Ceasuri Indicatoare Suplimentare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceasuri Indicatoare Suplimentare

    Cine imi poate spune si mi-e cum a montat un ceas indicator pentru tempertura apa si un turometru pe un dci?
    de unde a luat semnal pentru sonda de apa si turometru ?
    si ceva poze daca are sau explicatii
    mersi
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

  • #2
    Turatia motorului o poti lua de pe UCH dupa cum vezi in poze sau direct din tabloul de bord dar cred ca este inutil sa desfaci tabloul de bord avand semnalu la indemana. Tot ceea ce iti ramane de facut e sa iei frumos un osciloscop si sa vezi impulsurile/timp in functie de turatia motorului. Sper sa te descurci.
    Attached Files
    turbo makes torque and torque makes fun

    LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

    Comment


    • #3
      Originally posted by noyz View Post
      Turatia motorului o poti lua de pe UCH dupa cum vezi in poze sau direct din tabloul de bord dar cred ca este inutil sa desfaci tabloul de bord avand semnalu la indemana. Tot ceea ce iti ramane de facut e sa iei frumos un osciloscop si sa vezi impulsurile/timp in functie de turatia motorului. Sper sa te descurci.
      asta cu turometrul am inteles, poate ma ajuti si cu indicatorul de temperatura apa?
      am bagat un ochii la sond de temperatura apa si este o pozitie cam inghesuita acolo in lateral la chiuloasa si este super inghesuita pozitia
      oare soanda poate sa duca si ceasul suplimentar care vreau s il montez eu ?
      asta are doar doaua fire care duc la sonda lui care este in kit iar sonda original dp masina are 3 fire !!!!
      poate stie cineva cum si in ce fel se lega sau trebuie facut si aici "T"
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • #4
        Ceasuri suplimentare pentru presiune si temperatura ulei, si-a monta cineva? Semnalele astea chiar ca nu stiu de unde sa le iau. Stie cineva configuratia UCH-ului, pe ce pini sunt intrarile acestea? Stima tuturor

        Comment


        • #5
          Eu si Felix avem ceasuri suplimentare

          Comment


          • #6
            Foarte bine. Unde-s detaliile cerute de colegi? Nu cred ca cineva a intrebat cine are ceasuri suplimenatre doar ca sa faca sondaj, ci ca sa afle cum s-au montat...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Originally posted by GGI78 View Post
              Eu si Felix avem ceasuri suplimentare
              De care ( ce producator ) , ce indica si cum le-ai montat? Stima

              Comment


              • #8
                Originally posted by GGI78 View Post
                Eu si Felix avem ceasuri suplimentare
                poate ne ajuti si pe noi cu ceva informatii suplimentare despre legaturi-le la ele
                de exemplu eu mi-am cumparat
                turometru
                presiune ulei
                temperatura apa
                de unde trag firele pentru ele ?
                hai ca la presiune ulei nu-i nici o problema ca,pun un "T" dar restu ?
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • #9
                  Restul puneti mana si studiati, lenosii satului ce sunteti...Eu am ceasuri...
                  fara suparare, cgi sau felix, veniti cu detalii, ca asteapta colegii dupa voi...Mersi de intelegere
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Mi se pare ca Felix (sau BogdanA) are la My Ride-ul lui detalii despre ceasurile suplimentare montate.
                    O nelamurire: ceasuri pentru temperatura uleiului? Ar trebui sa existe si termometru pentru ulei ca sa se poata pune.
                    Si a doua nelamurire: turometru? Dar cel stock ce are?
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #11
                      Ala stock nu-i smecher. Daca mai pui unul, ajunge si dizalu la 6000rpm si "polizorul" face concurenta la fierastraiele bosch: 12000rpm
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Trece de 6000 Seba ca e turbo-diesel ....Intre timp Boby a facut montajul cu ajutorul lui GGI.
                        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                        Comment


                        • #13
                          Lasa-i felix .............
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • #14
                            @bobyred, poate-mi explici tu cum trece un diesel de pe logan de 6000rpm fara modificari in motor (uimeste-ma: pt ca are turbina...Uau!). Ca eu is mai incuiat de felul meu si nu prea inteleg...La fel cum nu inteleg cum poate un benzinar stock sa treaca de 7000rpm...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              Am un turbo dieselar Seba comanda speciala, face uneori si 7000
                              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google