Ce imbunatatiri(dotari) ati adus masinii voastre??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • il legi la UCH,cea mai apropiata sursa de curent,pinul B3 parca,e firul rosu gros,conectorul alb
    Logan Forum consiliaza nu si repara!
    [/SIGPIC]

    Comment


    • Salutare la toti membrii si vizitatorii forumului.
      De curand mi-am montat pe logan un kit tunning pentru ph2 si postez cateva fotografii pentru studiu si propuneri de imbunatatire!
      Attached Files

      Comment


      • salutare,am si eu un logan laureate din 2011...ca imbunatatiri:
        -bari prtbagaj
        -cotiera
        -folie fata,spate,luneta si parasolar
        -covorase tip tavita inclusiv in portbagaj+placa rigida
        -alarma
        -senzori parcare
        -...si o sa mai urmeze...

        ma intereseaza o pereche de manere inchidere usa fata de logan facelift.....am vazut ceva mai sus...dar care aveti sau stiti de unde sa le cumpar va rog frumos sa-mi spuneti.ms
        Last edited by maracineb; 4 November 2012, 16:58. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by ro98xsf View Post
          Salutare la toti membrii si vizitatorii forumului.
          De curand mi-am montat pe logan un kit tunning pentru ph2 si postez cateva fotografii pentru studiu si propuneri de imbunatatire!
          la cat tea dus kit-ul? este cel original de fabrica ? cred ca ar da mai bine daca l-ai vopsi in culoarea masinii
          spor la tunarit
          live to ride

          Comment


          • da, este kitul din fabrica...initial am vrut sa-l fac in culoarea masinii, insa nu am stiut ca sunt doua moduri in care este adus kitul....asta e facut sa ramana asa...partea inferioara, insa elementele superioare sunt vopsite

            Comment


            • salut ! mi-am montat un actuator la portbagaj, unde leg as putea sa leg + ca sa nu fie direct pe baterie ? vreau sa-i pun buton in interior, ca cel de sonerie, deci nu vreau pe cheia masinii ca sa ma leg la uch . multumesc!

              Comment


              • Salut al3x895,
                Am montat si eu un actuator pentru deschiderea portbagajului,iar + am luat direct de la cutia cu sigurante,am bagat un fir cu tot cu o siguranta,intr-un locas liber.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                  Salut al3x895,
                  Am montat si eu un actuator pentru deschiderea portbagajului,iar + am luat direct de la cutia cu sigurante,am bagat un fir cu tot cu o siguranta,intr-un locas liber.
                  Deci sa pun o siguranta undeva unde nu e , nu ? O sa incerc, ms ! Dar de curiozitate , in ce locas ai bagat , a cui siguranta trebuia sa fie in locul acela liber.

                  Comment


                  • Eu am un Logan din 2005 PREFERANCE 1.4, l-am preluat in octombrie 2013, si pana acum i-am adus urmatoarele imbunatatiri:

                    - I-am colantat consola centrala si aeratoarele cu un colant de o culoare deosebita ( un fel de argintiu metalizat care bate spre gri inchis). Am scapat de plictiseala din ea

                    - am montat o sigla care imita cromul pe volan

                    - i-am montat pozitii America style

                    - am schimbat plafoniera. Aveam cu un bec, acum am cu 3 leduri.

                    - am montat inca doua boxe originale pe plafoniera din spate

                    - am montat chedere suplimentare pentru a diminua zgomotul din exterior ( circul des pe autostrada)

                    - am montat cotiera

                    - am montat un capat cromat la teava de esapemnt

                    - am izolat portabgajul



                    Cred ca am mai facut cate ceva, dar am uitat.

                    Momentan au intervenit probleme tehnice, care nu ma mai lasa sa mai lucrez la imbunatatiri. Trebuie sa schimb distributia, amortizoarele pe fata, bieletele, bujiile si senzorul de volanta pe care l-am achizitionat deja.



                    Pentru mine este o masina deosebita din toate punctele de vedere.

                    Comment


                    • Cotieră şi folie Llumar pe geamurile spate şi lunetă, în rest totul este stock!

                      Comment


                      • Originally posted by cazanlaur View Post
                        - i-am montat pozitii America style
                        - am montat inca doua boxe originale pe plafoniera din spate
                        Explica te rog cuim sunt pozitiile alea "USA style".
                        Polita aia de la luneta numa' plafoniera nu e

                        Comment


                        • Folie Llumar pe geamuri fata spate si luneta,incalzirii in scaunele din fata si bancheta spate,eleron luneta original,difuzor de aer bara spate original,am renuntat la emblema dacia fata,a doua plafoniera,lupe in faruri plus xenon si pe halogene,manere de inchidere de ph2,obturatoare praf,lumina in schimbator si lumini la picioare.

                          Comment


                          • Originally posted by Ampt View Post
                            Cotieră şi folie Llumar pe geamurile spate şi lunetă, în rest totul este stock!
                            L.E: Obturatoare praf şi chedere uşi faţă Logan 2.

                            Comment


                            • ca si imbunatatiri batranul meu logan din 2005 de versiune preference a primit urmatoarele:
                              -proiectoare ceata
                              -computer bord cu toate functiile inclusive cea de consum instant
                              -schimbat iluminat ceasuri si consola albastru cu rosu
                              -senzori parcare cu afisaj in oglinda retrovizoare
                              -chedere de duster si chedere suplimentare
                              -cotiera de origine
                              -lampa torpedo+ contactor
                              -a doua plafoniera
                              -al 4-lea maner pentru sprijin
                              -folii llumar omologate
                              -jante 15" RIAL U1
                              -capace tiranti
                              -modul follow me home
                              -brate si stergatoare wv Passat model 2003-2004
                              -bara fata MCV
                              -difuzor bara spate
                              -statie CB Avanti Gamma 15W
                              -iluminare cu module 3 SMD albastre la picioare fata si spate
                              -CD-player JVC KD-R441
                              -cheder capota
                              -capitonaj capota portbagaj
                              -diuze parbriz tip perdea

                              Comment


                              • Hello, astazi mi-am montat aeratoare de Lodgy si butoane climatizare de Logan 2. Revin cu poze

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google