tin cont de parerile voastre

                            stergerea parbrizului la spalare ... gizas craist ... functia asta o avea pana si golful 1 in anii 70. Cand mi-a zis un prieten ca la el pe logan nu merge am crezut ca poate e ceva defcet, nu mi-a dat prin cap ca o masina din secolul 21 nu are asa ceva din fabrica... jenant
                            Last edited by bobbyshomerul; 19 February 2015, 11:00.
                            sigpic
                            limitarile mele ma fac sa fiu creativ

                            Comment


                            • sa ne reamintim de ura si ranchiuna de adolescenti batrani...

                              prietene ma doare fix in pix ca tu crezi ca am furat ceva! daca am furat ceva crede-ma ca aia este meseria!(vb aia» meseria se fura începând cu sculele).
                              imi sustin ideea ca de la programare ti se trage mania asta si fanatismul asta...
                              in tot timpul asta in care a fost liniste, ai avut cosmaruri cu mine? sa ai! tot ce spui ma re-enervezi si si asta atrage dupa sine publicarea proiectului meu, lucru care va face automat sa iti dispara o parte din clientii care citez nu-s straini de ciocanul de lipit.

                              CE-AM FURAT EU? uite:
                              http://www.*********.ro/Buton-cu-imp...e-t195756.html
                              Salutare.
                              Datorita faptului ca nu mai fac aceste montaje si ca lumea in continuare este interesata, m`am hotarat sa fac public proiectul pentru uzul personal al oricarui utilizator care nu este strain de un ciocan de lipit.
                              Pe partea de soft atasez 2 hex-uri,

                              este pe d a c i a club, se vor inlocui stelutele si se gaseste link-ul, postarea userului psychoo.

                              citeste si postarile mele de pe acolo, vei vedea ce nivel de cunostinte aveam.

                              scrie destul de clar acolo» Datorita faptului ca nu mai fac aceste montaje si ca lumea in continuare este interesata

                              e, pai pe mine, fara falsa modestie, dar mi-a mers mintea si mana ca am invatat O MESERIE(nu aprofundata), din acelasi camp cu a mea(eu fiind electrician HT), spre deosebire de tine care lipesti 3 piese si nu te mai saturi de jupuieli!

                              crezi in karma? tot ce faci se va intoarce impotriva ta! toti banii care-i jupoi de la clienti(pentru o munca infima), ii dai pe alte tampenii... tine minte de la unu ca si varsta ai mic ca mine dar cu muuuuuulta experienta de viata ca tine.

                              vad ca-mi bati apropouri cu confort blinker, pai prietene, proiectul ala este pe elforum. tot de acolo este si sursa ta de desteptaciune...

                              de-aia ti-ai facut cont sa critici pe acolo?
                              crezi ca nu m-am prins ca tu esti? mi-am dat seama ca faci aceleasi greseli de ortografie si aici dar si acolo...

                              promit ca in curând, voi face public proiectul de cornering pentru cei ce nu-s straini de ciocanul de lipit...ca si asa, ca sa pui o IMPROVIZATIE d-aia de-a maniacului pe masina iti trebuie indemanare si cunostinte.


                              ce-ai zis tu când ai avzut ca am lasat sa se instaleze tacerea? n-a facut nimic asta, s-a laudat degeaba....
                              NU! te-am asteptat pe tine sa-ti dai in stamba..jackass
                              iti amintesti când ti-am spus pe blog(atunci când ziceai ca ma iau de tine, MA IAU! sa-ti amintesti cum era in liceu si ti-era teama sa iesi din curtea scolii), pe blogul lui Cristi Streulea ca doi senzori hall, orientati in aceeasi directie, sunt atacati PE RAND la trecerea magnetilor orientati spre senzori cu polul S, este marea chestie esentiala in detectarea sensului de rotatie?

                              hai ca te pierzi in fraze lungi, nu reusesti sa le citesti ca trebuie studii ceea ce e grele nenicule.

                              PS: vezi ca diseara merg pe Valea Prahovei, trec prin comarnic...sa nu traversezi ca te calc! stai in casa!
                              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                              Comment


                              • Pentru sceptici postez o fotografie(sau doua), ce are rolul de a dovedi faptul ca acel montaj electronic exista si a fost testat..o sa dau un mail de la groupama ca era pe masina si se vedeau firele insirate pe bord; o sa-i rog sa-mi dea pozele de la constatare, poze in care se vede jucaria.
                                Functionalitatile sunt precizate pe cablaj! Inafara de infovit, care colegul torquemada l-a impus, toate au rolul lor...si functioneaza.
                                Attached Files
                                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google