Ce Poate Imbunatati Producatorul La Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da, cu ofertele de acum au dat cu bata in balta , acum o luna daca nu ma insel aveau la PH 1 cumulabil cu programul remat o reducere de pana la 1600 euro ( 800 euro + 3000 lei de la guvern ).

    Comment


    • #47
      Originally posted by TWeetY View Post
      Cu ce crezi tu ca te-au fraierit francezii?
      De ce nu ai optat pentru altceva daca ti-ai permis?

      1 pe mine unu da.. Probelema este ca NE-AU fraierit francezii, cu toate ca mi se pare ca tu vrei sa te scoti... da un ambiance unui francez sa conduca si o sa zica ca se plimba cu "caruta", pentru mine este un fapt consumat deja.
      2 intre dorinta de a avea un diesel si impunerea sotiiei de a avea o masina noua, de 11500, este adevarat, asta mi-am permis, asta nu inseamna ca nu as fi luat si un SH


      masina ca nivel de dezvoltare este sub cerintele pietei... As spune si nu mi-e rusine sa recunosc ca e masina saracului care isi permite o masina, dar la preturi destul de piperate facute de francezi, consider ca PH2 este o scamatorie ieftina si nereusita de marketing cum am mai spus mai sus

      Nu uita ca am si eu un logan de fabrica la fel ca toti, poate cu 2-3 optionale in plus in rest e aceeasi masina, nu pun la socoteala modificarile de dupa... totusi aici discutam despre Ce Poate Imbunatati Producatorul La Logan?
      Last edited by mdi_pro; 23 November 2008, 14:09.
      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

      Comment


      • #48
        Nu vreau sa ma scot in niciun fel...Deocamdata masina asta imi este pe plac si mai ales imi este utila, nu ingrop bani in ea.
        Parerea mea este ca ph2 nu este o scamatorie...asa pare acum cand nu se mai cumpara in draci ca la aparitia loganului; si nu se cumpara pentru ca nu se mai obtin credite asa usor, nu pentru ca ar fi mai slaba decat ph1.
        Scuze de off...
        Hai sa vedem ce se mai poate imbunatati...
        Last edited by Ionut; 23 November 2008, 21:30.

        Comment


        • #49
          Sunt producatori mult mai renumiti care au probleme financiare cu mult mai mari decat Renault, implicit Logan
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #50
            ...

            Originally posted by TWeetY View Post
            Prietene???
            Cand ne imprieteniram noi doi?
            Totusi de ce ai ales logan?
            Ti l-a bagat cineva pe gat sau o sa arunci pastila ca ti-a fost facut cadou?
            Vad ca esti istet intra si tu pe site-ul Renault si ai sa vezi ca au reduceri la mai toate modelele lor, Megane-ul, dupa cum am spus, fiind apropiat de logan ca pret, la un nivelde calitate mai inalt.
            Noul Renault Symbol a primit un nivel de echipare superior Loganului(avand mai multe optionale ex climatronic si altele) cam la aceeasi bani, francezii neavand interes sa puna Loganul pe acelasi nivel cu modelele lor.
            De aceea omul si-a exprimat o parere, cu care unii suntem de acord altii nu.
            Si nu cred ca esti in masura sa ceri socoteala cuiva pt alegerea facuta.
            Iar ca sa iti raspund la intrebare, nu nu l-am primit cadou nici pe primul si nici pe al doilea care urmeaza sa imi vina, l-am ales pt ca se incadreaza in bugetul de care dispun. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa ceri ceva in plus, iar ceea ce am enumerat mai sus sunt lucruri de bun simt.
            Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

            Comment


            • #51
              Nu are rost sa intru intr-o polemica cu tine...Arunci cuvinte care nu isi au rostul (istet, prietene...Etc).
              Nu am zis ca nu poti cere mai mult; din contra am facut acest topic pentru a putea cere mai mult la ei, insa nu vad de ce trebuie sa dai "cu mucii in fasole" la fiecare post.
              Cum am spus mai sus eu am ales logan pentru ca era cea mai buna optiune in acel moment, si cu cateva mici imbunatatiri pot spune ca mi l-am facut si mai placut pentru mine.

              Comment


              • #52
                Corect daca te-a deranjat cuvantu "prietene" imi cer scuze.
                Era doar un apelativ. In rest numai de bine, nu mi-am propus sa intru in polemica cu nimeni.
                Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                Comment


                • #53
                  Originally posted by soto_adler81 View Post
                  Vad ca esti istet intra si tu pe site-ul Renault si ai sa vezi ca au reduceri la mai toate modelele lor, Megane-ul, dupa cum am spus, fiind apropiat de logan ca pret, la un nivelde calitate mai inalt.
                  Nivelul de calitate sa zicem ca e mai mare, dar dotarile sunt cu mult mai putine si pretul e putin mai mare decat versiunea de top, deci comparatia nu-si are rostul.
                  La Logan nu mai sunt multe de imbunatatit, poate doar calitatea unor materiale si unele subansamble. La dotari nu se mai pot imbunatati, altfel nu s-ar mai pastra caracterul low-cost si s-ar ajunge la preturi astronomice, dupa care va fi iarasi cate ceva de obiectat.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #54
                    De la imbunatatiri ati ajuns la managementul constructorilor auto.Interesant!Daca nu v-ar fi placut n-ati fi cumparat,sunt multe alte optiuni de a achizitiona un autoturism.Intotdeauna gaina vecinului e mai grasa mai frumoasa,etc.E totusi masina voastra ptr care munciti!!!
                    CT-97-VIPsigpic

                    Comment


                    • #55
                      Imbunatatiri o sa fie tot timpul chiar si mici fie ele ,pana o sa opreasca ei productia.
                      Sa vina odata cu climatronicul ala
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • #56
                        Eu nu inteleg cu ce e asa deosebit climatronicul ala ca am si eu si nu ma impresioneaza cu nimic...Inca e dubluclimatronic si sa mor daca ma simt mai comod
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #57
                          Pentru mine care nu am avut destui banuti nici pentru ac
                          Sper si eu la ceva mai bun si am mers cu masini cu climatronic si pot sa zic ca imi place
                          Deci astept acel loganel
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • #58
                            AC-ul e important dar clima e un moft mai mult , iti zic eu
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #59
                              Cam asa ar veni dar si eu si familia il apreciem mai mult
                              Ar putea sa o si izoleze mai bine fonic ca nu ar implica cine stie ce costuri
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • #60
                                Nu e chiar asa cu costurile...Un 0,5 euro pentru fiecare masina conteaza foarte mult...Da-ti seama cate vand (vindeau) ei pe an...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google