Eliminare FAP

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eliminare FAP

    am cautat si nu am gasit
    anu asta vreu sa schimb caruta si sar putea sa sar in extrema si anume pe un diesel care obligatoriu va avea fap care dupa cum se stie este una mare problema in oras si la km putini si drumuri scurte .
    stiu se poate da jos se pune soft pentru a pacali regenerarea dar am o nedumerire si anume ca fap da euro 5 prin reducerea fumului la un itp pe corect si " fara de bere si mici " iei itp
    vreau ceva pareri de la " stan patitu "
    ma intereseaza ca acum orice diesel nou sau sh are fap si sincer nu fac zilnic naveta Buzau - Bucuresti ca sa nu ma doara capu de fap .

  • #2
    Da, trebuie defapat, merge perfect fara FAP. Trebuie un resoft ca sa nu mai aprinda LED-ul de FAP si sa faca regenerare. Supermotor diesel EURO5 toti care au defapat spun ca sint foarte multumiti, la ITP te descurci... Sint in aceeasi situatie cu tine, si eu schimb cu un dizel anu asta ..

    Comment


    • #3
      da am citit si pe alte forumuri si cu fap lipsa la itp te descurci cum poti . faza tare e ca nici unul nu spune ca eu nu am si face asa si asa ci toata lumea da indicatii despre cipul de dupa eliminarea fap si cum se misca masina
      eram curios pe caz concret , da cred ca nu diesel ca prea multe eventuale probleme

      Comment


      • #4
        Se continua aici.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google