Sugestii Alegere Difuzoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sugestii Alegere Difuzoare

    Salut. As avea si eu nevoie de niste sfaturi/pareri despre ce difuzoare sa imi achizitionez pentru loganul meu. M-am gandit ca pe fata sa iau un sistem pe 2 cai de 13cm deoarece nu vreau sa modific fetele de usi. M-am orientat spre urmatoarea pereche de difuzoare: Dls Classic B5A . Ce parere aveti? Iar pentru spate astept recomandari(13 cm sau 16,5). Precizez ca nu ma intereseaza sa scot bass din difuzoare deoarece am subwoofer.In timp ma gandesc sa amplific si difuzoarele dar deocamdata ma folosesc de player.
    In momentul de fata am pe masina urmatoarele:
    HU: Pioneer DEH1600
    Difuzoare fata: Pioneer de 35w coaxiale
    Difuzoare spate:Mac Audio de 60 w coaxiale
    Subwoofer: Jl Audio 13w1v2
    Amplificator: Blaupunkt nu mai stiu exact modelul.

  • #2
    Ca sa pui difuzoare de 16,5 nu este necesar sa modifici fata de usa!
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Exista si varianta cu inele adaptoare din mdf din cate stiu dar cred ca o sa se vada urat. Oricun nu cred ca are rost sa ma complic tinand cont ca nu imi trebuie difuzoare din care sa scot bass. Ma intereseaza doar inaltele si mediile. Vreo parere despre difuzoarele spre care m-am orientat si o sugestie pentru spate?

      Comment


      • #4
        Doar inalte si medii, vorbim tot de 16.5, deoarece in cazul celor pe 13 s-a constatat ca sunt inutile. Inelele adaptoare de care zici tu, nu se vad, deci , de ce s-ar vedea urat? Sfat util. Pune 16,5 pe fata , amplifica-le bine si pe spate da-i pace. Daca ai sub in portbagaj, alea din spate sunt practic inutile. Da' e strict parerea mea. Cu cat dai pe alea banii, iei amplif pt astea pe fata.

        Comment


        • #5
          salut

          salut, uite eu as merge pe difuri de 16.5cm fata 2 cai si mergi activ cu ele, inele adaptor mdf, Focal de la Performance in sus, ScanSpeak, Micro Precision, Morel, spatele lasat liber, amplificator pe 4 canale, subwoofer interesanta varianta, m as duce pe un 12w6 sau w7, player 9835r, pioneer p88rsII si gata un kit de 4AWG sau 0AWG si da i sa cante

          Comment


          • #6
            ) Are Pioneer, Mac, Jl Audio si Blaupunkt ) Sugestiile tale nu sunt un upgrade cam mare pentru bugetul pe care il aloca el?

            I-ai dat player de 1000 Ron sh.
            Last edited by 30_VLD; 13 January 2015, 17:36. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Multumesc celor care si-au spus parerea, si mai astept si pe altii!
              Legat de inele adaptoare ,unde pot gasi asa ceva? De preferat in ploiesti sau daca este cineva pe forum care vinde...

              Comment


              • #8
                Userul Sharky parca vinde aici .

                Comment


                • #9
                  O sa incerc sa iau legatura cu el. Multumesc pentru ajutor!

                  Alte pareri/opinii/sugestii?
                  Ma-am uitat si la difuzoare focal si nu prea am gasit ceva pe 16,5 sub 950 lei. Cam mult pentru bugetul meu. Gasesc ceva de calitate cat de cat buna si la un pret ceva mai decent?
                  Last edited by catalin98; 13 January 2015, 21:16. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    sal

                    30_VLD, oops, dar pentru next upgrade o sa mearga

                    Comment


                    • #11
                      Next next da' next de tot ) Asa am patit eu, am zis sa schimb oleaca muzichia in tinichea. Un Alpine, ceva Hertz, cabluri bune, RCA de 2 meleoane...cand am facut totalul, stop cardiac ) Oricum, imi plac recomandarile tale Unele le-as pune pe ligheanul meu

                      Comment


                      • #12
                        sal

                        scz de offtopic, 30_VLD urmareste saptamana asta, topicul meu cu Golanca de Bihor o sa apara noutati,

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google