Becuri 5500K

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becuri 5500K

    Salut,nu stiu daca aici ar trebui sa postez..(rog un admin sa mute thread.ul in sectiunea corespunzatoare)

    Am cumparat azi 2 becuri cu led pentru pozitie si m.am gandit ca ar merge sa schimb si becurile proiectoarelor,2 becuri "xenon" dar nu stiu sigur daca sunt xenon sau imitatie,toate bune si frumoase pana am ajuns acasa si le.am montat..la 10 scunde dupa ce le.am aprins a inceput sa iasa fum din ele si sa se topeasca sticla de la bec..erau niste becuri albastre gen halogen au costat 50 lei,dupa am pus becurile stock ale masinii si merg perfect,care sa fie problema? sunt prea puternice ?

  • #2
    Salut,

    Nu exista " xenon sau imitatie"

    ori e instalatie xenon, cu drossere si becuri xenon, ori sunt becuri h11 ce reda aproximativ culoarea xenonului .

    Este foarte probabil ca becurile pt proiectoare sa fie foarte puternice, adica de 100w.
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

    Comment


    • #3
      pai da..becuri imitatie xenon..acum vreau sa las proiectoarele si sa schimb becurile faza scurta/lunga dar nu stiu cu ce,ori led ori xenon..

      Comment


      • #4
        Mai bine cumpara niste becuri h4, care sa redea o lumina alba, nu galbuie, te va ajuta mult mai mult.
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • #5
          si cam unde as putea gasi in bucuresti,ma refer

          Comment


          • #6
            La mine

            Becuri Osram.

            2014-08-11 18.43.59.jpg
            sigpic
            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

            Comment


            • #7
              nu ma pricep,lasa.mi un mesaj in privat cu niste preturi,ma intereseaza faza scurta/lunga si eventual proiectoare

              Comment


              • #8
                Sa faci un bine omenirii si sa nu pui Xenoane in proiectoare, sunt destui melteni, multumim.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • #9
                  Omul zice de proiectoare nu de faruri. Eu unul am becuri H11 galbene de 100W in proiectoare si nu am nici cea mai mica problema.

                  Cine stie ce chinezarie ai nimerit dar tinad cont ca ale mele sunt luate direct din HonkKong....mai chinezarii de atat nu se poate.

                  Deci....ghinion
                  Attached Files
                  Vizitati CTR-ul

                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google